Atvirų durų diena Lietuvos policijos mokykloje, nuotrauka iš įvykio vietos

Šimtai moksleivių dalyvavo Lietuvos policijos mokyklos atvirų durų dienoje

58
(atnaujinta 13:21 2018.04.15)
Atvirų durų dienos programos metu buvo pristatyti kursantų taikomosios savigynos ir kovinių imtynių veiksmų bei kinologų grupės pareigūnų pasirodymai, "Aro", kelių policijos ir kriminalistų ginklo ir įrangos ekspozicijos ir kiti renginiai

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Balandžio 13-ąją Lietuvos policijos mokyklos (toliau — LPM) gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis — mokyklos šeimininkais tapo šimtai moksleivių, besidominčių policijos pareigūno profesija, praneša Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Kartą metuose LPM organizuoja atvirų durų dieną ir leidžia visiems norintiems iš arčiau susipažinti su pareigūnu kalve.

"Policijos pareigūno profesija žavi jaunimą, tačiau ne visada mokiniai žino, kokį sunkų kelią reikia nueiti iki išsvajotosios profesijos. Todėl ši diena buvo skirta tam, kad parodytų, kaip gi tapti policijos pareigūnu, pamatyti, kur mokosi kursantai, ko jie mokosi ir ko jau išmoko", — sakoma pranešime.

Atvirų durų dienos programa prasidėjo pagrindinėje LPM aikštėje, iškilmingai keliant Lietuvos vėliavą bei giedant himną. Visus renginio dalyvius pasveikino LPM viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkciją, Romas Oželis.

Iškilmingas Lietuvos vėliavos pakėlimas
Iškilmingas Lietuvos vėliavos pakėlimas

Renginio organizatoriai žinodami, jog mokiniams didžiausią įspūdį palieka ne žodžiai, o vaizdai, pasistengė paruošti kuo įvairesnių pasirodymų. LPM kursantų pasirodymai, kuriems jie ruošėsi ne vieną savaitę, ir buvo pagrindinis šventės akcentas.

Iš pradžių visų laukė kursantų rikiuotės grupės pasirodymas, vėliau sekė puikus kursantų šou, kurio metu jie pademonstravo taikomosios savigynos ir kovinių imtynių veiksmus. Kursantai parodė, kaip tinkamai sulaikyti įtariamąjį, padariusį nusikalstamą veiką, kokius taikomosios savigynos veiksmus atlikti, jeigu tave užpuolė ir pan.

Savigynos pasirodymas
Savigynos pasirodymas

Itin didelio susidomėjimo sulaukė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės kinologų grupės pareigūnų pasirodymas. Kinologai pademonstravo, kaip dresuojami tarnybiniai šunys, kaip sulaiko pažeidėją.

Kinologų grupės pasirodymas
© Photo : Lietuvos policija
Kinologų grupės pasirodymas

Tuomet renginio veiksmas persikėlė prie mokyklos esančią gatvę. Buvo imituojamas eismo įvykis. Mokiniai džiaugėsi, jog savo akimis galėjo pamatyti, kaip įvykio vietoje lyg darni komanda dirba visos tarnybos: policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios pagalbos medikai.

Imituojamas eismo įvykis
Imituojamas eismo įvykis

Paskutinėje kursantų parodomojoje programoje buvo visko: automobilių persekiojimo, ginklų, susišaudymas, ir, žinoma, daug veiksmo.

Pasibaigus visiems pasirodymams moksleiviai turėjo galimybę apžiūrėti gausias ekspozicijas, kurias paruošė specializuotų policijos įstaigų atstovai: Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras", Lietuvos kelių policijos tarnybos ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro pareigūnai.

Ginklų ekspozicija
Ginklų ekspozicija

Pareigūnai demonstravo įvairias specialiąsias priemones, naudojamas pareigūnų kasdieniame darbe, ginkluotę. Lietuvos kelių policijos tarnyba moksleiviams pristatė policijos darbe naudojamas transporto priemones bei jose įrengtą specialią techniką, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" pareigūnai atgabeno net ir šarvuotį.

Moksleivius itin sužavėjo pirmą kartą LPM atvirų durų dienos renginyje dalyvavę Raitojo būrio pareigūnai su tarnybiniais žirgais.

Raitojo būrio pareigūnas su tarnybiniu žirgu
Raitojo būrio pareigūnas su tarnybiniu žirgu

Renginio organizatoriai įsitikę, jog šventė pavyko puikiai, nes kelias valandas mokykloje skambėjo juokas, susižavėjimo šūksniai ir plojimai.

58
Tegai:
moksleiviai, policija, Atvirų durų diena, Lietuvos policijos mokykla, Lietuva
Temos:
Švietimas Lietuvoje (174)
Dar šia tema
Lietuvos policijos mokykloje ― atvirų durų diena
Vilniaus policijos pareigūnai gavo pirmus "kilnuojamuosius komisariatus"
Lietuvos policijos mokyklos kursantai davė priesaiką
Balandžio 16-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 16-osios šventės

(atnaujinta 17:19 2021.04.15)
Šią dieną sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja

Balandžio 16-oji yra 106-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 259 dienos.

Šiandien saulė teka 06:18, leidžiasi 20:22, dienos ilgumas 14 val. 04 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Benediktas, Giedrius, Algedė, Kalikstas ir Ūdrys.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1794 metais Šiauliuose paskelbtas pirmasis Lietuvos kariuomenės sukilimo aktas.

