Statyk ir važiuok (Park & Ride) aikštelė Vilniuje, archyvinė nuotrauka

"Park & Ride" aikštelių mokestis nuo gegužės 1-osios bus keturiskart mažesnis

232
(atnaujinta 11:55 2018.04.12)
Šiuo metu galiojantis dviejų eurų už dienos bilietą mokestis, į kurį įeina parkavimas "Statyk ir važiuok" aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu po Vilnių visą dieną, pasikeis į 50 euro centų

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Nuo gegužės 1 dienos keturis kartus mažėja naudojimosi "Statyk ir važiuok" ("Park & Ride") aikštelėmis Vilniuje kaina, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Šiuo metu galiojantis 2 eurų už dienos bilietą mokestis, į kurį įeina parkavimas "Statyk ir važiuok" aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną, bus keičiamas į 50 euro centų.

"Įrengę pirmąsias "Statyk ir važiuok" aikšteles iš karto skelbėme, jog tai pilotinis projektas. Stebėjome rezultatus, juos analizavome, o remdamiesi išvadomis, priėmėme sprendimus dėl pokyčių. Pristatome lanksčią "Statyk ir važiuok" aikštelių kainodarą — nuo šiol vienos dienos bilietas kainuos 50 euro centų, o ateityje mokestis priklausys nuo aikštelių užimtumo", — teigia SĮ "Susisiekimo paslaugos" Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Vaidotas Meškauskas.

Pasak Meškausko, paslaugos kainos keitimas yra puikus pirmas žingsnis, siekiant, jog aikšteles išbandytų vis daugiau vairuotojų, be to, mažesnę kainą kaip priimtinesnę įvardijo ir patys aikštelėmis besinaudojantys vairuotojai.

Meškauskas teigia, jog šis sprendimas nėra vienintelis — taip pat svarstomi plėtros, aikštelių perkėlimo, aktyvesnių viešinimo ir visuomenės edukacijos akcijų bei kiti variantai.

Pasak Meškausko, nuo aikštelių atidarymo pernai liepą iki dabar jomis pasinaudota daugiau kaip 3 tūkstančius kartų, o tai reiškia, jog žmonėms šios aikštelės iki šiol netapo dažnai pasirenkama kelionių mieste alternatyva. Svarstomi įvairūs būdai, kaip efektyvinti sistemos "Statyk ir važiuok" veikimą, jog aikštelės vairuotojams, gyvenantiems Vilniuje ar atvykusiems į Vilnių ir keliaujantiems į miesto centrinę dalį, taptų patogesnės ir patrauklesnės, o tai paskatintų juos keisti vyraujančius judėjimo mieste įpročius.  

Šiuo metu Vilniuje privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose veikia trys "Statyk ir važiuok" aikštelės, kuriose vairuotojai gali palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Jos įrengtos Ukmergės g. 246 (šalia PC "Senukai"), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą "Technopolis"). "Statyk ir važiuok" bilietai parduodami pačiose automobilių stovėjimo aikštelėse kiekvieną dieną, nuo 5:00 iki 23:00, arba juos galima patogiai įsigyti, naudojantis mobiliąja programėle m.Ticket.

Новый вид парковки в Вильнюсе Оставляй и езжай
"Statyk ir važiuok" aikštelė Vilniuje

"Statyk ir važiuok" leidžia sutaupyti

"Statyk ir važiuok" aikštelių tikslas yra paskatinti vairuotojus pakeisti savo įpročius — į miesto centrinę dalį ne važiuoti asmeniniu automobiliu, o rinktis viešąjį transportą, taip mažinant užterštumą bei stovėjimo vietų apkrovimą.

Taip pat, naudodamiesi šiomis aikštelėmis, vairuotojai gali sutaupyti — ypač pakeitus kainą į 50 euro centų kainuojantį "Statyk ir važiuok" bilietą, kuris suteikia teisę visą dieną palikti automobilį saugiai stovėti aikštelėje ir neribotą kiekį kartų važiuoti Vilniaus viešuoju transportu iki tos pačios dienos pabaigos.

Remiantis "Susisiekimo paslaugos" specialistų atliktais skaičiavimais, vairuotojas, kuris šiuo metu stato savo automobilį centrinėje miesto dalyje, naudodamasis "Statyk ir važiuok" aikštelėmis, kas mėnesį sutaupytų beveik 60 eurų. Automobilio stovėjimo vietinės rinkliavos zonoje kaina apskaičiuota įvertinus, kiek automobilių statoma geltonojoje ir žaliojoje rinkliavų zonoje, kai vienas automobilis stovi 7 valandas ir daugiau, o už stovėjimą sumokėta mėnesio rinkliava.

232
Tegai:
Park and Ride, automobilių parkavimas, Vilnius
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje (57)
Dar šia tema
Vilniaus "Park & Ride" paslauga: kelionė iki centro vos už 2 eurus
Už automobilio stovėjimą galima sumokėti prie bet kurio "Perlas" terminalo
Vilniaus oro uoste pasinaudoti trumpalaikiu parkavimu galima neribotai
Discussion