Laurynas Kasčiūnas, archyvinė nuotrauka

Seime raginama atšaukti Kasčiūną gynybos komiteto narių

37
(atnaujinta 16:42 2018.03.29)
Toks pasiūlymas kilo po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė prieštaringa informacija apie konservatorių Kasčiūną, jo apklausas Specialiųjų tyrimų tarnyboje, galimus ryšius su UAB "MG Baltic" ir Raimondu Kurlianskiu

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis paragino atšaukti Seimo narį Lauryną Kasčiūną iš Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nario pareigų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pasiūlymą inicijavo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija. Jie paragino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūną Gabrielių Landsbergį atšaukti Kasčiūną iš NSGK.

Frakcijos tokį sprendimą priėmė reaguodamos į viešojoje erdvėje pasirodžiusią prieštaringą informaciją apie konservatorių Kasčiūną, jo apklausas Specialiųjų tyrimų tarnyboje, galimus ryšius su UAB "MG Baltic" ir Raimondu Kurlianskiu, kuriam yra pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

"Mūsų frakcijos manymu, Kasčiūno dalyvavimas tolesnėje NSGK veikloje yra neįmanomas, kol nebus išsklaidytos visos abejonės jo patikimumu. Juo labiau, kad NSGK gali tekti aiškintis su Kasčiūno apklausomis susijusias aplinkybes", — sako LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Pasak jo, į NSGK deleguotas TS-LKD frakcijai priklausantis Seimo narys Kasčiūnas, paaiškėjusios jo apklausų detalės gali kelti visuomenės nepasitikėjimą NSGK reputacija ar atliekamų tyrimų skaidrumu ir nešališkumu.

Konservatorius Kasčiūnas yra žinomas dėl savo rusofobinės pozicijos ir radikalių pasiūlymų, ypač dėl tarybinių paminklų griovimo. Vasario mėnesį lyderis TS-LKD Landsbergis kritikavo parlamentarą dėl jo iniciatyvos pakviesti į Lietuvą du Vokietijos parlamento deputatus iš partijos "Alternatyva Vokietijai", kurios programinėse nuostatose skamba raginimai atkurti santykius su Rusija.

37
Tegai:
Seimas, Laurynas Kasčiūnas
Kompiuteris

NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektoriniu būdu

(atnaujinta 14:07 2020.08.13)
NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigaliojus prievolei, kai kiekvienas oro ar jūrų transportu į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas privalo pateikti savo asmens duomenis, užpildydamas anketą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai ragina žmones tą padaryti elektroniniu būdu NVSC.

Pasak NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, kol kas tik nedidelė dalis keliautojų užpildo anketas elektroniniu būdu. Per vakar dieną Vilniaus oro uoste surinkta daugiau nei 500 popierinių anketų, kurių duomenis specialistams dar reikia suvesti į informacinę sistemą.

"Tenka apgailestauti, kad žmonės pirmenybę teikia popierinėms anketoms. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. Tad labai raginame žmones naudotis galimybe užpildyti šią formą elektroniniu būdu. Tą, pavyzdžiui, galima padaryti dar prieš kelionę, laukiant lėktuvo oro uoste", — sakė ji. 

NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje.  

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

14-kos dienų saviizoliacija nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Tegai:
koronavirusas, keliautojai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis
Vilniaus oro uostas

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sučiupo du teisėsaugos vengusius lietuvius

(atnaujinta 13:42 2020.08.13)
2020 metais VSAT pareigūnams įkliuvo 1225 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Sostinės oro uoste pasieniečiams įkliuvo du teisingumo vengę lietuviai, Vilniaus ir Kauno gyventojai, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį Vilniaus oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė reisu iš Anglijos sostinės Londono atskridusį vyrą.

Dokumentų patikros metu pasieniečiai nustatė, kad  27-erių metų vilniečio paiešką prieš pusantrų metų paskelbė sostinės policija. Vilnietis yra įtariamas nusikaltimo padarymu.

Pasieniečiai keleivį sulaikė ir atvedė į užkardos patalpas. Vyras perduotas atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui.

Taip pat trečiadienį popiet Vilniaus oro uoste dirbę pasieniečiai patikrino reisu iš Kasablankos per Paryžių ir Amsterdamą atvykusių keleivių dokumentus.

Kontrolės metu nustatyta, kad vienas keleivis, 34 metų Kaunietis, taip pat turi nemalonumų su teisėsauga. Nusikaltimo padarymu įtariamo vyro paiešką Kauno policija paskelbė vos prieš mėnesį.

Apie ieškomojo sulaikymą pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui, Kauno gyventojas buvo perduotas į oro uostą atvykusiems policijos pareigūnams.

2020 metais VSAT pareigūnams įkliuvo 1225 asmenys, kurių dėl įvairių nusikaltimų ir pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), pasieniečiai, Vilniaus oro uostas
Dar šia tema
VSAT: kontrabandinės cigaretės iš Baltarusijos į Lietuvą atskrido per tvorą
Beveik 200 tūkst. svarų vežęs vyras pasieniečiams bandė įsiūlyti 10 tūkst. kyšį
Automobilio slėptuvėse rūkalus gabenusiai merginai gresia tūkstantinė bauda