Policininkas matuoja greitį, archyvinė nuotrauka

VRM nori įteisinti automatinių protokolų surašymą viršijusiems greitį

35
(atnaujinta 13:59 2018.05.10)
Ministerija siekia maksimaliai automatizuoti greičio matavimo sistemomis užfiksuotų nusižengimų apdorojimo, procesinių dokumentų formavimo ir išsiuntimo procesus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo įstatymų pataisas, kurios leistų viršijusiems greitį ir kitiems pažeidėjams surašyti administracinių nusižengimų protokolą automatiškai, nedalyvaujant pareigūnams.

VRM Vyriausybei pateikė siūlymus dėl Administracinių nusižengimų registro tobulinimo — siekiama maksimaliai automatizuoti greičio matavimo sistemomis užfiksuotų nusižengimų apdorojimo, procesinių dokumentų formavimo ir išsiuntimo procesus. Pakeitimai leistų efektyviau naudoti valstybės lėšas ir palengvinti daug išlaidų bei žmogiškųjų išteklių reikalaujantį darbą. 

Pasak vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno, Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimais siekiama, kad administracinių nusižengimų protokolai su nurodymu savanoriškai sumokėti baudą bei kiti procesiniai dokumentai būtų automatiškai surašyti Administracinių nusižengimų registre.

"Tai reiškia, jog protokolai dėl sistemomis užfiksuotų nusižengimų formuotųsi automatiškai — tai yra per programinę įrangą, nedalyvaujant pareigūnui. Policijos skaičiavimu, priėmus tokius pakeitimus nuo techninio darbo atsilaisvintų daugiau kaip 200 pareigūnų, kurie galėtų dirbti tiesiogiai užtikrinant visuomenės saugumą", — aiškina ministras Misiūnas.

Pakeitimais taip pat siūloma numatyti galimybę surašyti administracinį nurodymą ir už pakartotinį administracinį nusižengimą, kai jis užfiksuotas greičio matavimo sistemomis.

Jei savininkas nurodys kitą vairavusį asmenį, protokolas su nurodymu bus siunčiamas nurodytam asmeniui. Numatoma, kad tokiu atveju registre prie šio pažeidimo bus įrašytas savininko nurodyto asmens kodas ir naujas protokolas su nurodymu susiformuos taip pat automatiškai.

Atitinkamai siūloma ANK papildyti nuostatomis, kurios palengvintų procesinių dokumentų įteikimą, nes jų siuntimas registruotu laišku yra ne tik neefektyvus, bet ir reikalauja daug lėšų. Procesiniai dokumentai asmenims taip pat galėtų būti siunčiami elektroniniu paštu.

Pakeitimais taip pat siekiama sumažinti administracinę naštą paimant, saugant ir grąžinant vairuotojo pažymėjimus.  Siūloma atsisakyti teisenos užtikrinimo prievartos priemonės — vairuotojo pažymėjimo paėmimo bei nuobaudos vykdymo, paimant vairuotojo pažymėjimą. Kadangi nuo 2018 metų liepos 1 dienos naikinama pareiga transporto priemonės vairuotojui turėti ir pateikti vairuotojo pažymėjimą, jei jis pateikia galiojantį savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, ši priemonė tampa neefektyvi. Informacija apie teisės vairuoti apribojimus bus tiesiogiai įrašoma registre.

2017 metų duomenys į Administracinių nusižengimų registrą buvo teikiami iš 182 sistemų. Jų tinklas nuolat plečiamas — iki 2020 m. kasmet Lietuvos keliuose numatoma įrengti po 25 kelių ruožus, kuriuose bus matuojamas vidutinis transporto priemonių greitis. Be to, planuojama kasmet plėsti stacionarių greičio matavimo prietaisų tinklą — jų bendras skaičius 2020 m. turėtų siekti apie 400 vienetų. 

35
Tegai:
greičio matuoklis, leistino greičio viršijimas, greičio viršijimas, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva
Dar šia tema
Išsisukti nepavyks: kelių policininkams padeda naujas greičio matuoklis
Vizija 0: saugaus eismo srityje Lietuva kelia ambicingus tikslus
Vilniuje pradės veikti moderniausias greičio matuoklis
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Artimiausiomis dienomis Lietuva sugrįš į "juodąją zoną", pareiškė Stankūnas 

(atnaujinta 12:27 2021.04.16)
Po Vyriausybės sprendimo sušvelninti karantiną, iš režimo liko tik "graužtukas", todėl jau gegužės pradžioje padidės sergamumas, mano Stankūnas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis Lietuva atsidurs „juodojoje zonoje“ pagal sergamumą koronavirusu, pareiškė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sveikatos vadybos katedros profesorius, Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas. 

Profesoriaus teigia, net jei penktadienį tokio scenarijaus pavyks išvengti, šeštadienį Lietuva tikrai atsidurs "juodojoje zonoje".

Anot Stankūno, šiuo metu stacionare gydomi 958 COVID-19 pacientai, o tai prilygsta vasario pirmos savaitės lygiui. 

"Reanimacijoje turime 104 COVID-19 pacientus. Tai irgi praktiškai vasario pradžios rodiklis", — pažymėjo jis. 

Stankūnas pasidžiaugė, kad vakcinacijos lygis šalyje palaipsniui gerėja.

"Testuojame tikrai daug. Dar niekada Lietuvoje nebuvo atliekama tiek daug testų, o tai reiškia, kad tikėtina pavyksta nustatyti daugiau atvejų ir taip lėtinti viruso plitimą. Vakcinacija įgauna pagreitį ir jei nebus kokių "oba" su planuojamu vakcinų tiekimu, tai galėčiau eiti lažybų, kad JE Prezidento ambicingas tikslas iki Mindauginių pasiekti populiacinį imunitetą yra visai įmanomas", — mano profesorius.

