Statyk ir važiuok (Park & Ride) aikštelė Vilniuje, archyvinė nuotrauka

"Park & Ride" aikštelių mokestis nuo gegužės 1-osios bus keturiskart mažesnis

407
(atnaujinta 11:55 2018.04.12)
Šiuo metu galiojantis dviejų eurų už dienos bilietą mokestis, į kurį įeina parkavimas "Statyk ir važiuok" aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu po Vilnių visą dieną, pasikeis į 50 euro centų

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Nuo gegužės 1 dienos keturis kartus mažėja naudojimosi "Statyk ir važiuok" ("Park & Ride") aikštelėmis Vilniuje kaina, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Šiuo metu galiojantis 2 eurų už dienos bilietą mokestis, į kurį įeina parkavimas "Statyk ir važiuok" aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną, bus keičiamas į 50 euro centų.

"Įrengę pirmąsias "Statyk ir važiuok" aikšteles iš karto skelbėme, jog tai pilotinis projektas. Stebėjome rezultatus, juos analizavome, o remdamiesi išvadomis, priėmėme sprendimus dėl pokyčių. Pristatome lanksčią "Statyk ir važiuok" aikštelių kainodarą — nuo šiol vienos dienos bilietas kainuos 50 euro centų, o ateityje mokestis priklausys nuo aikštelių užimtumo", — teigia SĮ "Susisiekimo paslaugos" Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Vaidotas Meškauskas.

Новый вид парковки в Вильнюсе Оставляй и езжай
"Statyk ir važiuok" kasa

Pasak Meškausko, paslaugos kainos keitimas yra puikus pirmas žingsnis, siekiant, jog aikšteles išbandytų vis daugiau vairuotojų, be to, mažesnę kainą kaip priimtinesnę įvardijo ir patys aikštelėmis besinaudojantys vairuotojai.

Meškauskas teigia, jog šis sprendimas nėra vienintelis — taip pat svarstomi plėtros, aikštelių perkėlimo, aktyvesnių viešinimo ir visuomenės edukacijos akcijų bei kiti variantai.

Pasak Meškausko, nuo aikštelių atidarymo pernai liepą iki dabar jomis pasinaudota daugiau kaip 3 tūkstančius kartų, o tai reiškia, jog žmonėms šios aikštelės iki šiol netapo dažnai pasirenkama kelionių mieste alternatyva. Svarstomi įvairūs būdai, kaip efektyvinti sistemos "Statyk ir važiuok" veikimą, jog aikštelės vairuotojams, gyvenantiems Vilniuje ar atvykusiems į Vilnių ir keliaujantiems į miesto centrinę dalį, taptų patogesnės ir patrauklesnės, o tai paskatintų juos keisti vyraujančius judėjimo mieste įpročius.  

Šiuo metu Vilniuje privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose veikia trys "Statyk ir važiuok" aikštelės, kuriose vairuotojai gali palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Jos įrengtos Ukmergės g. 246 (šalia PC "Senukai"), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą "Technopolis"). "Statyk ir važiuok" bilietai parduodami pačiose automobilių stovėjimo aikštelėse kiekvieną dieną, nuo 5:00 iki 23:00, arba juos galima patogiai įsigyti, naudojantis mobiliąja programėle m.Ticket.

Новый вид парковки в Вильнюсе Оставляй и езжай
"Statyk ir važiuok" aikštelė Vilniuje

"Statyk ir važiuok" leidžia sutaupyti

"Statyk ir važiuok" aikštelių tikslas yra paskatinti vairuotojus pakeisti savo įpročius — į miesto centrinę dalį ne važiuoti asmeniniu automobiliu, o rinktis viešąjį transportą, taip mažinant užterštumą bei stovėjimo vietų apkrovimą.

Taip pat, naudodamiesi šiomis aikštelėmis, vairuotojai gali sutaupyti — ypač pakeitus kainą į 50 euro centų kainuojantį "Statyk ir važiuok" bilietą, kuris suteikia teisę visą dieną palikti automobilį saugiai stovėti aikštelėje ir neribotą kiekį kartų važiuoti Vilniaus viešuoju transportu iki tos pačios dienos pabaigos.

Remiantis "Susisiekimo paslaugos" specialistų atliktais skaičiavimais, vairuotojas, kuris šiuo metu stato savo automobilį centrinėje miesto dalyje, naudodamasis "Statyk ir važiuok" aikštelėmis, kas mėnesį sutaupytų beveik 60 eurų. Automobilio stovėjimo vietinės rinkliavos zonoje kaina apskaičiuota įvertinus, kiek automobilių statoma geltonojoje ir žaliojoje rinkliavų zonoje, kai vienas automobilis stovi 7 valandas ir daugiau, o už stovėjimą sumokėta mėnesio rinkliava.

