Pamokos metu, archyvinė nuotrauka

Skirtos naujos priemonės pradinukams pasaulio pažinimui mokyti

31
(atnaujinta 11:14 2018.05.17)
Naujos priemonės skirtos eksperimentams atlikti, mokytis tyrinėjant ir stebint gamtos reiškinius

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Šią savaitę į beveik 700 šalies mokyklų iškeliauja naujos priemonės, skirtos pasaulio pažinimo dalykui 1-4 klasėse mokyti: matavimo indai, mėgintuvėliai, tiriamųjų darbų rinkiniai, mikroskopai, žiūronai, kompasai, optikos rinkiniai ir kiti prietaisai, praneša Švietimo ministerija.

Iš viso mokykloms bus skirta priemonių už šiek tiek daugiau nei 2 milijonus eurų.

Nujos priemonės skirtos eksperimentams atlikti, mokytis tyrinėjant ir stebint gamtos reiškinius. Visoms mokykloms skiriama po priemonių komplektą, jo dydis priklauso nuo mokinių skaičiaus pradinėse klasėse.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, švietimo rezultatų pasiekiančiose šalyse gamtos mokslų mokoma taikant praktinę tiriamąją veiklą — ji vis populiaresnė ir Lietuvos mokyklose. Vis daugiau dėmesio skiriama gyvosios gamtos stebėjimui, mokslinių idėjų ir technologijų pritaikymui kasdieniame gyvenime. Gamtos mokslų pamokos persikelia ir į netradicines erdves: parką ar mokyklos kiemą.

Ministrės teigimu, Lietuva turi užtikrinti galimybę kiekvienam vaikui gauti geriausią švietimo kokybę, todėl ši parama pasieks daugumą pradinukų.

Planuojama, kad 2019 metų pradžioje naujos priemonės ir gamtos mokslams bei technologijoms mokyti reikalinga įranga bus skirta ir 5-8 klasėms. Ketinama nupirkti priemonių maždaug už 3,5 mln. eurų.

Gimnazijų 9-12 klasės gamtos mokslams skirta įranga aprūpintos jau ankstesniais metais.

Naujos priemonės mokykloms perkamos per Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centrą, kuris įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis".

31
Tegai:
mokymosi priemonės, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Minint Lietuvos šimtmetį IT bendrovės rengs ateities technologijų kūrėjus 100 mokyklų
Kaune veikia būsimų pradinukų elektroninė registracija