Stankūnas mano, kad po ketvirtadienio Vyriausybės sprendimo realiai iš karantino "liko tik graužtukas".

"Aiškiai su datomis yra įvardijami įvairių veiklų atlaisvinimo etapai. Grynai žiūrint matematiškai, tai šie atlaisvinimai turėtų konvertuotis į naujų atvejų didėjimą. Būsiu tikslus, kad tai turėtų sąlygoti +3000 naujų COVID-19 atvejų skaičių per dieną dar gegužės pradžioje. Masinis testavimas padeda kontroliuoti, bet ne tiek, kad tik jo pakaktų turėti žemus sergamumo rodiklius", — pareiškė jis. 

Profesoriaus nuomone, žvelgiant į Izraelio patirtį, Lietuvai reikia bent 40 proc. pavakcinuotų žmonių, tačiau net su pačiais otimistiškiausiais planais tai galima būtų pasiekti tik gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje. Vakcinacija šiuo metu gali leisti tikėtis mažesnio hospitalinio sektoriaus apkrovimo ir mirčių, pridūrė jis.

"Prisipažinsiu, kad su nerimu žvelgiu į ateinančias savaites. Lietuva pasirinkdama tokį kelią tikrai demonstruoja didelę drąsą. Tačiau tuo pačiu ir didelį pasitikėjimą savo piliečiais. Jau seniau esu sakęs, kad pandemijos nėra įveikiamos nei politikų, nei ekspertų... jas įveikia paprasti žmonės. Tad labai prašau įrodykime, kad mes esame ne tik drąsūs, bet ir atsakingi. Įveikime šį pasitikėjimo iššūkį kartu", — apibendrino profesorius.

Ketvirtadienį Vyriausybė pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos. Kartu ministrų kabinetas nutarė sušvelninti karantino režimą, numatydamas bendravimo išimtis imunitetą nuo COVID-19 turintiems asmenims.

Naujausiais duomenimis, iš viso nustatyta daugiau kaip 231 tūkstantis koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
COVID-19, karantinas, Vyriausybė, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę
Nėra pasirinkimo: protestas prieš privalomą mokinių testavimą dėl COVID-19 Vilniuje
Lietuvoje — daugiau nei 1000 naujų COVID-19 atvejų, mirė dar 7 žmonės
Cigarečių kontrabanda iš Baltarusijos, archyvinė nuotrauka

Baltarusis bandė į Lietuvą įvežti milijono eurų vertės kontrabandą

(atnaujinta 11:36 2021.04.16)
Apie 300 tūkst. pakelių rūkalų buvo aptikta iš Baltarusijos gabentame kartono krovinyje, kuriame įrengtos slėptuvės

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šalčininkų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė didelę cigarečių kontrabandos siuntą, praneša muitinės spaudos tarnyba.

Praėjusį sekmadienį, maždaug 5 val. ryto, į Šalčininkų kelio postą vilkiku "Daf" atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vežantis kartono krovinį.

Medininkai
© Sputnik / Александр Липовец

Mašiną apžiūrėjusiems muitinės pareigūnams kilo įtarimų: kartonas puspriekabėje buvo sukrautas gana netvarkingai. Patikrinus vilkiką detaliau, rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad oficialus krovinys tebuvo imitacija: kartono viduje išpjautos tuščios ertmės, į kurias sukrautos cigaretės.

Preliminariais duomenimis šitokiu būdu mėginta įvežti apie 308 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Superslims" kontrabandos. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1 mln. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau, skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą, dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti, jis buvo paleistas.

Tegai:
Lietuvos muitinė, Muitinė, baltarusiškos cigaretės, baltarusis, Baltarusija
Dar šia tema
Sulaikyta nepertraukiamo maitinimo įtaisų kontrabanda iš Lietuvos — video
Utenoje rasta beveik 16 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių
Neryje pasieniečiai rado kontrabandinių cigarečių krovinį
RD-180 varikliai

Rusija perdavė paskutinę RD-180 variklių partiją JAV

(atnaujinta 12:28 2021.04.16)
Iš viso pagal daugiau nei dvidešimties metų sutartį "Energomash" į Jungtines Valstijas tiekė 122 komercinius variklius RD-180

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Paskutinė rusiškų raketinių variklių RD-180 partija buvo perduota Jungtinėms Valstijoms pagal anksčiau sudarytą sutartį, rašoma "Roskosmos" svetainėje, praneša RIA Novosti.

"2021 metų balandžio 14 dieną mokslininkų ir gamybos asociacijoje "Energomash", Amerikos klientams buvo perduoti šeši RD-180 varikliai. "Pratt & Whitney", "United Launch Alliance", "RD AMROSS" atstovai pasirašė variklių formas", — sakoma valstybinės korporacijos tinklalapyje.

Dabar varikliai ruošiami gabenti. "Dabartinis pristatymas bus paskutinis pagal galiojančią sutartį" — pridėta pranešime.

Anksčiau "Energomash" generalinis direktorius Igoris Arbuzovas RIA Novosti sakė, kad paskutinė RD-180 raketinių variklių partija pagal dabartinę sutartį šiemet bus pristatyta į JAV.

Iš viso pagal daugiau nei dvidešimties metų sutartį "Energomash" į Jungtines Valstijas tiekė 122 komercinius variklius RD-180. Variklis RD-180 naudojamas pirmajame amerikietiškos raketos "Atlas 5" etape. Tuo pačiu metu ULA anksčiau RIA Novosti sakė, kad ketina nutraukti "Atlas" raketų valdymą su RD-180 2020-ųjų viduryje. Norint pakeisti "Atlas", kuriama raketa "Vulcan" su amerikietiškais BE-4 varikliais.

Tegai:
variklis, Rusija, JAV