407
Tegai:
Park and Ride, automobilių parkavimas, Vilnius
Temos:
Eismo pakeitimai Vilniuje (93)
Dar šia tema
Vilniaus "Park & Ride" paslauga: kelionė iki centro vos už 2 eurus
Už automobilio stovėjimą galima sumokėti prie bet kurio "Perlas" terminalo
Vilniaus oro uoste pasinaudoti trumpalaikiu parkavimu galima neribotai
gegužės 11

Kokia šiandien diena: gegužės 11-osios šventės

(atnaujinta 18:04 2021.05.10)
Gegužės 11 yra 131-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 234 dienos

2021 metų gegužės 11 dieną saulė teka 05:23, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15.46.

Pagarbos mokesčių mokėtojams diena

Nuo 2017 metais gegužės 11-ąją Lietuvoje minima Pagarbos mokesčių mokėtojams diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Mamertas, Miglė, Pilypas, Skirgaudas, Vaitnoras ir Vaitnorė-Dileta.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1931 metais gimė Algimantas Grigelis, profesorius, Lietuvos mokslininkas geologas, mineralogas, habilituotas fizinių mokslų daktaras;

1969 metais gimė Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, režisierius Rolandas Kazlas;

1989 metais gimė Agnija Ditkovskytė, lietuvių kilmės aktorė, besifilmuojanti Rusijoje;

2001 metais mirė Janina Siliūnaitė, Lietuvos fotografė, poetė (g. 1948 m.);

2020 metais mirė Stasys Stačiokas, teisininkas, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas (g. 1937 m.).

Šią dieną pasaulio istorijoje

1981 metais gimė Odd Hassel, norvegų chemikas, 1969 m. Nobelio chemijos premijos laureatas (g. 1897 m.);

1998 – Prancūzijoje nukaldinta pirmoji euro moneta;

2000 – Naujojo Delio ligoninėje gimė milijardasis Indijos gyventojas;

2014 – įvyko referendumas Donecke ir Luhanske.

Tegai:
Lietuva
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Policijos pareigūnas, archyvinė nuoytauka

VRM: nuo COVID-19 paskiepyti beveik 8 tūkst. pareigūnų

(atnaujinta 19:09 2021.05.10)
Pasak Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, beveik 8 tūkst. pareigūnų paskiepyti pirmąja skiepo doze ir 1 500 — antrąja

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Vidaus reikalų ministerijos duomenimis gegužės 10 dienos  paskiepyti 7804 Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai arba 52 proc. Taip pat skiepijami asmenys, dirbantys tarnybose.

"Šią savaitę turime beveik 8 tūkstančius pareigūnų paskiepytų pirmąja skiepo doze ir beveik 1500 pareigūnų, kurie jau gavo du skiepus. Po vakcinavimo stebime ir teigiamas tendencijas tarnybose: mažėja sergančių bei esančių izoliacijoje pareigūnų, kartu tai užtikrina efektyvesnį tarnybų darbą ir tolygų krūvių pasiskirstymą", – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvos policijoje šiuo metu pirmąja skiepo doze yra paskiepyti 4 220 pareigūnai ir 685 darbuotojai, tad iš viso paskiepyti 4 905 asmenys. Antrą skiepą jau gavo 910 pareigūnų ir 111 darbuotojų. 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente paskiepyti 1 575 ugniagesiai,  iš jų  19 – Ugniagesių gelbėjimo mokyklos kursantų, taip pat paskiepyti 86 Bendrojo pagalbos centro pareigūnai. Antrąjį skiepą jau gavo 109 ugniagesiai – gelbėtojai.  

Viešojo saugumo tarnyboje paskiepytas 321 pareigūnas, antrąją skiepo dozę gavo 25 pareigūnai. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje paskiepyti 1944 asmenys, iš jų 1 582 pareigūnai ir 362 civiliai, antrą skiepą gavo 337 pareigūnai ir 75 civiliai. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje paskiepyti 106 pareigūnai bei 40 gavo antrą skiepą.

Pareigūnai skiepijami savivaldybėse, atsižvelgus į prioritetinių grupių sąrašą. 

Nuo balandžio 8 dienos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka, kai leidžiama skiepyti didelėmis organizuotomis grupėmis. 

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta 258 623 užsikrėtimo atvejai, bendras mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius Lietuvoje yra 4 045. 

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius

Tegai:
Vidaus reikalų ministerija (VRM), COVID-19
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Apklausa: 1 iš 4 lietuvių keliauti paskatintų vakcina nuo COVID-19
Nuo COVID-19 nukentėję šalies gyventojai gavo beveik pusę milijardo eurų
COVID-19 testavimas oro uostuose: ką turi žinoti keliautojai
Lietuvoje per parą nustatyti 786 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių