Bronius Markauskas, archyvinė nuotrauka

FNTT neaptiko nusikalstamos veikos požymių Markausko šeimos versle

41
(atnaujinta 20:45 2018.04.24)
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo Markausko šeimos įstatymo pažeidimo, todėl ministras neketina atsistatydinti, nors to reikalauja opozicija

VILNIUS, balandžio 24 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) balandžio 23 dieną priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą prieš žemės ūkio ministrą Bronių Markauską ir jo šeimos narius dėl galimo dokumentų klastojimo, svetimo turto ir Europos Sąjungos lėšų pasisavinimo, rašoma FNTT pranešime žinisklaidai.

Toks sprendimas priimtas, išnagrinėjus Seimo narių Gabrieliaus Landsbergio ir Andriaus Kubiliaus pareiškimą Generalinei prokuratūrai pradėti tyrimą dėl šių metų balandžio 3 ir 5 dienomis portale 15min.lt paskelbtų publikacijų, susijusių su žemės ūkio ministro Markausko motinos naudojimusi jai nepriklausančiais žemės sklypais, už kuriuos ji nuo 2014-ųjų gavo Nacionalinės mokėjimo agentūros mokamas išmokas, nurodydama, kad žemė yra nuomojama.

Pareiškimo nagrinėjimo metu nustatyta, kad dėl 4 žemės sklypų, įvardijamų portalo 15min.lt publikacijose, Sofija Markauskienė paraiškas paramai gauti teikia nuo 2012 metų.

Susipažinus su Nacionalinės mokėjimo agentūros pateiktais dokumentais bei apklausus atsakingus darbuotojus nustatyta, kad 2015 ir 2017 metais buvo atlikti Markauskienės paraiškų patikrinimai vietoje. Šių patikrinimų metu buvo matuojami Markauskienės deklaruoti laukai, patikrinta agrarinė laukų būklė ir įsipareigojimai kompleksinės paramos valdymo reikalavimams, tačiau nepaprašyta pateikti žemės valdymo teisę įrodančius dokumentus.

Susipažinusi su pareiškimu ir atlikusi duomenų patikslinimą, FNTT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p. (nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių).

"Tačiau nustatyta, kad gali būti pažeistos paramos administravimo taisyklės (nustatytas neteisingas deklaravimo faktas), ir ši informacija perduota Nacionalinei mokėjimo agentūrai", — rašoma pranešime.

Nacionalinė mokėjimo agentūra šiuo metu aiškinasi ministro šeimos verslo, žemių nuomos bei išmokų aplinkybes.

FNTT nutarė atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir patikslinimo metu surinktą medžiagą perdavė tikrinti Generalinei prokuratūrai. Ministrą atsistatydinti paragino prezidentė Dalia Grybauskaitė. Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad sprendimą priims, gavęs teisėsaugos išvadas, jį žada paskelbti trečiadienį.

41
Tegai:
nusikalstama veikla, korupcija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), Bronius Markauskas, Lietuva
Dar šia tema
Prezidentė nusiteikusi ryžtingai kovai su korupcija: 7 naujos įstatymų iniciatyvos
STT atskleidė korupcijos riziką Vilniaus savivaldybėje
Palanga

Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą

(atnaujinta 10:23 2020.08.09)
Kai kuriose vietose bus numatoma lietaus, vietomis galima perkūnija. Oras iki antradienio bus šiek tiek vėsesnis

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Lietuvoje, nepaisant lietaus galimybės, orai vis tiek bus labai šilti. Apie tai pranešė Respublikos hidrometeorologijos tarnyba.

Sekmadienį oras sušils iki 26–31 laipsnio, dienos metu galimas nedidelis debesuotumas. Kai kuriose vietose bus numatomas lietus, vietomis galima perkūnija. Numatomas kintamas vėjas, kurio greitis bus nuo 5 iki 10 metrų per sekundę.

Фестиваль Burger Fest 2020 в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pirmadienį kai kur bus protarpiais lietus ir perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, jo greitis svyruos nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus 14–19 laipsnių, o dienos metu termometras pakils iki 26–31 laipsnio.

Antradienį lietaus tikimybė maža. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį jo greitis bus nuo 4 iki 9 metrų per sekundę, o dieną nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra svyruos nuo 11 iki 16 laipsnių šilumos, o dienos metu oras sušils iki 21–26 laipsnių.

Kai kuriose rytinėse vietose trečiadienį gali kristi protarpinis lietus. Numatomas šiaurės vėjo greitis nuo 6 iki 11 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus nuo devynių iki 14 laipsnių, Kuršių nerijoje numatoma apie 15 laipsnių. Dienos metu prognozuotojai prognozuoja 19–24 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį lietaus nenumatoma. Kintamos krypties vėjas, greitis nuo 3 iki 8 metrų per sekundę. Naktį oro temperatūra bus nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, Kuršių nerijoje numatoma apie 15 laipsnių. Dienos metu oras sušils iki 19–24 laipsnių šilumos.

Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, šiluma, orai, vasara
Dar šia tema
Lietuva pateko į ES antilyderių sąrašą pagal nuskendusiųjų skaičių
Mokslininkai sužinojo apie galingą imuninį atsaką į koronavirusą
Lietuvos policija, archyvinė nuotrauka

Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai

(atnaujinta 10:23 2020.08.09)
Policijos duomenimis, abu mažamečiai vaikai buvo paguldyti į ligonines. Policijos pareigūnai tiria įvykio aplinkybes

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Radviliškyje iš balkono iš krito dviejų metų mergaitė, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko šeštadienį apie 10:05, gautas pranešimas, kad mergaitė, gimusi 2018 metais, iškrito iš balkono. Dėl viso kūno sukrėtimo ji buvo paguldyta į ligoninę.

Policijos pareigūnai tiria įvykio aplinkybes.

Taip pat vakar apie 20:35 Klaipėdoje, pro langą iškrito berniukas, gimęs 2019 metais.

Mažametis vaikas dėl kūno sužalojimų paguldytas į ligoninę.

Kaip pranešė policijoje, aplinkybės aiškinamos.

Tegai:
mažamečiai vaikai, Klaipėda, Radviliškis
Dar šia tema
Sukčiai apgaulės būdu iš moters išviliojo virš 48 tūkst. eurų
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Lietuvoje kyšininkavimu įtariami du policijos pareigūnai