Aviakompanijos RusLine lėktuvas, archyvinė nuotrauka

Rusijos skrydžių kompanija atnaujins skrydžius Vilniaus į Sankt Peterburgą

78
(atnaujinta 15:41 2018.04.05)
Planuojama, kad reisai iš Lietuvos į Rusiją ir atgal nuo birželio 1-osios bus vykdomi tris kartus per savaitę

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik.  Rusijos skrydžių kompanija ''RusLine" ruošiasi atnaujinti skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą, rašoma oficialioje kompanijos svetainėje.

Planuojama, kad reisai prasidės nuo 2018 metų liepos 1 dienos. Skrydžiai iš Lietuvos sostinės į Sankt Peterburgą ir atgal bus vykdomi tris kartus per savaitę.

Praeitą vasarą šio vežėjo lėktuvai taip pat skraidė maršrutu Vilnius-Sankt Peterburgas.

Anksčiau Rusijos skrydžių kompanija paskelbė, kad vasarą taip pat bus vykdomi  skrydžiai iš Maskvos į Lietuvos kurortinį miestą Palangą ir į Latvijos sostinę Rygą.

78
Tegai:
skrydžiai, RusLine, Sankt Peterburgas, Rusija, Lietuva, Vilnius
Temos:
Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (67)
Dar šia tema
"Ryanair" paskelbė apie naują maršrutą iš Kauno
"Ryanair" leidžia į saloną pasiimti tik vieną mažą kuprinę
VIADA degalinė

Grigiškėse BMW dideliu greičiu rėžėsi į degalinę

(atnaujinta 13:28 2020.07.14)
Stebėjimo kameros įraše matyti, kad visi, kas buvo BMW, greitai iššoko iš sudaužyto automobilio ir spruko, vyksta incidento tyrimas

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Internete pasirodė degalinės vaizdo kameros įrašas, kuriame matyti, kaip dideliu greičiu važiavęs BMW įsirėžė į kolonėlę Grigiškėse.

Incidentas įvyko šį sekmadienį, liepos 12 dieną, Kovo 11-osios gatvėje. Apie 17 val. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo pranešimą, kad VIADA degalinėje automobilis "BMW" važiuodamas nuvertė kuro kolonėlę.  

Vaizdo įrašu pasidalijo grupė Facebook "Medis už vairo".

Stebėjimo kameros įraše matyti, kad vos po kelių akimirkų visi, kas buvo BMW, iššoko iš sudaužyto automobilio ir pabėgo. 

Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai ir ugniagesiai rado tik paliktą automobilį ir suniokotą degalinės kolonėlę, iš kurios liejosi kuras. Ugniagesių duomenimis, iš degalinės kuro sistemos išsipylė 15 l degalų, iš automobilio išbėgo 4 l tepalų. 

Šiuo metu policija vykdo avarijos tyrimą. 

Tegai:
avarija, Grigiškės, BMW
Telšių apskr. komisariatas

Po pareigūno žūties atlikus auditą Telšių apskr. komisariate paaiškėjo spragos

(atnaujinta 13:10 2020.07.14)
Auditoriai konstatavo, kad bendras veiklos vertinimas yra geras, tačiau identifikuotos tam tikros problemos

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Baigtas Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariate vykdytas veiklos auditas. Bendras veiklos vertinimas geras, tačiau atrasti trūkumai — sudėtingi pavaldinių ir vadovų santykiai, prastas mikroklimatas, taip pat neskirta pakankamai dėmesio nelegalių ginklų kontrolei, rašoma Policijos departamento pranešime.

Pranešama, kad audito metu buvo išsamiai patikrinta komisariato veikla, dokumentacija, prevencinis darbas, vykdomi ikiteisminiai tyrimai ir pareiškimų nagrinėjimas, pareigūnų mokymai ir kita informacija.

Auditoriai konstatavo, kad bendras veiklos vertinimas yra geras, sisteminių trūkumų nenustatyta, tačiau identifikuotos tam tikros problemos, būtina stiprinti kontrolės funkciją. 

Auditoriai atkreipė dėmesį į sudėtingus vadovų ir pavaldinių santykius, dėl ko komisariate vyrauja prastas darbinis mikroklimatas.

Trūkumų nustatyta ir tikrinant kriminalinės žvalgybos veiklą, o konkrečiai — gautą informaciją apie disponavimą nelegaliais šaunamaisiais ginklais, brakonieriavimą. Nustatyta, kad gauta žvalgybinė informacija buvo tikrinama paviršutiniškai, o vadovai neskyrė pakankamai dėmesio šios veikos kontrolei, kas lėmė, kad asmenys turėjo galimybę disponuoti nelegaliais ginklais. Tai iš dalies galėjo lemti ir nelaimingą įvykį, kuomet buvo nušautas Mažeikių r. policijos komisariato pareigūnas.

