Mokykla, archyvinė nuotrauka

Lietuvos istorijos pamokos galimai atsiras ir nevalstybinėse mokyklose

19
(atnaujinta 14:04 2018.04.01)
Pagal istatymo projektą, užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų mokyklos Lietuvoje privalės įvesti Lietuvos istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo programas

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Seimas pradėjo svarstyti Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis visose Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose šalies piliečiams būtų užtikrinama galimybė mokytis Lietuvos istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Įstatymo projektą pristatė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Eugenijus Jovaiša.

Šis reikalavimas užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų mokykloms, įsteigtoms Lietuvoje, įsigaliotų 2018 metų rugsėjo 1 diеną.

Šio metu kiekvienam Lietuvos piliečiui ir užsieniečiui, turinčiam teisę nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje, garantuojamas tik mokymas valstybine kalba ir valstybinės kalbos mokymasis.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 55 Seimo nariai, prieš — penki, susilaikė 30 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Švietimo ir mokslo komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio pasiūlymo prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti balandžio 12 dieną.

19
Tegai:
mokykla, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (151)