Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

LRTK kreipėsi į teismą dėl programėlės "Vintera TV" veiklos

248
(atnaujinta 12:32 2018.05.16)
LRTK kreipėsi į teismą dėl neteisėtai vykdomos televizijos programų platinimo internete veiklos nutraukimo

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nustatė, kad programėlėje "Vintera TV" yra neteisėtai teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos Lietuvos Respublikos vartotojams, t. y.  teisės aktų nustatyta tvarka nepateikus LRTK pranešimo apie nelicencijuojamos televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo veiklos pradžią.

LRTK taip pat nustatė, kad net šešiose interneto svetainėse televizijos programų  platinimo internete paslaugos Lietuvos vartotojams yra teikiamos neteisėtai.

LRTK raštu kreipėsi į paslaugos teikėją "Vintera TV", prašydama ne vėliau kaip iki 2018 metų balandžio 20 dienos pateikti LRTK pranešimą arba nutraukti neteisėtai vykdomą veiklą.

Bendrovei "Vintera TV" iki nurodyto termino nepateikus pranešimo ir nenutraukus neteisėtai vykdomos veiklos,  LRTK, vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatyme numatyta teise, gegužės 14 dieną kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su prašymu įpareigoti "Vintera TV" nutraukti neteisėtą televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimą Lietuvos vartotojams. Bei su prašymu išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti informaciją interneto svetainėse, vykdančiose televizijos programų platinimo internete veiklą, apie kurią LRTK nebuvo pranešta teisės aktų nustatyta tvarka. 

Ši Visuomenės informavimo įstatyme numatyta poveikio priemonė — prašymas išduoti leidimą duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams — buvo taikyta, atsižvelgiant į tai, kad  interneto svetainių informacijos prieglobos paslaugų teikėjai nepriklauso Lietuvos Respublikos jurisdikcijai.

248
Tegai:
mobilioji programėlė, televizija, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), Lietuva
Dar šia tema
Lietuviška televizija: Čeburaška ar Kūlverstukas
Latvijoje Rusijos televizijos kanalus pasiūlė pripažinti "užsienio agentais"
Lietuvos radijo ir televizijos centras kaltinamas neteisėta veikla
Amerikiečiai supirko Baltijos šalių televizijos kanalus
Priverstinė automobilių stabdymo priemonė (Ežys)

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:33 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000