Po audito išvadų parengtas išsamus trūkumų šalinimo planas, kurio įgyvendinimas bus derinamas su auditoriais.

Policijos departamento Imuniteto valdyboje toliau atliekamas tarnybinis patikrinimas dėl tragiško įvykio Mažeikių r., kurio metu buvo nušautas pareigūnas.

Gegužės pabaigoje, atlikdamas tarnybą, nuo įtariamojo kulkos žuvo Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas. Beveik 19 metų policijoje tarnavęs Žymantas buvo vienas geriausių šalies kinologų, ne kartą užėmęs prizines vietas įvairiose policijos kinologų varžybose.

Tegai:
policijos komisariatas, policija
Dar šia tema
Kauno rajone į avariją pateko policijos pareigūno automobilis
Šiaulių policija parodė neteisėtą dopingo medžiagų saugyklą
Iš ligoninės paleistas marijampolietis teigė, kad jį sumušė policijos pareigūnai
JAV sparnuotoji raketa, archyvinė nuotrauka

"Tai žingsnis link pasaulio pabaigos". Kas bus po to, kai JAV pasitrauks START III

(atnaujinta 13:29 2020.07.14)
Interviu žurnalistams Rusijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad nereikia pulti į paniką dėl START III neatnaujinimo — Rusija sugebės užtikrinti savo saugumą ir be jos

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Baltieji rūmai, matyt, pagaliau nusprendė neatnaujinti strateginės puolamosios ginklų mažinimo sutarties START-3. Tai paskutinis dokumentas, ribojantis dviejų branduolinių valstybių karinę galią. Kas gresia pasauliui žlugus tarptautinei saugumo sistemai — RIA Novosti medžiagoje.

Įtraukti Kiniją

Interviu žurnalistams Rusijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad nereikia pulti į paniką dėl START-3 neatnaujinimo — Rusija sugebės užtikrinti savo saugumą ir be jos. Nepaisant to, šis susitarimas buvo labai svarbus. "START-3" pasirašė Rusijos ir JAV prezidentai Dmitrijus Medvedevas ir Barakas Obama 2010 metų balandžio 8 dieną. Šis dokumentas įsigaliojo 2011 metų vasario mėnesį, jos galiojimas baigiasi 2021 metais.

Susitarime buvo numatyta sumažinti branduolinių galvučių kiekį Rusijos ir JAV arsenaluose iki 1 550 vienetų, tarpžemyninių balistinių raketų, povandeninių laivų balistinių raketų ir sunkiųjų bombonešių — iki 700 vienetų. "START-3" buvo pasirašytas praėjus lygiai metams po "START-1" pabaigos. Ir jei anksčiau mažai kas abejojo ​​jos pratęsimu, tai Baltuosiuose rūmuose pasirodžius Donaldui Trampui padėtis kardinaliai pasikeitė.

Viena pagrindinių sąlygų, leidžiančių pratęsti "START-3" egzistavimą, Amerikos vadovas įvardijo Kinijos įtraukimą į ją. Kinijos užsienio reikalų ministerijos ginklų kontrolės departamento direktorius Fu Tsong paaiškino, kad tai įmanoma tik dviem atvejais: jei Kinija savo branduolinį arsenalą pakels iki JAV lygio arba jei Vašingtonas sumažins savo pajėgumus. Kiti variantai Pekinui nepriimtini, nes juose neatsižvelgiama į didžiulį strateginių galimybių skirtumą.

Dar viena Vašingtono iškelta sąlyga netinka Maskvai. Liepos pradžioje JAV prezidento specialusis pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais maršalas Bilingslis pavadino raketas "Petrel" ir dronus "Poseidon" "siaubingais" ir paragino nutraukti projektus, nes jiems netaikomi "START-3" apribojimai. Amerikiečiai anksčiau reikalavo apriboti naujausius Rusijos ginklus, įskaitant nebranduolines hipersonines priešlaivines raketas "Zircon".

"Tai tik rodo, kad JAV neturi jokių svertų išlaikyti lyderės pozicijas pasaulyje, išskyrus branduolinį šantažą, — aiškina RIA Novosti karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas. — Todėl jie stengiasi mus įtikinti, kad privalome atsisakyti pažangių pokyčių. Neturėtume pasiduoti šiai gudrybei".

