Moteris, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje renkamos 100 moterų, kuriomis didžiuojasi lietuviai

104
(atnaujinta 18:20 2018.05.23)
Projektas "100 Lietuvos moterų" kviečia nominuoti moteris, kuriomis didžiuojasi visa šalis

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga projektas "100 Lietuvos moterų" kviečia nominuoti moteris, kuriomis šalies žmonės didžiuojasi už jų profesionalumą, profesinius pasiekimus, gebėjimus, talentą, išskirtinį atsidavimą darbui.

Pirmą kartą Lietuvoje vyrų futbolo rungtynes komentuos moterys >>

Į sąrašą bus įtraukta po 20 moterų penkiose kategorijose: menas ir kultūra; mokslas; išradimai ir inovacijos; valstybės valdymas, atstovavimas ir gynyba; pilietinė visuomenė ir verslas.

Kaip LRT teigė projekto vadovė Evelina Kurgonaitė, organizatoriai tikisi atrasti ir išskirtinių, tačiau visuomenei dar nepažįstamų moterų.

"Siekiame atrasti ne tik tas moteris, kurios jau yra gavusios apdovanojimų, ne tik tas moteris, kurios jau žinomos visuomenėje, labai norėtųsi rasti moterų, kurios daro fantastiškus darbus, bet apie kurias mes dar nežinome", — sako Kurgonaitė.

Projektas vyks trimis etapais. Pirmasis jau prasidėjo ir visi Lietuvos žmonės kviečiami nominuoti Lietuvoje ir už jos ribų gyvenančias šalies moteris svetainėje https://www.100lietuvosmoteru.com/.

Vėliau nominacijos bus peržiūrėtos ir atrinkta po 40-50 moterų kategorijoje. Iš jų po 20 kiekvienoje kategorijoje atrinks komisija.

Pasak organizatorių, buvo planuota sukurti ir analogiškus 100 Lietuvos vyrų, taip pat 100 Lietuvos žmonių sąrašą.

Moterys ir vyrai Lietuvoje
© Sputnik /
Moterys ir vyrai Lietuvoje
104
Tegai:
moterys, "100 Lietuvos moterų", Lietuva
Dar šia tema
Vidutiniškai lietuvės gimdo pirmagimį būdamos 27-erių
Policininkai bei transporto kontrolieriai pasveikino moteris Kovo 8-osios proga
Vis tiek švenčiame kovo 8-ąją