Mitingas priešašis Prezidentūrą Už tautos valdžią, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas apkaltą Grybauskaitei

1045
(atnaujinta 15:25 2018.05.18)
Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas už apkaltą Grybauskaitei

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Pagrindinis  susirinkusiųjų šalia Prezidentūros tikslas penktadienio rytą buvo parodyti savo nepasitenkinimą Lietuvos prezidnetės Dalios Grybauskaitės veiksmais, praneša Sputnik Lietuva korespondentas.

Кристоферис Войшка
© Sputnik/ Андрей Богданов
Pasirodė Kristoferis Voška, kuris vėšai skelbia, kad Lietuvoje persekiojami kitaminčiai

Protestuotojai atsinešė plakatus, kuriuose uždavė prezidentei juos jaudinančius klausimus. Tarp jų buvo ir tokių "Kaip gyventi Lietuvos žmonėms skandalais valdomoje ir politikų naikinamoje valstybėje?", "Kam Jūs dirbate? Vašingtonui? Maskvai? Kapitalui?", "Apkalta ar atsistatydinimas — štai kur klausimas", "Jūsų finišas apgailėtinas! Gėda!", "Jūsų pastangomis "Durnių laivas" tapo Lietuvos "Titaniku".

Жильвинас Разминас
© Sputnik/ Андрей Богданов
Antivalstybine veikla kaltinamas Žilvinas Razminas

Žmonės ragino Grybauskaitę atsistatydinti savo noru bei kreipėsi į Seimą su prašymu pradėti interpeliacijos procedūrą. Garsiai skelbė, kad tautai reikia, jog Seimas paskelbtų nepasitikėjimo votumą dėl skandalingo susirašinėjimo su korupcija kaltinamu politiku Eligijumi Masiuliu.

Митинг в Вильнюсе возле Президентского Дворца состоялся митинг За власть народа
© Sputnik/ Андрей Богданов
Mitingas "Už tautos valdžią"

Į renginį atėjo buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas, pagarsėjęs savo radikaliais pasisakymais. Nepaisant rimtos mitingo temos pobūdžio, Vilniaus miesto savivaldybė išdavė oficialų leidimą surengti akciją. Mitingą stebėjo policininkai, kurių susirinko tiek daug, kad kartais atrodė, jog jų aikštėje susirinko daugiau nei protestuotojų. Mitingas buvo nustumtas toliau nuo pagrindinės aikštės priešais Prezidento rūmus, arčiau važiuojamosios kelio dalies. Po kelių emocingų pasirodymų, protestuotojams buvo pasiūlyta geruoju išsiskirstyti.

Бывший мер Каунаса Витаутас Шустаускас
© Sputnik/ Андрей Богданов
Renginyje apsilankė buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas

Mitingą surengė Donatas Šulcas, Žilvinas Razminas ir Karlis Bilansas.

Balandžio pabaigoje "Lietuvos rytas" paviešino 2014-2016 metų Grybauskaitės elektroninį susirašinėjimą su Masiuliu, kuris tuo metu buvo Liberalų sąjūdžio lyderis. Leidinio duomenimis, gautais iš neįvardytų šaltinių, Prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio pagalba, kad liautųsi kritikuoti kandidatą į generalinio prokuroro postą. Be to, savo laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, kaip "pavojingą populistą".

Pati Grybauskaitė antradienį apskelbė, kad niekam nedavė "stogo" ir nepalaikydavo konkrečių kandidatūrų.

1045
Tegai:
susirašinėjimas, apkalta, politiniai skandalai, mitingas, Dalia Grybauskaitė, Vilnius
Temos:
Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (13)
Dar šia tema
Karbauskis kaltina Grybauskaitę bandymu nukreipti dėmesį nuo skandalo
VSD smogė "MG Baltic" "mafijai". Laukime atsakomojo smūgio
Pataikūnas Masiulis kaip pūvančio "elito" veidrodis
Grybauskaitė nuleido valstybę "žemiau plintuso". Pakvipo apkalta
Vilniaus autobusai

Vilniaus autobusų parkas bus perkeltas 2023 metais

(atnaujinta 22:40 2021.04.15)
Pabrėžiama, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Verkių autobusų parkas, esantis Vilniuje, bus perkeltas 2023 metais. Apie tai savo Facebook paskyroje rašo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Ilgiau nei pusšimtį metų Verkių autobusų parke stovėdavo autobusai — teritorija, kažkada buvusi užmiestyje, dabar yra beveik centre. Bet ji uždara, nedraugiška miestui ir nekurianti vertės aplinkiniams gyventojams. Netrukus tai pasikeis. Autobusų parką iš čia iškelsime 2023-aisiais. Į kelias mažesnes vietas, iš kur patogiau pradėti ir pabaigti maršrutus", — rašo jis.

Jo teigimu, parkas bus perkeltas į kompaktiškesnes teritorijas, nes su naujais autobusais reikia mažiau erdvių jų remontui.

