Lietuvos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Seimas: lietuviai užsienyje pagalbos galės kreiptis į bet kokį ES konsulatą

14
(atnaujinta 15:27 2018.04.17)
Seimas po svarstymo pritarė siūlymui, sulyginančiam piliečių teises naudotis konsulinėmis paslaugomis visose valstybėse, kuriose yra Europos Sąjungos atstovybės

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Seimas pritarė Konsulinio statuto pataisų projektui, kuriuo yra sulyginamos piliečių teisės, suteikiant galimybę naudotis konsulinėmis paslaugomis lygiavertiškai visose valstybėse, kuriose yra Europos Sąjungos atstovybės, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Statute siūloma įtvirtinti, kad užsienio valstybėje esančiam Lietuvos piliečiui patekus į nelaimę, nukentėjus dėl nelaimingo atsitikimo, įvykdytos nusikalstamos veikos ar kito teisės pažeidimo ir neturint galimybių gauti pagalbos iš kitų šaltinių, jam gali būti suteikta valstybės materialinė pagalba. Ši pagalba skiriama Lietuvos piliečiui suteiktos būtinosios medicinos pagalbos, jo grįžimo į Lietuvos Respubliką ir būtinoms iki grįžimo į Lietuvą pragyvenimo išlaidoms padengti.

Europos Sąjungos valstybės suteikta materialinė pagalba bus kompensuojama iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijai Lietuvos valstybės biudžete numatytų asignavimų.

Numatoma, kad Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos konsulinę pagalbą Europos Sąjungos piliečiams teiktų tomis pačiomis sąlygomis kaip ir Lietuvos piliečiams. Konsulinė pagalba kartu su Europos Sąjungos piliečiu esantiems jo šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės piliečiai, būtų teikiama tokiu pačiu mastu ir tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir Lietuvos piliečių šeimos nariams, kurie nėra Europos Sąjungos valstybės piliečiai.

Europos Sąjungos piliečiai, norintys gauti konsulinę pagalbą, turėtų įrodyti, kad jie yra Europos Sąjungos valstybių piliečiai, pateikdami savo pasą ar asmens tapatybės kortelę. Jei šie dokumentai negalėtų būti pateikti, pilietybė galėtų būti įrodoma bet kuriomis kitomis priemonėmis, Lietuvos diplomatinėms atstovybėms ar konsulinėms įstaigoms tikrinant pateiktus duomenis Europos Sąjungos valstybės, kurios pilietis pareiškėjas tvirtina esąs, institucijose arba diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose.

Statute siūloma įtvirtinti, kad neatstovaujami Europos Sąjungos piliečiai privalėtų pateikti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytos formos įsipareigojimą atlyginti Lietuvos Respublikos jiems suteiktos konsulinės pagalbos išlaidas, kurias turėtų padengti Lietuvos Respublikos piliečiai, esant toms pačioms sąlygoms.

Projektui po svarstymo pritarta bendru sutarimu. Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2018 metų gegužės 1 dieną.

14
Tegai:
konsulinės paslaugos, Seimas, Europos Sąjunga, Lietuva
Dar šia tema
Praėjusiais metais užsienio lietuviai pevedė 1,092 mlrd eurų į Lietuvą
Dažniausiai lietuviai į vergystę patenka Didžiojoje Britanijoje
Lietuviai atveža iš užsienio tuberkuliozę
Discussion