Klaipėdos gyventojai gedi kartu su Kemerovo, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos valdžia tylos minute pagerbė Kemerovo tragedijos aukas

86
(atnaujinta 18:37 2018.03.30)
Tylos minute žuvusiųjų Kemerove gaisro metu atminimą klaipėdiečiai pagerbė nepaisydami tarptautinės isterijos prieš Rusiją, pareiškė deputatas Viačeslavas Titovas

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Klaipėdos miesto taryba tylos minute pagerbė gaisro, kilusio sekmadienį Kemerovo prekybos centre "Zimniaja višnia", aukas.

Apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Klaipėdos miesto savivaldybės narys Viačeslavas Titovas.

Jis papasakojo, jog prieš 37-ojo miesto tarybos posėdžio pradžią jis pasiūlė miesto merui Vytautui Grubliauskui pagerbti Kemerovo tragedijos aukas.

"Nepaisant tarptautinės isterijos prieš Rusiją, miesto meras sutiko su pasiūlymu, taigi, <…> politikai ir miesto administracija stovėdami tylos minute pagerbė Kemerovo mieste žuvusius žmones", — parašė Titovas.

Pasak deputato, miesto administracijos direktorius Saulius Budinas pareiškė, kad priešgaisrinės apsaugos darbai bus sustiprinti įvairiose miesto institucijose.

Trečiadienį Vilniaus gyventojai pagerbdami žuvusiųjų gaisro metu priekybo centre "Zimniaja višnia" atminimą paleido baltus balionus. Akcijoje prie Baltojo tilto dalyvavo apie šimtą žmonių. Lietuviai taip pat ėjo prie Rusijos ambasados ​​Vilniuje pastato ir nešė gėles, minkštus žaislus, baltus balionus, kad pagerbtų mirusiųjų atminimą. Rusijos ambasadoje buvo atversta gedulo knyga.

Gaisras prekybos centre Kemerovo mieste kilo sekmadienį, kovo 25 dieną. Tragedija nusinešė 64 žmonių gyvybes, daugiau nei 40 iš jų — vaikai.

Trečiadienį Kemerove įvyko atsisveikinimo su žuvusiais ceremonija. Ši diena buvo paskelbta valstybine gedulo diena Rusijoje.

86
Tegai:
tylos minutė, gaisras, Kemerovas, Klaipėda
Temos:
Gaisras Kemerovo prekybos centre (21)
Dar šia tema
Rygos merija skyrė 50 tūkst eurų žuvusiųjų Kemerovo tragedijoje šeimoms
Lietuviai paleido baltus balionus Kemerovo tragedijos aukoms pagerbti
Vilniaus gyventojai atnešė gėlių prie Rusijos ambasados
Pliušinis meškiukas, archyvinė nuotrauka

Vieną namuose mažametį vaiką palikusi kupiškėnė sulaukė teismo nuosprendžio

(atnaujinta 15:30 2020.09.25)
Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Jauna kupiškėnė, kuri beveik dvi paras vieną namuose paliko mažametį vaiką, teismo nutarimu gavo 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per tą laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichotropinių medžiagų ir naktimis neišeiti iš namų, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

"Šių metų gegužės mėnesį plačiai nuskambėjo įvykis, kai socialinė darbuotoja Kupiškio mieste, bute rado vieną užrakintą 2 metų berniuką. Mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad moteriai nustatytas 0,60 promilės girtumas. Nustatyta, kad mažametis be priežiūros bute praleido beveik dvi paras.

Teigiama, kad teisiamoji savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Pasak jos, vaiką paliko vieną namuose, nes norėjo praleisti laiką su draugais. 

Teismas mažamečio motiną pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis.

Tegai:
motinystė, vaikas
Dar šia tema
Klaipėdoje sulaikyti iš senjoro 13 tūkst eurų išvilioję asmenys — video
Rusijos Valstybės Dūma įvardijo padėtį Baltarusijoje destabilizuojančias šalis
JAV pasiūlė įvesti sankcijas Rusijai dėl Navalno
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis

Nausėda ir Skvernelis atliks COVID-19 tyrimą

(atnaujinta 14:39 2020.09.25)
Politikai kartu dalyvavo paminklo atidarymo ceremonijoje Kryžkalnyje, kuri vyko šios savaitės pradžioje

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerui Sauliui Skverneliui bus atliktas koronaviruso tyrimas dėl kontakto su Raseinių rajono meru Andriumi Bautroniu, kuriam diagnozuotas COVID-19, praneša TASS, remdamasi Prezidentūros ir vyriausybės spaudos tarnyba.

Penktadienio rytą meras paskelbė, kad jo testas teigiamas. Rugsėjo 20 dieną politikai dalyvavo Raseinių krašto Kryžkalnyje esančio paminklo ceremonijoje.

Nausėda, jo žmona ir keletas Prezidentūros darbuotojų penktadienį atliks koronaviruso tyrimą. Tikimasi, kad rezultatai bus gauti tą pačią dieną.

Kalbant apie Skvernelį, premjeras atidėjo penktadienį numatytus susitikimus ir ketina susilaikyti nuo viešų kontaktų iki savaitės pradžios.

"Pirmadienį ministras pirmininkas ir keli jo komandos nariai atliks koronaviruso tyrimą", — pranešė spaudos tarnyba.

Lietuvoje bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms nuo pandemijos pradžios siekia 4184. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius yra 1778. Mirusių nuo koronaviruso skaičius liko nepakitęs — 89 žmonės. Pasveikusiais laikomi 2298 žmonės.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius siekia 18599.

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl koronaviruso: 6028, viso ištirta 50202.

Ketvirtadienį buvo paskelbtas absoliutus nustatytų atvejų per parą rekordas — 138.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje priimtas sprendimas dėl vakcinų įsigijimo
Skvernelis atskleidė, kaip toliau klostysis santykiai su Baltarusija