"Mes jau kuriame viziją, kalbame su aplinkiniais gyventojais ir verslais, kaip šią didžiulę 9 ha teritoriją paversti multifunkcine gyva ir stilinga miesto erdve — su viešosiomis paslaugomis, gyvenamaisiais namais ir viešosiomis erdvėmis", — teigia jis.

Meras pabrėžia, kad pagrindinė užduotis šiuo metu yra užtikrinti, jog šis naujasis kvartalas būtų patrauklus Vilniaus miesto gyventojams ir pakeltų visos šios miesto dalies urbanistinę bei architektūros kokybę.

Tuo pačiu Šimašius teigia, kad Paupio kvartalui nuo idėjos iki įgyvendinimo prireikė beveik 20 metų, todėl tikisi, jog šiam prireiks mažiau.

Tegai:
Remigijus Šimašius, Vilnius, autobusai
Быстрый тест на коронавирус

Nuo šiol šalies gyventojai galės įsigyti savikontrolei skirtus greituosius antigeno testus

(atnaujinta 22:38 2021.04.15)
Atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą atsakymą, asmuo gali įtarti, kad serga koronavirusu, ir turėtų registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui į mobilųjį punktą

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai nuo šiol bus prieinami visiems šalies gyventojams įvairiose prekybos vietose — testą bus galima atlikti bet kuriuo metu ir pasitikrinti, ar nesergama koronaviruso infekcija, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot ministerijos, greitieji antigeno testai pagerins testavimo prieinamumą ir suteiks asmenims galimybę per 10 minučių gauti rezultatą. 

Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai yra papildoma COVID-19 valdymo priemonė, skirta didinti sąmoningumą, padėti valdyti virusą ir sulėtinti jo plitimą.

Siekiant vykdyti platesnį testavimą ir anksti išaiškinti infekcijos atvejus, SAM nustatė ribotas išimtis ir leidžia platinti patikimus bei saugius profesionaliam naudojimui skirtus greituosius antigeno testus.

Atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą atsakymą, asmuo gali įtarti, kad serga koronavirusu, ir turėtų registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui į mobilųjį punktą.

Šiuo metu rinkoje daugiausia platinami greitieji antigeno testai COVID-19 infekcijai nustatyti yra skirti profesionaliam naudojimui ir gali būti atliekami, užtikrinant, kad ėminių paėmimą ir rezultatų vertinimą bei interpretavimą atlieka asmens sveikatos priežiūros specialistas. 

Tegai:
koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvos Seimo deputatai dėl karantino kreipėsi į Konstitucinį Teismą
Lietuvoje — vėl daugiau nei tūkstantis naujų koronaviruso atvejų
Estijoje plinta "Pietų Afrikos" koronaviruso padermė
AstraZeneca

PSO papasakojo apie europiečių mirštamumą nuo COVID: 160 žmonių per minutę

(atnaujinta 22:42 2021.04.15)
Nepaisant didelio koronaviruso aukomis tapusių pacientų skaičiaus, Europoje yra signalų apie infekcijų sumažėjimą

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Nuo COVID-19 mirė daugiau nei milijonas europiečių, trumpai informuodamas sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos departamento vadovas Hansas Kliugė, praneša RIA Novosti.

Padėtis dėl koronaviruso pandemijos Europos regione yra rimta, sakė jis.

"Praėjusią savaitę peržengėme 1 milijono COVID-19 mirčių ribą Europos regione... Kiekvieną savaitę pranešama apie 1,6 milijono naujų infekcijų. Tai yra 9 500 kas valandą arba 160 žmonių per minutę", — sakė jis.

Tuo pačiu metu yra signalų apie galimą naujų koronaviruso atvejų sumažėjimą kai kuriose Europos šalyse. Pačius signalus, kuriuos jis pavadino ankstyvais, jis pabrėžė, kad ne mažiau svarbu, kaip virusas plis tarp žemyno gyventojų.

Džonso Hopkinso universiteto duomenimis, daugiausia užsikrėtusių žmonių Europos žemyne ​​užfiksuota Prancūzijoje — 5,2 milijono.

Vakcinacija Europoje

PSO išplatino 171 milijoną septynių koronaviruso vakcinų dozių, skirtų naudoti Europoje. Pirmąją vakcinos dozę, pasak jo, gavo beveik 13 % Europos regiono gyventojų, o antrąją — 7 %.

Daugybė Europos šalių atsargiai skiepijasi "AstraZeneca". Kai kurios valstybės nusprendė sustabdyti vakcinos naudojimą, kol bus gautos PSO ir EVA išvados.

Europos vaistų agentūra pareiškė, kad skiepijimas šiuo vaistu gali sukelti trombozės riziką.

PSO teigia, kad tikėtina sąsaja tarp "AstraZeneca" vakcinos ir kraujo krešulių, tačiau ji dar nepatvirtinta, ir priduria, kad reikia atlikti daugiau tyrimų.

Tegai:
mirtis, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje