Vilnietis bandė kontrabandines cigaretes gabenti į Britaniją kompiuteriuose, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilnietis bandė kontrabandines cigaretes gabenti į Britaniją kompiuteriuose

24
(atnaujinta 19:27 2018.04.27)
Lietuvos muitinės kriminalistai mikroautobuse, kuriuo į Didžiąją Britaniją turėjo būti gabenamos įvairios siuntos, aptiko šesis kompiuterius, į kuriuos vilnietis sugebėjo prikimšti net 1634 pakelius baltarusiškų cigarečių

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Ketvirtadienį Vilniaus teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sostinės Jeruzalės rajone vykdė automobilių patikrinimus, jų laimikiu tapo daugiau nei 1,5 tūkstančio pakelių kontrabandinių cigarečių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Pareigūnai atkreipė dėmesį į netoliese vieno prekybos centro aikštelėje į mikroautobusą kraunamas įvairias siuntas ir prekes. Nuspręsta patikrinti ir šį automobilį, kuriuo, kaip netrukus paaiškėjo, į Didžiąją Britaniją turėjo būti gabenamos įvairios siuntos.

Pareigūnai ypač susidomėjo viena iš siuntų — vilnietis į Jungtinę Karalystę ketino išsiųsti net šešis stalinius kompiuterius. Tačiau pravėrę vieną iš kompiuterių dėžių, pareigūnai išvydo, jog šis pilnas kontrabandinių cigarečių. Išardę visus šešis kompiuterius, pareigūnai juose rado 1 634 pakelius baltarusiškų cigarečių "NZ", kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 5 228 eurai.

Taigi, ši siunta Didžiosios Britanijos taip ir nepasiekė — cigaretės ir "kompiuteriai" buvo sulaikyti, o vilniečiui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, jam gresia bauda nuo 4 iki 6 tūkstančių eurų.

24
Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, Lietuvos muitinė, Didžioji Britanija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (326)
Dar šia tema
Lyg Formulės 1 mechanikai: muitininkai per minutę iš padangos ištraukė kontrabandą
Baltarusijos turistai nepateko į Lietuvą dėl vairuotojo-kontrabandininko
Slėptuvės, kurios 2017-aisiais sukėlė Lietuvos muitininkų šypseną
Vilnius

Į Lietuvą atvyko dvigubai daugiau žmonių, nei išvyko

(atnaujinta 16:13 2020.07.11)
Pirminiais duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2 mln. 794,2 tūkst. nuolatinių gy­ven­­­tojų

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Birželį į Lietuvą atvyko 4206 žmonės, iš jų 2401 — tai Lietuvos pilietis, praneša Statistikos departamentas.

Tuo tarpu gegužę jų buvo tik 3069 ir 1176 atitinkamai.

Praėjusį mėnesį iš šalies išvyko 2053 žmonės, iš jų 1136 — lietuviai. Gegužę ir balandį emigravo tik 680 ir 581 žmogus. Tai galėjo būti susiję dėl koronaviruso pandemijos ir dėl to įvestų apribojimų.

Taigi birželio mėnesį Lietuvoje buvo teigiama migracija, o grįžusių žmonių buvo dvigubai daugiau nei emigravusiu.

Pirminiais duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 2794207 nuolatinių gy­ven­­­tojų.

Lietuvoje demografinė krizė tęsiasi kelis dešimtmečius ir kelia rimtą susirūpinimą tarp ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų mažėjimą. Demografai mano, kad Vilnius šią situaciją gali įveikti tik kitų šalių migrantų sąskaita.

Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA) prognozuoja, kad iki 2050 metų šalis taps ketvirta greičiausiai augančia populiacija Europoje. Priežastis bus didelė emigracija ir žemas gimstamumas.

Tuo tarpu JT prognozavo, kad per 30 metų Lietuvos gyventojų skaičius bus lygus 2,1 milijono žmonių. Iš jų trečdalis bus žmonės vyresni nei 65 metai.

 

Tegai:
gyventojai, Statistikos departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Europos Sąjungos visuomenės senėjimas
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
Литовский солдат

Girtas Lietuvos kariškis grasino moteriai smurtu

(atnaujinta 12:45 2020.07.11)
Įtariamasis buvo sulaikytas. Neblaivumo laipsnis buvo 1,92 promilės alkoholio. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Vilniaus rajone neblaivus Lietuvos karys grasino moteriai fiziniu susidorojimu, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko penktadienio vakarą viename iš Kalviškių kaimo namų. 1998 metais gimęs kariškis, kuris ne tarnybos metu buvo apsvaigęs, grasino 1967 metais gimusiai moteriai.

Jo kraujyje buvo 1,92 promilės alkoholio.

Įtariamasis buvo sulaikytas. Pagal straipsnį dėl nužudymo grėsmės ar rimto pakenkimo žmonių sveikatai pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
smurtas, kariškis, Lietuva
Dar šia tema
Kauno rajone paauglys peiliu sužeidė vyrą, kuris užpuolė jo motiną
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą