Švirkštai, archyvinė nuotrauka

Į Lietuvos rinką nepateko 50 tūkst vienetų nesaugių medicinos priemonių

26
(atnaujinta 16:51 2018.04.27)
Akreditavimo tarnyba ragina importuotojus, platintojus ir naudotojus labiau domėtis medicinos priemonėms taikomais reikalavimais, kad nebūtų keliamas pavojus pacientams bei naudotojams ir nebūtų patiriami nemaži finansiniai nuostoliai

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Šiais metais teritorinių muitinių postai pateikė 20 pranešimų apie įvežamas į Lietuvos teritoriją galimai reikalavimų neatitinkančias medicinos priemones, daugiau nei pusė šių pranešimų pasitvirtino, tokiu būdu į rinką buvo neleista apie 50 tūkstančių vienetų nesaugių medicinos priemonių, praneša SAM spaudos tarnyba.

Patikrinimus atliko Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

Pasak Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės, didžioji dalis šiais metais neįleistų į Lietuvos rinką medicinos priemonių nebuvo ženklintos privalomu atitikties ženklu CE, kuris patvirtina, kad šios medicinos priemonės gamintojas laikosi nustatytų saugos reikalavimų, atliko visas būtinas atitikties vertinimo procedūras ir užtikrina, kad jo pagaminta medicinos priemonė yra saugi, naudojant ją pagal paskirtį ir laikantis naudojimo instrukcijos.

"Taip pat daug priemonių nebuvo paženklinta paskelbtosios įstaigos numeriu, kuris būtinas aukštesnės rizikos klasės medicinos priemonėms, taip pat buvo be partijos ar serijos numerių, gamintojo pavadinimo ar įgaliotojo atstovo duomenų. Sulaikytose siuntose buvo odontologiniai implantai ir instrumentai, apžiūrų pirštinės, spirometrų kandikliai, korekciniai akiniai, chirurginiai instrumentai, kaulų užpildai bei panašios priemonės", — sako Ribokienė.

Jos teigimu, paskutinio tikrinimo metu siuntoje buvo Indijos gamintojo sraigtai, skirti kaulų lūžiams gydyti, kurių ženklinimas iš pirmo žvilgsnio nekėlė didelių įtarimų. Tačiau detaliau patikrinus informaciją, nustatyta, kad gamintojas neturi privalomo atitikties sertifikato, nėra paskyręs įgaliotojo atstovo Europos Sąjungoje, o etiketėje pažymėtas ne medicinos priemones sertifikuojančios įstaigos numeris, bet įstaigos, neturinčios teisės sertifikuoti medicinos priemones. Šių sraigtų taip pat nebuvo leista įvežti į Lietuvos rinką.

Nežinomybė neatleidžia nuo atsakomybės

Dažnai medicinos priemonių importuotojai nežino elementarių reikalavimų, taikomų medicinos priemonių ženklinimui. Deja, bet žmonės, prieš pirkdami medicinos priemones iš ne Europos Sąjungos gamintojų, ne visada pasidomi, ar medicinos priemonė tinkamai ženklinta, ar gamintojas yra registruotas Europos Sąjungoje, ar turi reikiamus sertifikatus, ar tie sertifikatai galioja.

Neatitinkančios reikalavimų medicinos priemonės neįleidžiamos į Lietuvos rinką, todėl šias prekes importuojantys asmenys gali patirti nemažų finansinių nuostolių. Dar blogiau, jei tokios medicinos priemonės patenka į rinką bei potencialiai kelia pavojų pacientams bei naudotojams.

"Dėl operatyvių Akreditavimo tarnybos veiksmų per visą bendradarbiavimo su Lietuvos muitine laikotarpį uždrausta į Lietuvos rinką tiekti daugiau nei 3,5 milijono vienetų nesaugių medicinos priemonių. Svarbu žinoti, kad visi medicinos priemonių rinkos dalyviai gali konsultuotis su Akreditavimo tarnybos specialistais, jei kyla klausimų dėl tinkamo medicinos priemonės ženklinimo, gamintojų registravimo, sertifikatų galiojimo ir kitais, su medicinos priemonių sauga susijusiais klausimais", — sako Ribokienė.

