Seimas, archyvinė nuotrauka

Seime siūloma griežtinti reikalavimus prisipažinusiems KGB agentams

35
(atnaujinta 17:30 2018.04.23)
Petras Gražulis reikalauja viešai paskelbti informaciją apie turėtus ryšius su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis ne tik neprisipažinusiems, bet ir prisipažinusiems asmenims

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Seimo narys, "tvarkietis" Petras Gražulis užregistravo įstatymo pataisą, kurią priėmus bus atskiriamos prisipažinusių ir neprisipažinusių asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis, sąvokos, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Numatomi ribojimai eiti Lietuvos Respublikos asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje numatytas pareigas, reikalavimas viešai paskelbti informaciją apie turėtus ryšius su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis ne tik neprisipažinusiems, bet ir prisipažinusiems asmenims.

Pagal 9 straipsnį, slapta su buvusios TSRS specialiosiomis tarnybomis bendradarbiavę asmenys nuo paskelbimo dienos 10 metų negali dirbti švietimo įstaigose pedagogais ir šių įstaigų vadovais, eiti pareigų, susijusių su ginklo turėjimu, taip pat dirbti valstybės pareigūnais arba tarnautojais valstybės valdžios ir valdymo, krašto apsaugos sistemoje, vidaus reikalų sistemoje, muitinėje, prokuratūroje ir kitose valstybės institucijose.

Kaip prisipažino Gražulis, įstatymo projekto rengimą paskatino viešojoje erdvėje pasirodžiusi ir daug ažiotažo sukėlusi informacija apie paviešintą buvusių ir valstybei neprisipažinusių KGB agentų sąrašą bei su tuo susijusi aplinkybė, jog ribojimai eiti tam tikras pareigas ar paviešinti informaciją apie buvusius ryšius su specialiosiomis tarnybomis numatomi tik neprisipažinusiesiems, o prisipažinusieji lieka be jokių sankcijų.

"Taip skatinamas asmenų, einančių ir kandidatuojančių į aukštas pareigas, nesąžiningumas, kai prisipažįstama ne dėl patriotiškumo, o dėl politinės naudos", — teigia politikas.

Gražulis mano, kad griežtesnis ribojimų ir įpareigojimų taikymas didins valdžios skaidrumą ir piliečių pasitikėjimą ja, paviešinus informaciją leis piliečiams adekvačiai įvertinti ir nuspręsti, kokiems žmonėms  jie nori patikėti valstybės valdymą.

Šių metų kovo mėnėsį laikraštis "Respublika" paviešino slaptus Lietuvos piliečių, bendradarbiavusių su KGB ir Lietuvos Valstybės saugumo departamentu, sąrašus.

35
Tegai:
Seimas, Petras Gražulis
Dar šia tema
Lietuvos prezidento rinkimai vyks su KGB ženklu
Tomkaus sąrašo tęsinys: KGB maitėdos ir Soroso paukšteliai
Mazuronis ragina ieškoti KGB agentų tarp gyvųjų, o ne mirusiųjų