Automobilis su kontrabandiniais rūkalais, nuotrauka iš įvykio vietos

kontrabandos krovimą dviem lietuviams gresia iki 6 tūkst eurų baudos

12
(atnaujinta 20:04 2018.05.24)
Klaipėdos rajone pasieniečiai užklupo du vyrus, kurie iš automobilio į vietinę bendrovę krovė dėžes su baltarusiškais kontrabandiniais rūkalais

VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Klaipėdos rajone pasieniečiai sulaikė vietinį gyventoją ir Rokiškyje gyvenantį vyrą, kurie krovė baltarusiškus kontrabandinius rūkalus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai Klaipėdos rajono Pagerdaujo kaime užklupo du vyrus. Jie iš automobilio "VW Golf" krovė dėžes į čia veikiančios bendrovės pagalbines patalpas.

Krovinį patikrinę pasieniečiai aptiko 2 500 pakelių cigarečių "Premjer" su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo ir gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Krovikams gresia baudos nuo 4000 iki 6000 eurų. Taip pat teismas gali konfiskuoti 2004 metais pagamintą Rokiškio gyventojui priklausantį "VW Golf".  
Po apklausos asmenys paleisti. Automobilis ir kontrabanda saugomi Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.

VSAT primena, kad už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, asmenys gali gauti piniginį atlygį. Pasieniečiai laukia tokių pranešimų apie kontrabandos ar korupcijos atvejus. Pranešėjui už tai gali būti atlyginama iki 14 tūkstančių eurų, todėl asmenys, turintys vertingos informacijos, kviečiami būti aktyvūs ir pilietiški.

Informaciją apie tai pasieniečiai ragina teikti visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 10 112. Suteikti tokius duomenis taip pat galima, naudojantis pasieniečių interneto svetainėje www.pasienis.lt esančia pranešimo forma ar kitu pranešėjui priimtinu būdu.

12
Tegai:
pasieniečiai, kontrabandiniai rūkalai, Klaipėdos rajonas, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (256)
Dar šia tema
Lietuvos muitininkai cigarečių kontrabandą aptiko dujiniuose šildytuvuose
Po konservuotais agurkais muitininkai surado 25 tūkst pakelių cigarečių
Muitininkai tarp baltarusiškų pušinių lentų aptiko "Minsk" cigarečių kontrabandą