Bekompromisė pozicija

Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Rusija neprašys JAV pratęsti susitarimo. Nors Maskva visada buvo pasirengusi daryti tam tikrų nuolaidų. Ministras teigė, kad jie aptarė su amerikiečiais galimybę apriboti dviejų naujausių Rusijos strateginių sistemų skaičių pagal "START-3", kai jos bus visiškai parengtos. Mes kalbame apie hipergarsines planavimo galvutes "Vanguard" ir sunkias tarpžemynines balistines raketas "Sarmat".

JAV Valstybės departamentas, archyvinė nuotrauka
© CC BY-SA 3.0 / Ctac / Harry S. Truman Building, headquarters of the U.S. State Department

"Kalbant apie kitas tris sistemas (kruizinė raketa "Burevestnik", povandeninio laivo dronas "Poseidon" ir viršgarsinė raketa "Zircon". — Sputnik), jos yra naujos, jos nepatenka į kategorijas, kurioms taikoma "START-3", — Lavrovas sakė: "Bet mes esame pasirengę tartis dėl ginklų, kurie nėra klasikiniai dabartinio susitarimo požiūriu, gamybos."

Tačiau mažai tikėtina, kad valstybės taikys abipuses nuolaidas. Vašingtonas ne kartą pasisakė be jokių kompromisų: "Arba jūs besąlygiškai sutinkate su mūsų sąlygomis, arba mes pasitraukiame iš sutarties". Akivaizdu, kad nei Rusija, nei Kinija neketina sutikti su amerikiečių teiginiais, neatsižvelgdamos į savo pačių nacionalinius interesus. Pasak ekspertų, mažai tikėtina, kad "START-3" sutartis bus pratęsta. O tai reiškia, kad visa tarptautinė saugumo sistema labai pasikeis.

Kokybė, o ne kiekybė

"Kalbėdami konkrečiai apie tarptautinę saugumo sistemą karinėje srityje, turime pripažinti, kad jos iš tikrųjų nebėra", — sako Viktoras Murachovskis, žurnalo "Arsenal otečestva" vyriausiasis redaktorius. — Ši sistema rėmėsi TSRS ir JAV, vėliau Rusijos ir JAV susitarimais. Tai yra susitarimai dėl priešraketinės gynybos, INF, bendrasis branduolinių bandymų draudimas, kurio amerikiečiai neratifikavo. Europos saugumo ir bendradarbiavimo susitarimas, taip pat jo dalis — Europos konvencinių ginkluotųjų pajėgų sutartis,  taip pat žlugo JAV dėka. Vašingtono iniciatyva buvo sunaikinta visa sistema, kuri buvo kruopščiai kuriama esant šaltojo karo aštrioms konfliktinėms situacijoms".

Rusijos ir JAV vėliavos
© Sputnik / Максим Блинов

Ekspertas pabrėžė, kad be vis dar galiojančio "START-3" liko tik Sutartis dėl raketų technologijų kontrolės režimo. Tačiau ir šį dokumentą amerikiečiai bando palenkti į savo pusę. Birželį "Reuters", cituodamas šaltinius kariniame-pramoniniame komplekse ir šalies vadovybę, pranešė, kad Baltieji rūmai ketina peržiūrėti susitarimo nuostatas, kad galėtų parduoti daugiau kovos dronų skirtingoms šalims. Vargu ar tai tiks kitoms susitarimo šalims.

"Mes galime apgailestaudami pasakyti, kad dabar viskas turės būti pertvarkyta, — pažymi Murachovskis. — Mūsų prezidentas jau ėmėsi iniciatyvos susitikti su penkiais nuolatiniais JT Saugumo tarybos nariais, kad aptartų šį klausimą. Galbūt, pereiti prie tarptautinės sutarties, jei ne taikant apribojimus, tada bent jau vykdant branduolinių ginklų kontrolę. Tačiau, remiantis Vašingtono ir Londono politika ir pozicijomis, šios iniciatyvos perspektyvos yra minimalios".

Ekspertas pabrėžė, kad nemano, jog naujos "kiekybinės" ginklavimosi varžybos gali kilti tada, kai Rusija ir JAV vėl pradės didinti branduolinių galvučių ir jų pristatymo transporto priemonių skaičių. Tačiau kova dėl technologinio pranašumo strateginių ginklų srityje žada būti karšta.

Tegai:
Rusija, JAV, START-3
Dar šia tema
Ekspertas iš Rusijos įvardijo JAV pasitraukimo iš START-3 pasekmes
Ekspertė: Trampo planai įtraukti Kiniją į START-III gali "palaidoti" sutartį
Kremlius įvertino galimybę pratęsti START-III sutartį
Rusijos ir JAV diplomatai perspėjo apie START atsisakymo pavojų
Rusijos URM: JAV vis dar nenusprendė dėl pozicijos START-III