1885 metais gimė Juozas Vaičkus, vienas lietuvių profesionaliojo teatro kūrėjų, aktorius, režisierius. Mirė 1935 m.

1948 metais mirė lietuvių muzikos klasikas, kompozitorius, profesorius Juozas Gruodis. Gimė 1884 m.

2007 metais Juozas Imbrasas išrinktas Vilniaus miesto meru.

Ši diena pasaulio istorijoje

1879 metais sulaukusi 35-erių metų amžiaus, Prancūzijoje, Nevero vienuolyne, mirė Bernadeta, kuriai 1858 m. Lurde buvo apsireiškusi Švenčiausioji Mergelė Marija. 1933 metais Popiežius Pijus XI paskelbė ją šventąja.

1889 metais gimė anglų komikas Čarlis Čaplinas.

1906 metais baigti ryšio kabelio tarp JAV ir Kinijos tiesimo darbai.

1940 metais gimė Danijos karalienė Margaretė II.

1945 metais II pasaulinio karo metais JAV armija Vokietijoje įžengė į Niurnbergą.

1948 metais įkurta Europos ekonominio bendradarbiavimo organizacija (OEEC).

1970 metais Prancūzijos Alpėse sniego nuošliauža užgriuvo vaikų sanatoriją, žuvo 72 žmonės.

1996 metais Britanijoje paskelbta apie princo Endriu ir Saros Fergiuson skyrybas.

2008 metais būdamas 90 metų nuo vėžio mirė Chaoso teorijos kūrėjas Edvardas Lorenzas, kuris atskleidė drugelio efektą — tai, kaip maži veiksmai gali nulemti didelius pokyčius.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vilniaus autobusai

Vilniaus autobusų parkas bus perkeltas 2023 metais

(atnaujinta 22:40 2021.04.15)
Pabrėžiama, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Verkių autobusų parkas, esantis Vilniuje, bus perkeltas 2023 metais. Apie tai savo Facebook paskyroje rašo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Ilgiau nei pusšimtį metų Verkių autobusų parke stovėdavo autobusai — teritorija, kažkada buvusi užmiestyje, dabar yra beveik centre. Bet ji uždara, nedraugiška miestui ir nekurianti vertės aplinkiniams gyventojams. Netrukus tai pasikeis. Autobusų parką iš čia iškelsime 2023-aisiais. Į kelias mažesnes vietas, iš kur patogiau pradėti ir pabaigti maršrutus", — rašo jis.

Jo teigimu, parkas bus perkeltas į kompaktiškesnes teritorijas, nes su naujais autobusais reikia mažiau erdvių jų remontui.

"Mes jau kuriame viziją, kalbame su aplinkiniais gyventojais ir verslais, kaip šią didžiulę 9 ha teritoriją paversti multifunkcine gyva ir stilinga miesto erdve — su viešosiomis paslaugomis, gyvenamaisiais namais ir viešosiomis erdvėmis", — teigia jis.

Meras pabrėžia, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę.

Tuo pačiu Šimašius teigia, kad Paupio kvartalui nuo idėjos iki įgyvendinimo prireikė beveik 20 metų, todėl tikisi, jog šiam prireiks mažiau.

Tegai:
Remigijus Šimašius, Vilnius, autobusai
Rusijos vėliava

Merkel, Makronas ir Zelenskis aptars santykius su Rusija

(atnaujinta 17:51 2021.04.15)
Anksčiau buvo pabrėžiama, kad Angela Merkel dalyvaus Zelenskio ir Makrono derybose virtualiąja forma

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel kartu su Prancūzijos ir Ukrainos prezidentais Emanueliu Makronu ir Vladimiru Zelenskiu penktadienį, balandžio 16 dieną aptars padidėjusią įtampą su Rusija. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi agentūra AFP ir Eliziejaus rūmų pareiškimu.

Kaip pažymėta, tai įvyks Ukrainos lyderio vizito Paryžiuje metu. "Prezidentas Makronas priims Zelenskį papietauti, o po to abu turės vaizdo konferenciją su Angela Merkel", — sakoma pareiškime. Pokalbyje Makronas, Merkel ir Zelenskis palies eskalacijos riziką, kurią "sukels Rusijos kariuomenės koncentracija prie sienos su Ukraina".

Anksčiau buvo pranešta, kad Merkel dalyvaus Zelenskio ir Makrono derybose virtualiąja forma. Buvo pažymėta, kad tokiu būdu lyderių susitikimas vyks "Normandijos formatu", nedalyvaujant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Įtampa santykiuose tarp Rusijos ir Ukrainos, taip pat Vakarų šalių padidėjo dėl kovo pabaigoje paaštrėjusio konflikto Donbase. Kijevas, taip pat save vadinančios Donecko ir Luhansko liaudies respublikos, paskelbė apie apšaudymo, žvalgybinės veiklos ir karinės technikos judėjimo padidėjimą kontaktinės linijos srityje.

Vėliau Ukraina apkaltino Rusiją karinio buvimo regione stiprinimu. Ukrainos gynybos ministerija mano, kad Maskva pasienyje sutelkė reguliariosios armijos dalinius ir sustiprino milicijos mokymus. Atsakydamas į tai Kremlius pareiškė, kad Rusijos kariuomenė juda per jos teritoriją "tomis kryptimis, kuriomis ji mano esant reikalinga", taip pat paragino Kijevą "nutolti nuo karingos temos“" ir nutraukti provokacijas.

Tegai:
Vokietija, Prancūzija, Ukraina, Rusija