Dviračių takas, archyvinė nuotrauka

Vilnius imasi iniciatyvos projektuoti modernius dviračių takų bortelius

40
(atnaujinta 19:42 2018.04.06)
Sekdamas Vakarų Europos šalių, tokių kaip Olandija, Austrija, Vokietija, pavyzdžiu Vilnius dviračių takus nuo šaligatvio planuoja atskirti nuožulniais borteliais

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Aukščio skirtumai tarp dviračių ir pėsčiųjų takų svarbūs, siekiant tinkamai atskirti skirtingu greičiu judančius srautus, sakoma SĮ ''Susisiekimo paslaugos'' pranešime spaudai.

Dviračių takus planuojama atskirti tipiniais nuožulniais borteliais, tinkančiais sujungti su standartiniu, 8 cm pločio vejos apvadu. Tikimasi, kad ir mūsų šalies gamintojai pradės gaminti ir siūlyti rinkoje šio tipo bortelius, nes jų poreikis miestuose tiesiant dviračių takus augs.

Бортик на велодорожке
Vilnius dviračių takus nuo šaligatvio planuoja atskirti nuožulniais borteliais

''Užsienio šalių ilgametė patirtis rodo, jog tokie borteliai pasiteisina ir kaip svarbus psichologinis veiksnys — mažina konfliktinių situacijų skaičių, užtikrina sklandų ir patogų dviratininkų bei pėsčiųjų judėjimą būtent jiems numatyta infrastruktūra. Nuožulnumas apsaugos nuo galimo kritimo nuo dviračio netyčia užvažiavus ant bortelio ratu," — sako ''Susisiekimo paslaugų" Tvaraus susisiekimo skyriaus projektų vadovas Anton Nikitin.

Pasak Nikitin, bortelių svarbą ir poreikį nuolat akcentuoja pėsčiųjų ir dviratininkų asociacijų atstovai, dalyvaudami dviračių takų projektinių pasiūlymų svarstymuose.

Vien šiuo metu projektuojamiems takams, kurių rangos darbai prasidės 2018 m. antroje pusėje ir 2019 metais, tokių bortelių prireiks daugiau kaip 10 km. Naujieji borteliai numatomi ne tik Žirmūnų, Minties, Tuskulėnų, Kernavės, T. Narbuto, Rinktinės, Žirmūnų, Algirdo, Geležinkelio, Dariaus ir Girėno gatvėse projektuojamuose, bet ir kituose ateityje planuojamuose įrengti ir remontuoti dviračių takuose.

Šiemet savivaldybė planuoja nutiesti iki 30 kilometrų dviračių takų ir įrengti daugiau kaip 1500 naujų dviračių stovų mieste.

Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
© Sputnik /
Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
40
Tegai:
dviračių takai, SĮ "Susisiekimo paslaugos", Vilnius
Dar šia tema
Vilnius nudžiugins dviratininkus
Kelių policija dviratininkus be šalmų "ne baus, o drausmins"