Atvirų durų diena Lietuvos policijos mokykloje, nuotrauka iš įvykio vietos

Šimtai moksleivių dalyvavo Lietuvos policijos mokyklos atvirų durų dienoje

44
(atnaujinta 13:21 2018.04.15)
Atvirų durų dienos programos metu buvo pristatyti kursantų taikomosios savigynos ir kovinių imtynių veiksmų bei kinologų grupės pareigūnų pasirodymai, "Aro", kelių policijos ir kriminalistų ginklo ir įrangos ekspozicijos ir kiti renginiai

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Balandžio 13-ąją Lietuvos policijos mokyklos (toliau — LPM) gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis — mokyklos šeimininkais tapo šimtai moksleivių, besidominčių policijos pareigūno profesija, praneša Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Kartą metuose LPM organizuoja atvirų durų dieną ir leidžia visiems norintiems iš arčiau susipažinti su pareigūnu kalve.

"Policijos pareigūno profesija žavi jaunimą, tačiau ne visada mokiniai žino, kokį sunkų kelią reikia nueiti iki išsvajotosios profesijos. Todėl ši diena buvo skirta tam, kad parodytų, kaip gi tapti policijos pareigūnu, pamatyti, kur mokosi kursantai, ko jie mokosi ir ko jau išmoko", — sakoma pranešime.

Atvirų durų dienos programa prasidėjo pagrindinėje LPM aikštėje, iškilmingai keliant Lietuvos vėliavą bei giedant himną. Visus renginio dalyvius pasveikino LPM viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkciją, Romas Oželis.

Iškilmingas Lietuvos vėliavos pakėlimas
Iškilmingas Lietuvos vėliavos pakėlimas

Renginio organizatoriai žinodami, jog mokiniams didžiausią įspūdį palieka ne žodžiai, o vaizdai, pasistengė paruošti kuo įvairesnių pasirodymų. LPM kursantų pasirodymai, kuriems jie ruošėsi ne vieną savaitę, ir buvo pagrindinis šventės akcentas.

Iš pradžių visų laukė kursantų rikiuotės grupės pasirodymas, vėliau sekė puikus kursantų šou, kurio metu jie pademonstravo taikomosios savigynos ir kovinių imtynių veiksmus. Kursantai parodė, kaip tinkamai sulaikyti įtariamąjį, padariusį nusikalstamą veiką, kokius taikomosios savigynos veiksmus atlikti, jeigu tave užpuolė ir pan.

Savigynos pasirodymas
Savigynos pasirodymas

Itin didelio susidomėjimo sulaukė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologų grupės pareigūnų pasirodymas. Kinologai pademonstravo, kaip dresuojami tarnybiniai šunys, kaip sulaiko pažeidėją.

Kinologų grupės pasirodymas
© Photo : Lietuvos policija
Kinologų grupės pasirodymas

Tuomet renginio veiksmas persikėlė prie mokyklos esančią gatvę. Buvo imituojamas eismo įvykis. Mokiniai džiaugėsi, jog savo akimis galėjo pamatyti, kaip įvykio vietoje lyg darni komanda dirba visos tarnybos: policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios pagalbos medikai.

Imituojamas eismo įvykis
Imituojamas eismo įvykis

Paskutinėje kursantų parodomojoje programoje buvo visko: automobilių persekiojimo, ginklų, susišaudymas, ir, žinoma, daug veiksmo.

Pasibaigus visiems pasirodymams moksleiviai turėjo galimybę apžiūrėti gausias ekspozicijas, kurias paruošė specializuotų policijos įstaigų atstovai: Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras", Lietuvos kelių policijos tarnybos ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro pareigūnai.

Ginklų ekspozicija
Ginklų ekspozicija

Pareigūnai demonstravo įvairias specialiąsias priemones, naudojamas pareigūnų kasdieniame darbe, ginkluotę. Lietuvos kelių policijos tarnyba moksleiviams pristatė policijos darbe naudojamas transporto priemones bei jose įrengtą specialią techniką, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai atgabeno net ir šarvuotį.

Moksleivius itin sužavėjo pirmą kartą LPM atvirų durų dienos renginyje dalyvavę Raitojo būrio pareigūnai su tarnybiniais žirgais.

Raitojo būrio pareigūnas su tarnybiniu žirgu
Raitojo būrio pareigūnas su tarnybiniu žirgu

Renginio organizatoriai įsitikę, jog šventė pavyko puikiai, nes kelias valandas mokykloje skambėjo juokas, susižavėjimo šūksniai ir plojimai.

44
Tegai:
moksleiviai, policija, Atvirų durų diena, Lietuvos policijos mokykla, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (151)
Dar šia tema
Lietuvos policijos mokykloje ― atvirų durų diena
Vilniaus policijos pareigūnai gavo pirmus "kilnuojamuosius komisariatus"
Lietuvos policijos mokyklos kursantai davė priesaiką