Akreditavimo tarnyba ragina visus rinkos dalyvius — tiek importuotojus, tiek platintojus, tiek naudotojus — labiau domėtis medicinos priemonėms taikomais reikalavimais. Tuo tikslu Akreditavimo tarnybos interneto svetainės skyriuje "Medicinos priemonės (prietaisai) (pagal ES direktyvas)" yra skelbiama esminė informacija, į kurią vertėtų atkreipti dėmesį, prieš įsigyjant medicinos priemones. Be to, skyrelyje "Rinkos priežiūra" yra skelbiama informacija apie nesaugias medicinos priemones, kurios buvo aptiktos, vykdant rinkos priežiūrą.

26
Tegai:
medicinos priemonės, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (394)
Dar šia tema
SAM numato medicinos prietaisų nuomos išlaidų kompensavimą
Sukčiai pardavinėja per internetą SAM uždraustą gydomąjį kremą
Uždaryta daugiau kaip 3,5 tūkst svetainių, prekiavusių klastotais medikamentais
Šuniukas su šaliku

Šalčių metu VMVT sulaukė daug pranešimų apie pasimetusius gyvūnus

(atnaujinta 08:22 2021.01.22)
Pabrėžiama, kad dažniausiai apie įtariamus pažeidimus buvo pranešta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Marijampolės

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Pastarąją savaitę atšalus orams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sulaukė per 30 pranešimų apie šaltyje pastebėtus besiganančius ūkinius gyvūnus ir lauke paliktus augintinius, praneša VMVT spaudos tarnyba.

Pabrėžiama, kad dažniausiai apie įtariamus pažeidimus buvo pranešta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės, Marijampolės.

Pinigai
© AP Photo / Erwin Wodicka/Fundsback German Pension Contribution Service uG

Nedarbo dienomis VMVT sulaukė bent 10 pranešimų apie galimus gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus. Tuo pačiu, 80 proc. skambučių ir pranešimų buvo gauta dėl lauke pastebėtų žvarbiomis sąlygomis laikytų augintinių, pririštų kiemo šunų, dėl galimai nepakankamo gyvūnų šėrimo, girdymo ir pan.

Pažymmima, kad VMVT inspektoriai vyko į vietą tikrinti gautos informacijos, tačiau pranešimai dėl netinkamomis sąlygomis laikytų gyvūnų pasitvirtino tik 4 atvejais — jų laikytojams duoti privalomi nurodymai tinkamai pasirūpinti gyvūnais, o nustačius, kad situacija nesikeičia — bus taikomos administracinės nuobaudos bei sankcijos.

VMVT pabrėžia, kad gyvūno atsparumas žemoms temperatūroms skiriasi priklausomai nuo jo veislės, todėl vieni gyvūnai žiemą išgyveną lengviau už kitus. Būtent todėl primenama, kad lauke laikomi gyvūnai turi būti tinkamai aprūpinti šiluma, pašaru ir apsauga nuo sniego.

Tegai:
ūkiniai gyvūnai, gyvūnai, žiema, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)
Dar šia tema
Muitininkai sulaikė pusės milijono eurų vertės kontrabandos siuntą
Nurodytos keturios mitybos taisyklės ilgesniam gyvenimui
šuo

Kauno rajone šuo apkandžiojo vaiką

Dėl patirtų sužalojimų vaikas paguldytas į ligoninę, policija tikslina aplinkybes, pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Ketvirtadienio dieną Garliavoje šuo apkandžiojo vaiką, praneša Policijos departamentas. 

Incidentas įvyko apie 15 val. Dėl patirtų sužalojimų 2013 metų gimęs vaikas paguldytas į ligoninę.

Policijos pareigūnai tikslina aplinkybės. 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 139 str. 1 d. (Nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo).

Tegai:
šuo, Kauno rajonas
Dar šia tema
Vilniuje vyras iš degalinės kasos pavogė 50 eurų
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Policija parodė dopingo sandėlį šiauliečio bute — video