Mitingas priešašis Prezidentūrą Už tautos valdžią, nuotrauka iš įvykio vietos

Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas apkaltą Grybauskaitei

1044
(atnaujinta 15:25 2018.05.18)
Vilniuje priešais Prezidentūrą įvyko mitingas už apkaltą Grybauskaitei

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Pagrindinis  susirinkusiųjų šalia Prezidentūros tikslas penktadienio rytą buvo parodyti savo nepasitenkinimą Lietuvos prezidnetės Dalios Grybauskaitės veiksmais, praneša Sputnik Lietuva korespondentas.

Кристоферис Войшка
© Sputnik/ Андрей Богданов
Pasirodė Kristoferis Voška, kuris vėšai skelbia, kad Lietuvoje persekiojami kitaminčiai

Protestuotojai atsinešė plakatus, kuriuose uždavė prezidentei juos jaudinančius klausimus. Tarp jų buvo ir tokių "Kaip gyventi Lietuvos žmonėms skandalais valdomoje ir politikų naikinamoje valstybėje?", "Kam Jūs dirbate? Vašingtonui? Maskvai? Kapitalui?", "Apkalta ar atsistatydinimas — štai kur klausimas", "Jūsų finišas apgailėtinas! Gėda!", "Jūsų pastangomis "Durnių laivas" tapo Lietuvos "Titaniku".

Жильвинас Разминас
© Sputnik/ Андрей Богданов
Antivalstybine veikla kaltinamas Žilvinas Razminas

Žmonės ragino Grybauskaitę atsistatydinti savo noru bei kreipėsi į Seimą su prašymu pradėti interpeliacijos procedūrą. Garsiai skelbė, kad tautai reikia, jog Seimas paskelbtų nepasitikėjimo votumą dėl skandalingo susirašinėjimo su korupcija kaltinamu politiku Eligijumi Masiuliu.

Митинг в Вильнюсе возле Президентского Дворца состоялся митинг За власть народа
© Sputnik/ Андрей Богданов
Mitingas "Už tautos valdžią"

Į renginį atėjo buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas, pagarsėjęs savo radikaliais pasisakymais. Nepaisant rimtos mitingo temos pobūdžio, Vilniaus miesto savivaldybė išdavė oficialų leidimą surengti akciją. Mitingą stebėjo policininkai, kurių susirinko tiek daug, kad kartais atrodė, jog jų aikštėje susirinko daugiau nei protestuotojų. Mitingas buvo nustumtas toliau nuo pagrindinės aikštės priešais Prezidento rūmus, arčiau važiuojamosios kelio dalies. Po kelių emocingų pasirodymų, protestuotojams buvo pasiūlyta geruoju išsiskirstyti.

Бывший мер Каунаса Витаутас Шустаускас
© Sputnik/ Андрей Богданов
Renginyje apsilankė buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas

Mitingą surengė Donatas Šulcas, Žilvinas Razminas ir Karlis Bilansas.

Balandžio pabaigoje "Lietuvos rytas" paviešino 2014-2016 metų Grybauskaitės elektroninį susirašinėjimą su Masiuliu, kuris tuo metu buvo Liberalų sąjūdžio lyderis. Leidinio duomenimis, gautais iš neįvardytų šaltinių, Prezidentė bandė paveikti žiniasklaidą buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio pagalba, kad liautųsi kritikuoti kandidatą į generalinio prokuroro postą. Be to, savo laiškuose Grybauskaitė įvardijo dabartinį šalies ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris tuo metu buvo VRM vadovas, kaip "pavojingą populistą".

Pati Grybauskaitė antradienį apskelbė, kad niekam nedavė "stogo" ir nepalaikydavo konkrečių kandidatūrų.

1044
Tegai:
susirašinėjimas, apkalta, politiniai skandalai, mitingas, Dalia Grybauskaitė, Vilnius
Temos:
Skandalingas Grybauskaitės ir Masiulio susirašinėjimas (13)
Dar šia tema
Karbauskis kaltina Grybauskaitę bandymu nukreipti dėmesį nuo skandalo
VSD smogė "MG Baltic" "mafijai". Laukime atsakomojo smūgio
Pataikūnas Masiulis kaip pūvančio "elito" veidrodis
Grybauskaitė nuleido valstybę "žemiau plintuso". Pakvipo apkalta
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 1-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2020.10.31)
Nuo lapkričio 1 dienos iki metų galo lieka 60 dienų, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas

Lapkričio 1 yra 305-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 306-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 60 dienų.

2020 metų lapkričio 1 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Visų šventųjų diena

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją — Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Lapkričio 1 d. Bažnyčia visada skelbė privaloma švente, Vėlinės kai kur Europoje yra darbo, kai kur — nedarbo diena. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvoje 1990 m. vasario 9 d. priimtas įstatymas, pagal kurį lapkričio 1-oji paskelbta nedarbo diena. Vėlinės minėtina švente (tačiau darbo diena) paskelbtos 1990 m. spalio 23 d.

Pasaulinė veganų diena

Lapkričio 1-oji paskelbta Pasauline veganų diena. 1994 metais Didžiosios Britanijos veganų bendruomenei suėjo 50 metų.

Veganai — žmonės, kurie maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Nuo vegetarų jie skiriasi tuo, kad nevalgo netgi žuvies, kiaušinių, pieno. Jų maisto racioną sudaro vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, riešutai, grybai. Tiesa, gydytojai diskutuoja apie tai, ar tokia mityba yra visavertė, jų manymu, veganams vertėtų vartoti įvairių maisto papildų, nors šie teigia, kad tai tikrai nereikalinga.

Tarptautinė kovos su narkomanija diena

1987 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26-ąją Tarptautinė kovos su narkomanija diena.

Ši diena skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

Narkotikai — tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją (apnuodijimą) ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkomanija — tai liga, kuri atsiranda dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo.

Šiandien savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas.

Ši diena istorijoje

1512 metais pirmą kartą Vatikane viešai eksponuoti Mikelandželo kūriniai.

1695 — veiklą pradėjo pirmasis bankas Škotijoje — "The Bank of Scotland".

Šią dieną 1755 metais žemės drebėjimo aukomis Lisabonoje tapo mažiausiai 60 000 gyventojų; stichijos metu buvo sugriauti du trečdaliai miesto.

1894 — mirė Rusijos caras Aleksandras III, šalies monarchu tapo Nikolajus II.

1936 — Benitas Musolinis paskelbė Romos-Berlyno sąjungą.

1945 metais britai pranešė, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

1979 — gimė lenkų kilmės Lietuvos krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Šią dieną 1993 metais įsigaliojo Mastrichto sutartis, sukūrusi Europos Sąjungą.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Oro uostas

Nuo pirmadienio įsigalios naujas paveiktų šalių sąrašas

(atnaujinta 19:06 2020.10.31)
Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl COVID-19, atsidūrė dar daugiau Europos šalių ir regionų: Kipras, Estija, Vokietija, Švedija, visi Italijos regionai, Danijos Hovedstadeno (Hovedstaden) ir Šiaurės Jutlandijos (Nordjylland) regionai.

Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso patvirtinta daugiau kaip 13 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 150 pacientų. Kai kuriose savivaldybėse buvo paskelbtas vietinis karantinas. Pastaruoju metu vyriausybė griežtina saugumo priemones, kad užkirstų kelią infekcijos plitimui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 45,1 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,1 milijono žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu
Vaistininkė parodė, kaip lengvai ir greitai vaikui uždėti kaukę
Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių