Technologijų paroda School 2017, archyvinė nuotrauka

Minint Lietuvos šimtmetį IT bendrovės rengs ateities technologijų kūrėjus 100 mokyklų

28
(atnaujinta 18:13 2018.04.07)
Lietuvoje startuoja iniciatyva, kurios metu didžiausių šalies technologijų bendrovių atstovai nemokamai aplankys 100 Lietuvos mokyklų ir 1-8 klasių moksleiviams pasakos apie galimybes technologijų industrijoje bei organizuos specialias dirbtuves

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Lietuvoje veikiančios technologijų bendrovės susivienijo į iniciatyvą #100MOKYKLŲ, kurios metu apie 300 mentorių nemokamai aplankys 100 Lietuvos mokyklų ir padės išauginti 100 tūkstančių kūrybiškų ateities kūrėjų, praneša portalas emokykla.

Pasak kūrybinių technologijų akademijos vaikams "bit&Byte", organizuojančios #100MOKYKLŲ iniciatyvą, steigėjos Monikos Katkutės-Gelžinės, praėjusių metų pabaigoje Šimtmečio programavimo valandos renginiuose daugiau kaip šeši tūkstančiai Lietuvos vaikų išbandė savo jėgas programavimo pasaulyje.

"Šios iniciatyvos metu žlugo įvairiausi mitai kaip, kad technologijos — nekūrybiška veikla, šioje srityje gali sektis tik berniukams ar turi būti genijus, norėdamas sukurti ką nors naudingo. Pamatę tokį pasisekimą, nutarėme kartu su didžiausiomis šalies technologijų bendrovėmis skelbti šios iniciatyvos pratęsimą  - 100 pamokų 100 Lietuvos mokyklų, kurios tikslas yra pasiekti 100 tūkstančių kūrybiškų rytojaus technologijų kūrėjų ir paversti technologinį raštingumą higiena", — sako Katkutė-Gelžinė.

Šių metų pavasarį ir rudenį "bit&Byte" kartu su kitomis šalies technologijų bendrovėmis keliaus po Lietuvos mokyklas. Jose 1-8 klasių moksleiviams pasakos apie galimybes ir įvairiausius vaidmenis technologijų industrijoje bei kartu organizuos specialias dirbtuves. Pastarųjų metų vaikai spręs Šimtmečio programavimo valandos užduotis. Po tokios pamokos vaikai turės geresnį supratimą ką daro technologijų bendrovės bei patys praktiškai išbandys nesudėtingas ir patraukliai pateiktas programavimo užduotis.

Vienas iš iniciatyvos rėmėjų, išmanius sprendimus kuriančios bendrovės "Bitė Lietuva" vykdantysis direktorius Pranas Kuisys teigia, kad jau niekam nebereikia įrodinėti, jog išmanūs sprendimai palengvina žmonių gyvenimus.  

"Tikime, kad Lietuvoje turime būrį žingeidžių, degančiomis akimis vaikų, kuriuos tik reikia užvesti ant teisingo technologijų kelio ir, žiūrėk, ateityje jau mūsų namuose per virtualų asistentą kalbės ne "Alexa", bet lietuviška "Eglė". Ši iniciatyva — būtent toks kokybiškas ir teisingas stumtelėjimas link technologijų rytojaus", — sako Kuisys.

Šiuo metu #100MOKYKLŲ labai aktyviai kviečia registruotis mokyklas, kurios norėtų, kad jose apsilankytų iniciatyvos partneriai ir įteiktų vaikams raktus į rytojaus pasaulį. Taip pat ieškomi ir mentoriai, kuriems artima mintis, kad ir Lietuvos švietimo sistemoje turėtų atsirasti didesnis dėmesys technologijų mokymui.

Dar vienas šios iniciatyvos tikslų — paskatinti vaikus rinktis studijuoti ar gilintis į technologijų sritį. Asociacijos "Infobalt" tyrimas rodo, kad per ateinančius trejus metus Lietuvoje trūks apie 13,3 tūkst. įvairių informacinių ir ryšių technologijų specialistų.

Daugiau informacijos apie projektą, užregistruoti savo mokyklą ar pareikšti norą tapti mentoriumi galima iniciatyvos portale.

Iniciatyvos #100MOKYKLŲ pamokos yra paremtos pasaulinės "Programavimo valandos" metodika, skirta supažindinti žmones su kompiuterių mokslu ir programavimu.

28
Tegai:
IT specialistai, technologijos, mokyklos, mokiniai, 100MOKYKLŲ, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (169)
Dar šia tema
Technologijų mokyklą ant ratų aplankė daugiau nei tūkstantis mokinių
Lietuvoje nuo rugsėjo bus rengiami dronų specialistai
Lietuvos mokslininkai sukūrė rankų drebulį mažinantį prietaisą
Finansų ministras: siekiame, kad Lietuva taptų Fintech tarptautiniu centru
Peilis

Širvintų rajone neblaivūs vyras ir moteris vienas kitą sužalojo peiliu

(atnaujinta 07:41 2020.11.30)
Pažymima, kad abu nukentėjusieji gydomi ambulatoriškai. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Sekmadienio popietė Širvintų rajone buitinio konflikot metu neblaivūs vyras ir moteris vienas kitą sužalojo peiliu, praneša Lietuvos policija.

Pranešama, kad incidentas įvyko Širvintų rajone esančiame Kabaldos kaime, namuose.

Neblaivus 1961 metais gimęs vyras, kurio kraujyje rasta 1,88 promilės alkoholio, peiliu sužalojo moters, gimusios 1963 metais ranką, o moteris, kuriai nustatytas 1,58 promilių girtumas, paėmusi peilį sužalojo vyrui koją.

Pažymima, kad abu nukentėjusieji gydomi ambulatoriškai. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
moteris, vyras, peilis
Dar šia tema
Šiaurės vakarų Lietuvoje autobuso stotelėje vyras sumušė berniuką
Atvykę į iškvietimą dėl sugyventinių ginčo, pareigūnai rado neteisėtą ginklą ir narkotikų
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 30-osios šventės

(atnaujinta 16:15 2020.11.29)
Nuo lapkričio 30 dienos iki metų galo lieka 31 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Dovainė, Saugardas, Vytartė

Lapkričio 30 yra 334-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 335-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 31 diena.

2020 metų lapkričio 30 dieną saulė teka 08:14, leidžiasi 15:59, dienos ilgis — 07 val. 45 min.

Advento pradžia

Adventas (lotyniškai "atėjimas") — prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei — kūdikėlio Jėzaus gimimui — Kalėdoms.

Anksčiau, pieš prasidedant Adventui, visus piemenis jų šeimininkai paleisdavo pas namiškius ilsėtis ir ruoštis šventei.

Advento pradžia laikoma šv. Andriejaus šventė, o pabaiga — Kūčių vakaras.

Šv. Andriejus, Saulės grįžtuvių laukimo pradžia

Nuo seno šią dieną lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti Saulės sugrįžtuvių. Ši naktis buvo laikoma ypatinga, pranašiška. Tikėta, kad merginos šią dieną gali susapnuoti savo būsimą vyrą.

Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv.Andrėjaus varduvėmis, tačiau senoviniai lietuvių burtai šios šventės metu dar ilgai išliko.

Andriejus, lietuvių dažniau vadinamas Andriumi, yra vienas populiariausių slavų vyrų vardų. Šis šventasis buvo Jėzaus apaštalas, Simono Petro brolis, pašauktas į mokinių būrį tada, kai taisė paežerėje tinklus žvejybai. Už tai šiedu šventieji laikomi žvejų globėjais.

Lietuvių liaudies buityje ši paskutinioji lapkričio diena nuo seno daugiausia susijusi su jaunimo, ypač merginų, vedybinės laimės spėjimais, analogiškais Kūčių-Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarių būrimams. Kai kurie jų yra bendri su kitų Europos tautų tikėjimais. Kadangi nuo šv. Andriejaus prasideda prieškalėdinis susilaikymo, arba advento, laikotarpis, tad ir Andriejaus diena tapo lyg slenksčiu į naują metų laikotarpį, o vedybiniai būrimai kaip tik ir siejasi su pradžia, virsmu.

Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena

Lapkričio 30-oji paskelbta Mažosios Lietuvos diena.

Taip prisimenamas 1918 metais Tilžės aktu deklaruotas Mažosios ir Didžiosios Lietuvos susijungimas.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andriejus, Dovainė, Saugardas, Vytartė.

Ši diena istorijoje

1427 metais gimė Kazimieras, Lietuvos didysis kunigaikštis, Lenkijos karalius, Jogailos sūnus, šv. Kazimiero tėvas. Mirė 1492 m.

1445 metais Vilniuje susirinko pirmasis Lietuvos Seimas.

1710 metais Turkija paskelbė karą Rusijai.

1939 metais daugiau nei 20 Rusijos divizijų įžengė į Suomijos teritoriją.

1987 metais priimta Afganistano Konstitucija.

1918 — Tilžėje pasirašytas Mažosios Lietuvos Tautinės tarybos aktas dėl prisijungimo prie Lietuvos.

1995 metais Bilas Klintonas tapo pirmuoju JAV prezidentu, apsilankiusiu Šiaurės Airijoje.

1996 metais Vilniuje atidaryta Maltos ordino ambasada Lietuvoje.

2009 metais didelė Venecijos dalis, taip pat ir Šv.Morkaus aikštė, po ciklono ir natūralios potvynio bangos atsidūrė po vandeniu. Didžiausias potvynis įvyko 1966 m. lapkričio mėnesį, kai miestas atsidūrė 1,94 m po vandeniu.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Maskvos Šeremetjevo oro uostas

Viename Rusijos oro uostų rastas krepšys su padidėjusia fonine radiacija

(atnaujinta 09:14 2020.11.30)
Budėjimo tarnybų duomenimis, personalui ir keleiviams jokios grėsmės nėra, evakuacijos neprireikė. Atliekami papildomi matavimai

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Krepšys su padidėjusia fonine radiacija tikrina Maskvos Šeremetjevo oro uoste, pranešė RIA Novosti avarinių tarnybų atstovas.

Pasak jo, rūšiuojant bagažą, apsaugos jutikliai viename iš krepšių užfiksavo radiacijos fono pokyčius. Budėjimo tarnybos patalpino jį į specializuotą patalpą.

"Grėsmės personalui, keleiviams ir bagažui nėra. Oro uostas veikia įprastu rėžimu, evakuacija nevykdoma. Specialiosios tarnybos vykdo radiacijos tyrimus ir papildomus matavimus", — sakė agentūros šaltinis.

Ekspertai taip pat kreipėsi į "Radon" dėl galimo krepšio utilizavimo, jei būtų patvirtintas radiacijos fono pasikeitimas.

Tegai:
radiacija, oro uostas, Maskva, Rusija