Nyderlandų Karalius Willemas-Alexanderis ir Karalienė Maxima, archyvinė nuotrauka

Nyderlandų karališkoji pora birželį apsilankys Lietuvoje

63
(atnaujinta 16:05 2018.04.04)
Prezidentės kvietimu Lietuvoje valstybiniu vizitu lankysis Nyderlandų Karališkoji pora

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Dalios Grybauskaitės kvietimu Lietuvoje birželio 13-15 dienomis valstybiniu vizitu lankysis Nyderlandų Karalius Willemas-Alexanderis ir Karalienė Maxima, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

"Valstybinis Nyderlandų karališkosios poros vizitas Lietuvai minint atkurto valstybingumo šimtmetį — tai artimos šalių draugystės simbolis ir galimybė dar labiau sustiprinti abipusį bendradarbiavimą", — teigiama pranešime.

Karališkojo vizito metu didelis dėmesys bus skiriamas Lietuvos ir Nyderlandų ryšiams verslo, prekybos, kultūros srityse, bendradarbiavimui NATO ir Europos Sąjungoje. Grybauskaitė su Nyderlandų Karaliumi atidarys abiejų šalių verslo forumą ir susitiks su daugiašaliame NATO batalione dislokuotais Nyderlandų kariais.

Nyderlandų kariai vieni pirmųjų prisijungė prie Vokietijos vadovaujamo daugiašalio NATO bataliono Lietuvoje, Olandijos naikintuvai ne kartą vykdė Baltijos šalių oro policijos misiją.

"Lietuva taip pat aktyviai prisideda prie Nyderlandų iniciatyvos didinti karinį mobilumą tarp ES šalių, užtikrinant, kad sąjungininkų karinė technika judėtų be trukdžių. Olandija taip pat yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių ir antra didžiausia investuotoja mūsų šalyje", — rašoma pranešime.

Minint atkurto valstybingumo šimtmetį Lietuva sulaukia išskirtinio Karališkųjų Europos šeimų dėmesio: su valstybiniu vizitu lankysis ne tik Nyderlandų karališkoji pora, šalyje taip pat laukiamas Norvegijos sosto įpėdinis Hakonas. Vasario 16-osios iškilmėse Vilniuje lankėsi Švedijos sosto įpėdinė princesė Viktorija ir jos sutuoktinis princas Danielius.

63
Tegai:
karališkasis vizitas, Karalienė Maxima, Karalius Willemas-Alexanderis, Nyderlandai, Lietuva
Temos:
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis (45)
Dar šia tema
Kunigaikštienė Ketrin pasirodė viešumoje su princesės Dianos diadema
Mažasis princas Georgeas pradėjo lankyti mokyklą
Kembridžo kunigaikštienė ir princas Viljamas laukiasi trečiojo vaiko
Lietuvoje lankysis Liuksemburgo Didysis Hercogas