Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

JAV teismas laikinai sustabdė Venckienės ekstradiciją į Lietuvą

70
(atnaujinta 13:26 2018.05.02)
Anksčiau JAV valstybės departamentas informavo, kad išdavė leidimą deportuoti buvusią Lietuvos Seimo narę į tėvynę

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Čikagos federalinis teismas laikinai sustabdė buvusios Lietuvos Seimo narės Neringos Venckienės ekstradiciją į Lietuvą, praneša "Associated Press".

Ekstradicija sustabdoma iki kito teismo posėdžio.

Anksčiau Venckienė buvo sulaikyta JAV Lietuvos valdžios institucijų prašymu ir buvo įkalinta Čikagoje. Vilnius kaltina 47-erių metų amžiaus Venckienę tuo, kad ji nevykdė teismo sprendimo perduoti savo dukterėčią motinai ir priešinosi policijai.

Balandžio pabaigoje JAV valstybės departamentas pranešė, kad išdavė leidimą deportuoti buvusią Lietuvos Seimo narę į jos tėvynę.

"Associated Press" duomenimis, Venckienės advokatai prašė atidėti ekstradiciją vieneriems metams.

"Grąžins tam, kad nužudytų"

Po suėmimo JAV, Venckienė interviu "Associated Press" pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės, jei ją išduos Lietuvai.

Buvusi politikė sako, kad jai sugrįžus pedofilai, kurie yra susiję su aukšto rango politikais, persekios ją dėl to, kad gynė savo dukterėčią ir atskleidė jų nusikaltimus.

Venckienės byla

Venckienė ir jos sūnus Karolis Venckus 2013 metais atvyko į JAV po to, kai Lietuvoje prasidėjo politikės persekiojimas. Tai atsitiko tada, kai moteriai pradėjo grasinti dėl įvykių su jos mažamete dukterėčia — jos brolio Drąsiaus Kedžio dukra Deimante Kedyte, kuri tapo smurto auka.

Po to, kai Kedys žuvo paslaptingomis aplinkybėmis, mergaitė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė grąžinti vaiką motinai, kuri buvo įtariama leidusi seksualiai išnaudoti savo dukrą.

2012 metų pavasarį ginkluota policija įsiveržė į Venckienės namus ir atėmė vaiką jėga. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste.

70
Tegai:
ekstradicija, JAV Valstybės departamentas, Neringa Venckienė, JAV, Lietuva
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (34)
Dar šia tema
Venckienės sūnus gindamas motiną paskelbė peticiją Baltųjų rūmų tinklalapyje
Venckienės galvosūkis: kas laukia Lietuvos politikų, jei Deimantės teta sugrįš