Grybauskaitė priėmė 59 šimtmečio kartos kadetų priesaikas, nuotrauka iš įvykio vietos

Grybauskaitė priėmė 59 "šimtmečio kartos" kadetų priesaikas

27
(atnaujinta 15:38 2018.04.13)
Pasak prezidentės, tai priesaika, kuri lydės visą gyvenimą, padės prisiimti daugiau atsakomybės, būti sąžiningiems, ištikimiems ir drąsiems

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė istorinės Prezidentūros kieme pasveikino Generolo Povilo Plechavičiaus mokyklos kadetus ir priėmė jų priesaikas, rašo Prezidentūros spaudos tarnyba.

Šiemet kadetų priesaiką davė 59 jaunuoliai. Anot Prezidentės, šiandien prisiekę kadetai yra valstybės atkūrimo šimtmečio karta. Prezidentė paragino moksleivius užaugti patriotais, stipriais žmonėmis, tapti gyvenime lyderiais, kurie bus pavyzdžiu ne tik savo bendraamžiams, bet ir kitiems žmonėms.

Грибаускайте приняла присягу у кадетов
Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje mokosi 350 mokinių

Linkėdama jauniesiems kadetams būti tuo branduoliu, nuo kurio priklausys Lietuvos ateitis ir pažanga, šalies vadovė mokyklai įteikė šimtmečio vėliavą.

Vieninteliame Baltijos šalyse kadetų licėjuje suteikiami teisinių žinių pagrindai, viešojo saugumo ir krašto gynybos pradmenys, kadetai supažindinami su karine technika, ginkluote, žino pagrindinius karybos principus. Kadetų mokykla išleido jau keturias abiturientų laidas, kurių dalis tolesnes studijas pasirinko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Mykolo Romerio universitete ar yra profesinės karo tarnybos kariai.

Грибаускайте приняла присягу у кадетов
Licėjaus steigėjai yra Vidaus reikalų ministerija ir Kauno miesto savivaldybė

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje mokosi 350 mokinių, licėjaus steigėjai yra Vidaus reikalų ministerija ir Kauno miesto savivaldybė. Mokyklos užuomazgos siekia 1994 metus, tuomet įkurtas jaunojo kario būrelis dabar išaugo iki licėjaus. Čia vykdomos pagrindinio, vidurinio ir neformaliojo ugdymo, kartu su teisės ir karybos pagrindų mokymu, programos. Mokyklos veikla grindžiama sausumos kadetų ugdymo sistema.

27
Tegai:
kadetai, priesaika, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos policijos mokyklos kursantai davė priesaiką
Lietuvai priesaiką duos beveik 500 šauktinių