Lašelinė, archyvinė nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministerija žada pagerinti medikų darbo sąlygas

20
(atnaujinta 12:38 2018.04.17)
Vienas iš šios Vyriausybės tikslų ― dvigubai sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus ir pailginti laiką, kurį medikas gali skirti tiesiogiai pacientui

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik.  Vyriausybė numato mažinti gydytojų administracinio darbo krūvį, išplėsti jų komandą bei gerinti ir plėtoti nuotolines paslaugas, o nuo gegužės 1 dienos gydymo įstaigų darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai 20 procentų – tai turės įtakos medikų situacijos pagerėjimui bei didesnei motyvacijai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

"Šeimos gydytojai šiuo metu yra apkrauti perteklinėmis funkcijomis, administraciniu darbu ir pan., nors tą laiką jie turėtų skirti pacientui, jo sveikatos gerinimui, ligų prevencijai ir panašiai. Todėl siūlome nuimti dalį krūvio perduodant jį kitiems specialistams, pavyzdžiui, slaugytojams", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Gydymo įstaigos vis daugiau paslaugų ima teikti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, recepto kai kurioms medicinos pagalbos priemonėms galiojimo pratęsimas telefonu, plėtojamos mobiliosios paslaugos, tai taip pat mažina eiles pas šeimos gydytojus, o ir pačių gydytojų darbo sąlygos gerėja. Šie pokyčiai leis sumažinti eiles ir pas gydytojus specialistus — kai kuriuos tyrimus ar vaistus paskirti savarankiškai galės patys šeimos gydytojai.

Numatyta, kad šeimos gydytojai neberengs pažymų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai. Dalį šeimos gydytojų darbo krūvio planuojama perduoti slaugytojams, išplečiant jų funkcijas ir atsakomybes bei suteikiant jiems daugiau savarankiškumo. Šeimos gydytojo komandą taip pat turėtų papildyti burnos higienos, gyvensenos medicinos specialistai. Šios priemonės turėtų sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus nuo 15 dienų iki 7 dienų, ir nuo 40 dienų iki 30 dienų — eiles gauti specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Medikų situaciją pagerins ir numatytas ilgalaikis atlyginimų didinimo planas. Kartu su medikų profesinėmis sąjungomis bus siekiama, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose galioja Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinė sutartis, dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis 2020 metų antro pusmečio pradžioje būtų ne mažesnis kaip trys šalies vidutiniai darbo užmokesčiai, o slaugytojų — ne mažesnis kaip pusantro šalies vidutinio darbo užmokesčio.

20
Tegai:
pacientai, atlyginimų didinimas, medikai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva
Dar šia tema
Vilnius iki 20 proc padidino medikų atlyginimus
Kauno poliklinikose pakilo medikų atlyginimai
Vilniuje vyko "paskutinių medikų žygis į oro uostą"
Kalio jodido tabletės

Kalio jodido tabletės bus dalijamos Vilniaus rajono gyventojams

(atnaujinta 10:45 2020.07.13)
Gegužės pradžioje į Lietuvą buvo atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių, skirtų užtikrinti lietuvių apsaugą nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju

VILNIUS, liepos 13 - Sputnik. Artimiausiu metu visiems Vilniaus rajono gyventojams bus dalijamos Kalio jodido tabletės, praneša savivaldybės spaudos tarnyba. 

Praėjusią savaitę dvidešimčiai Vilniaus rajono seniūnijų seniūnams buvo perduotos kalio jodido tabletės, skirtos gyventojams, gyvenantiems 100 km spinduliu nuo statomos Astravo atominės elektrinės. Dar anksčiau kalio jodido tabletės jau buvo dalijamos Buivydžių, Kalvelių ir Lavoriškių seniūnijų gyventojams, patenkantiems į skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zoną, t. y. gyvenantiems 30 km spinduliu nuo Astravo AE.

Artimiausiu metu Avižienių, Bezdonių, Dūkštų, Juodšilių, Maišiagalos, Marijampolio, Medininkų, Mickūnų, Nemenčinės, Nemėžio, Paberžės, Pagirių, Riešės, Rudaminos, Rukainių, Sudervės, Sužionių, Šatrininkų, Zujūnų, Nemenčinės miesto seniūnijų gyventojams, deklaravusiems savo gyvenamąją vietą minėtose seniūnijose, seniūnaičių pagalba bus dalijami stabiliojo jodo preparatai. Gyventojai jiems skirtus preparatus galės atsiimti ir seniūnijoje. 

Kartu taip pat bus dalijami informaciniai lapai 4 kalbomis (lietuvių, lenkų, rusų ir anglų) su nurodymais kada ir kaip vartoti šį preparatą nelaimės atveju bei rekomendacijos, kaip elgtis, jei įvyktų branduolinis ar radiologinis incidentas.

Gegužės pradžioje į LIetuvą buvo atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių, skirtų užtikrinti lietuvių apsaugą nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju. Lietuvai tabletės kainavo daugiau nei 1 mln. eurų.

Ginčas dėl Baltarusijos AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse platformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

Tegai:
Lietuva, Vilniaus rajonas, Astravas
Dar šia tema
Parodys laidą: Minskas paruošė Lenkijai viliojamą Astravo AE pasiūlymą
Estija tikisi iš EK papildomo Astravo AE saugos įvertinimo
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"
Nuotekų vamzdis, archyvinė nuotrauka

"Vilniaus vandenys" vėl užfiksavo nuotekų taršą plastiko detalėmis

(atnaujinta 09:30 2020.07.13)
"Vilniaus vandenys" stabdo nuotekų priėmimą iš bendrovės, kurios išleidžiamose nuotekose užfiksuotas galimas pažeidimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Bendrovės "Vilniaus vandenys" specialistams atlikus neplaninius priimamų nuotekų patikrinimus nustatyta nuotekų tarša plastiko detalėmis, rašoma bendrovės pranešime.

"Vilniaus vandenys" stabdo nuotekų priėmimą iš UAB "ECSO", kurios išleidžiamose nuotekose ir užfiksuotas 

galimas pažeidimas. Pranešama, kad laiku aptiktos plastiko detalės buvo užkardytos ir į gamtinę aplinką nepateko.

Bendrovė "Vilniaus vandenys" priėmė sprendimą operatyviai stabdyti nuotekų siurblinės darbą ir papildomai įrengti kamštį vamzdyje, kuriuo nuotekos iš UAB "ECSO" atiteka į "Vilniaus vandenų" valymo įrenginius. Taip į nuotekas išpiltos plastiko detalės nebepateks į valymo įrenginius, bus eliminuota galimybė joms patekti ir gamtinę aplinką.  

Apie užfiksuotą taršą bendrovė operatyviai informavo ir Vilniaus regiono aplinkosaugininkus. 

Tegai:
Vilniaus vandenys, nuotekos
Dar šia tema
Nuotekose Neryje azoto ir fosforo koncentracija viršija normą
Žiniasklaida: Klaipėdos uostas į Kuršių marias leido nuotekas su gyvsidabriu
Į Nemuną tekėjusios nuotekos sustabdytos