Kirilas Višinskis, archyvinė nuotrauka

Maskvoje rengiama akcija "RIA Novosti" žurnalistams palaikyti

32
(atnaujinta 16:29 2018.05.17)
Akcijos dalyviai išreikš protestą prieš neteisėtą žurnalistų areštą ir kratas Ukrainoje

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Miesto valdžia susitarė dėl piketo remiant žurnalistams "RIA Novosti Ukraina" ir MIA "Rossija segodnia", pranešė RIA Novosti su nuoroda į Centrinės apygardos prefektūrą.

Akcijos dalyviai išreikš protestą prieš neteisėtą žurnalistų areštą ir kratas Ukrainoje.

Agentūros Rossija segodnia pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Сергеев

Piketas prasidės penktadienį 14:00 ir truks dvi valandas. Tai įvyks priešais Ukrainos ambasadą adresu Leontjevskij pereulok, 18, planuojamas dalyvių skaičius — iki trijų šimtų žmonių.

Gegužės 15 dieną Kijeve sulaikytas portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis, naktį jis buvo išsiųstas į Chersoną. Žurnalistas yra įtariamas valstybės išdavimu ir savaime pasiskelbusių Donbaso respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų laisvės atėmimo.

Be to, daug kratų vyko "RIA Novosti" biure Kijeve ir kai kurių agentūros darbuotojų namuose. Višinskio byloje buvo apklausti 47 žmonės.

Kremliaus griežtai pasmerkė Ukrainos veiksmus, žadėdamas imtis atsakomųjų priemonių. Maskva išsiuntė protesto notą į Kijevą, reikalaudama nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

Tai nėra pirmoji saugumo tarnybos savivalė. Balandžio pabaigoje saugumo tarnybos pareigūnai sulaikė organizacijos "Pergalės savanoriai" Krymo skyriaus vedėją Eleną Odnolovą, kuri teikė pagalbą veteranams. Ji atvyko į Ukrainą pas gimines ir netgi pagal naujus šalies įstatymus, draudžiančius Šv. Jurgio juosteles, ji neturėjo nieko nelegalaus. Krymo gyventoja taip pat buvo kaltinama tėvynės išdavyste.

32
Tegai:
piketas, RIA Novosti Ukraina, MIA "Rossija segodnia", Rusija
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (61)
Dar šia tema
Kijeve Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai įsiveržė į "RIA Novosti Ukraina" biurą
Rusijos ambasada išsiuntė Kijevui notą dėl incidento su "RIA Novosti Ukraina"