Genetika, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atskleidė, kada žmonija įveiks vėžį ir senėjimą

85
(atnaujinta 17:52 2018.05.03)
Mokslininkai tvirtina, kad genų perprogramavimas, kuris leis įveikti daug ligų, užtruks dešimt metų

VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Per dešimt metų galima sukurti ląsteles, kurios turės imunitetą prieš virusus, vėžį, senėjimą, radiaciją ir užšalimą, rašo RIA Novosti su nuoroda į "Genome Project". 

Savo teiginius mokslininkai patvirtina bandymais su lazdeline bakterija. Specialistų teigimu, bakterijos genomas buvo paveiktas 321 bandymais, po to ląstelė įgavo atsparumą virusams. Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad siekiant perprogramuoti augalo ar žinduolio genomą, prireiks daugiau laiko ir pastangų.

"Pavyzdžiui, norint perprogramuoti kiekvieną baltymą žmogaus gene, reikės 400 000 pakeitimų", — teigia Harvardo universiteto profesorius Džordžas Čerčas.

Jis pridūria, kad iš dvidešimt tūkstančių žmogaus genų būtina pašalinti nereikalingus kodonus (genetinio kodo vienetus — Sputnik). Tuo pat metu mokslininkai išreiškė pasitikėjimą, kad norimų rezultatų galima pasiekti per dešimt metų. Be to, genetikai teigia, kad žmogaus genai gali būti užprogramuoti taip, kad žmonės taptų apsaugoti nuo radiacijos, senėjimo ir šalčio. Taip pat galima žymiai sumažinti vėžio riziką.

85
Tegai:
genetika, senatvė, vėžys, liga, mokslas
Dar šia tema
Mokslininkai papasakojo, kaip makaronai padeda numesti svorio
Endokrinologas paaiškino, kokia žalą smegenims daro išmanieji telefonai
Britanijos mokslininkai rado naują būdą pagerinti atmintį