pasieniečiai, archyvinė nuotrauka

VSAT organizuoja pasiruošimo Pasaulio futbolo čempionatui-2018 pratybas

36
(atnaujinta 18:30 2018.05.22)
Pagal legendą, į Lietuvą įvažiavusiu tranzitiniu traukiniu į Kaliningrado sritį vyks futbolo sirgaliai, neturintys reikiamų dokumentų

VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Trečiadienį pasieniečiai Kenos užkardoje organizuoja taktines pratybas, organizuojamas artėjant Rusijoje vyksiančiam Pasaulio futbolo čempionatui, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Pasaulio futbolo čempionato ketverios rungtynės bus žaidžiamos Kaliningrade. Į jį ir iš jo per Lietuvą vyksta Rusijos tranzitiniai traukiniai.

Pagal legendą, į Lietuvą įvažiavusiu tranzitiniu traukiniu į Rusijos Kaliningrado sritį vyks futbolo sirgaliai. Pasienio tikrinimo metu Kenos kontrolės punkte sustojusiame traukinyje, įvažiavusiame iš Baltarusijos, kils neramumai — kai kurie vykstantieji elgsis agresyviai, provokuos, nepaisys pasieniečių reikalavimų. Imituojamo incidento metu paaiškės, jog daugiau kaip 20-ies užsieniečių grupė neturi reikiamų dokumentų, suteikiančių teisę vykti per Lietuvą į Kaliningradą.

Pratybų metu bus imituojamas vagono atkabinimas nuo sąstato, jo nutempimas į atskirą kelią, priverstinis pažeidėjų išlaipinimas.

Kartu su pasieniečiais pratybose dalyvaus Vilniaus apskrities policijos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro kariai, šauliai, bendrovių "Lietuvos geležinkeliai" ir "Gelsauga" atstovai, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento darbuotojai.

Kaip rašoma pranešime, pratybų metu bus siekiama tobulinti žinybų praktinius gebėjimus, užtikrinant greitą reakciją į pranešimus apie incidentus, susijusius su tranzito pažeidimais.

2018 metų FIFA pasaulio futbolo čempionatas birželio 14-liepos 15 dienomis vyks Rusijoje. Čempionatas vyks dvylikoje stadionų, esančių vienuolikoje miestų, Rusijos Europinėje dalyje.

36
Tegai:
pratybos, Pasaulio futbolo čempionatas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva
Temos:
Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (85)
Dar šia tema
Pasaulio futbolo čempionatas šalia Lietuvos
Lietuvos tarnybos sustiprins saugumo priemones prieš Pasaulio futbolo čempionatą