Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Venckienė prašo teismo išleisti į laisvę

78
Venckienė paprašė teismo galimos ekstradicijos laukti laisvėje, stebima elektroninėmis priemonėmis

VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Buvusi Seimo narė Neringa Venckienė paprašė Jungtinių Amerikos Valstijų teismo išleisti ją iš Čikagos kalėjimo, kad galimos ekstradicijos galėtų laukti laisvėje, stebima elektroninėmis priemonėmis, rašo "Associated Press".

Ranka rašytame laiške Venckienė teigia, kad jos suėmimo metu koledžą lankantis aštuoniolikmetis sūnus turi vienas prižiūrėti namą Čikagos priemiestyje, apmokėti visas sąskaitas bei mokslą.

Savo laiške ji rašo, kad nepaliks JAV iki teismo pabaigos, nes "jos gyvenimas yra čia, Jungtinėse Amerikos Valstijose".

Anksčiau Čikagos federalinis teismas laikinai sustabdė Venckienės ekstradiciją į Lietuvą iki kito teismo posėdžio. "Associated Press" duomenimis, Venckienės advokatai prašė atidėti ekstradiciją vieneriems metams.

Venckienė buvo sulaikyta JAV Lietuvos valdžios institucijų prašymu ir buvo įkalinta Čikagoje. Vilnius kaltina 47-erių metų amžiaus Venckienę tuo, kad ji nevykdė teismo sprendimo perduoti savo dukterėčią motinai ir priešinosi policijai.

JAV valstybės departamentas pranešė, kad išdavė leidimą deportuoti buvusią Lietuvos Seimo narę į jos tėvynę.

Po suėmimo JAV, Venckienė interviu "Associated Press" pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės, jei ją išduos Lietuvai.

Buvusi politikė sako, kad jai sugrįžus pedofilai, kurie yra susiję su aukšto rango politikais, persekios ją dėl to, kad gynė savo dukterėčią ir atskleidė jų nusikaltimus.

Venckienės byla

Venckienė ir jos sūnus Karolis Venckus 2013 metais atvyko į JAV po to, kai Lietuvoje prasidėjo politikės persekiojimas. Tai atsitiko tada, kai moteriai pradėjo grasinti dėl įvykių su jos mažamete dukterėčia — jos brolio Drąsiaus Kedžio dukra Deimante Kedyte, kuri tapo smurto auka.

Po to, kai Kedys žuvo paslaptingomis aplinkybėmis, mergaitė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė grąžinti vaiką motinai, kuri buvo įtariama leidusi seksualiai išnaudoti savo dukrą.

2012 metų pavasarį ginkluota policija įsiveržė į Venckienės namus ir atėmė vaiką jėga. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste.

78
Tegai:
Neringa Venckienė, JAV
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (23)
Dar šia tema
JAV teismas laikinai sustabdė Venckienės ekstradiciją į Lietuvą
JAV valstybės departamentas pritarė Neringos Venckienės ekstradicijai
Venckienė iš JAV kalėjimo pareiškė, kad Lietuvoje jos laukia tik mirtis
Venckienės sūnus gindamas motiną paskelbė peticiją Baltųjų rūmų tinklalapyje