Skiepijimas, archyvinė nuotrauka

Vakcina nuo meningokoko jau pasiekė Lietuvą

51
(atnaujinta 15:03 2018.05.31)
Vakcinas, kuriomis nuo liepos 1 dienos bus skiepijami vaikai, iš ULAC sandėlio pasiimti turi pačios gydymo įstaigos

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė  Lietuvą, informuoja Valstybinė Ligonių kasos (VLK) specialistai.

20 tūkstančių vakcinos dozių šiuo metu pristatytos į Užkrečiamųjų ir AIDS centro (ULAC) sandėlį, rašoma  ULAC pranešime žiniasklaidai.

VLK primena, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos nemokamai bus skiepijami patys mažiausi, 2 mėnesių sulaukę kūdikiai, tai yra gimusieji ne anksčiau nei 2018 metų gegužės 1 dieną.

Pilną skiepijimo schemą sudarys trys vakcinos dozės, tai reiškia, kad mažyliai bus skiepijami tris kartus ir tėveliams už tai mokėti nereikės. Pirmąją vakcinos dozę gaus 2 mėnesių kūdikiai, antrąją — 4 mėnesių, o trečiąją — 12-15 mėnesių. Norint paskiepyti savo vaikus minėta vakcina, žmonės kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šios meningokokinės vakcinos įsigijimui skirta 2,6 mln. eurų. Vaikams skiepyti skirtas vakcinas VLK perka kasmet, už jas sumokama PSDF lėšomis.

Nuo šiol Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje, pradėjusi skiepyti vaikus nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Iki šiol šie skiepai buvo įtraukti tik į Airijos, Jungtinės Karalystės ir  Italijos skiepijimų kalendorius.

51
Tegai:
vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius, B tipo meningokokinė infekcija, skiepijimas, skiepai, meningokokas, Valstybinė ligonių kasa (VLK), Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje savaitgalį nuo meningokoko mirė pusantrų metų vaikas
Ignalinoje gimnazijos moksleivė susirgo meningokoku