Kainų augimas, archyvinė nuotrauka

Įvardytas produktas, dėl kurio Lietuvoje pabrango maisto produktų krepšelis

44
(atnaujinta 09:16 2018.05.29)
Pasak analitikų, Lietuvos valdžios institucijos turi sukurti pigų populiarių produktų krepšelį, kad naudą gautų ir pirkėjai, ir rinka

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Užfiksuotas Lietuvoje sviesto kainų augimas paskatino populiariausių maisto produktų krepšelio brangimą, praneša kainų palyginimo ir racionalaus vartojimo portalas Pricer.lt.

Portalo duomenimis, dėl to gegužės mėnesį vidutinis pigiausių maisto produktų krepšelis atpigo 0,3%, o populiarių, gerai žinomų maisto produktų krepšelis pabrango 1,3%.

Moteris su pirkiniais, archyvinė nuotrauka
© AP Photo / Czarek Sokolowski

Gegužės mėnesį sviesto kainos toliau didėjo. Lietuvos pirkėjai, kurie praeityje nepajuto žymaus šio produkto kainų sumažėjimo, dabar tikrai pastebės jų augimą.

Taip pat analitikai išnagrinėjo prekių kainų pokyčius gegužės mėnesį ir pastebėjo prieštaringą tendenciją pieno produktų rinkoje. Lietuvoje pieno žaliavų supirkimo kainos yra vienos mažiausių Europoje. Mažesnės kainos tik Latvijoje. Tuo tarpu pieno kainos prekybos centruose nemažėjo per visus 2017 metus.

Be to, anot portalo, Lenkijos zloto kritimas euro atžvilgiu sumažino daugelio prekių kainas, dėl ko lietuviai dažniau pradėjo važiuoti į Lenkijos parduotuves.

Portalo ekspertų teigimu, valdžios institucijos turi sukurti pigų populiarių maisto prekių krepšelį. Tai bus naudinga pirkėjams. Taip pat, būtina sukurti sąlygas, kad vartotojas galėtų pirkti nebrangius produktus įvairiose parduotuvėse, tada tai bus naudinga ir rinkai.

44
Tegai:
maisto produktų krepšelis, kainų augimas, Lietuva
Dar šia tema
Pavilionis žino, kodėl Lietuvoje auga kainos
Kas nutiko su sviesto kainomis Europoje ir Lietuvoje?
Liūdni lietuviai apsiperka Lenkijoje, o linksmi perka alkoholį Latvijoje