Gydytojas, archyvinė nuotrauka

Vilniaus universiteto klinika įtariama privilegijų politikams teikimu

42
(atnaujinta 17:36 2018.04.16)
Antikorupcijos komisija ir Specialiųjų tyrimų tarnyba tirs, ar buvo gydymo įstaigoje "Žalgirio" klinikoje organizuojami "atsidėkojimai" politikams už palankius sprendimus klinikai

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Seimo Antikorupcijos komisijos Sveikatos reikalų darbo grupėje buvo nagrinėtas politikų privilegijų sveikatos priežiūros įstaigose klausimas. Remdamasi gautais pranešimais ir dokumentais, Antikorupcijos komisija kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydama pradėti tyrimą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pasak Seimo narės Agnės Bilotaitės, politikų akiratyje atsidūrė VšĮ Vilniaus universiteto "Žalgirio" klinika ir jos vadovybė. Gydymo įstaigoje galimai buvo organizuojami "atsidėkojimai" politikams už palankius sprendimus klinikai ir klinikos vadovės Alinos Pūrienės sutuoktinio privačiai odontologijos paslaugas teikiančiai įstaigai.

"Tiek mane, tiek mano kolegas pasiekė dokumentai, kurie atskleidžia įdomias grandinėles ir sąsajas su politikais ir įvairiomis institucijomis. Pasirodo, už dantų gydymą, implantus ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias net nėra ligonių kasų kompensuojama, galimai gaunamos įvairios paslaugėlės iš politikų ir kitų institucijų. Pavyzdžiui, niekam neužkliūna, kad sutuoktinio įstaigoje pati profesorė vykdo kažkokius mokymus "Žalgirio" klinikos darbuotojams, nors pati yra jų vadovė "Žalgirio" klinikoje", — teigia Bilotaitė.

Pasak parlamentarės, privati odontologijos klinika dirbo neturėdama licencijos, gydytojai "Žalgirio" klinikoje galimai verčiami klastoti asmenų sveikatos duomenis, įrašant tai į korteles, kad būtų įrašomos kitos diagnozės, taip siekiant gauti daugiau pinigų. 

Politikė pripažino, kad aptariant privilegijų teikimo "Žalgirio" klinikoje klausimą su kolegomis, normali praktika būtų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją.

"Tačiau šiuo atveju tai neįprasta situacija — sveikatos priežiūros paslaugas sveikatos apsaugos ministrui Pūrienė teikė savo sutuoktinio įstaigoje. Tiesa, ar ministras už gautas paslaugas atsiskaitė, ar jas gavo su "didele" nuolaida, turėtų atskleisti tyrimas", — teigia Bilotaitė.

Parlamentarės manymu, be konkretaus "Žalgirio"klinikos atvejo buvo atskleista viena sisteminė bėda: medicinos dokumentai dažnai yra keičiami, siekiant labai įvairios naudos — tiek pačiai įstaigai tikintis geresnio apmokėjimo, tiek siekiant nepagrįstai didinti medicinos kompanijų apyvartas (už tai jos vėliau atsilygina asmeniškai gydytojams), tiek iš įvairių, kartais gal net ir pateisinamų asmeninių situacijų, siekiant geresnės naudos ir pacientams.

42
Tegai:
politikai, gydymo įstaigos, korupcija, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (331)
Dar šia tema
Seime siūloma leisti verslininkams finansuoti partijų veiklą
Lietuvos žemės ūkio ministro šeima įtariama ES lėšų pasisavinimu
Neonacių bendras Kasčiūnas, arba vienos korupcinės bylos istorija