Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė paskelbė akcijos "Padovanok vaikui vasarą" pradžią

34
(atnaujinta 17:58 2018.06.05)
Akcija kviečia įvairiais būdais prisidėti prie turiningo sunkumus patiriančių vaikų ir jaunuolių vasaros laisvalaikio, stiprinti socialinius įgūdžius ir sudaryti sąlygas dalyvauti vasaros stovyklose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Antradienį Dalia Grybauskaitė paskelbė apie iniciatyvos "Padovanok vaikui vasarą" pradžią, rašo Prezidentūros spaudos tarnyba. Pasak prezidentės, vaikystės vasara — nuostabiausias gyvenimo metas, formuojantis įgūdžius ateičiai.

"Kviečiu į prasmingą akciją — padovanokime vaikams nepamirštamas vasaros atostogas! Su naujais horizontais, draugais, kelionių įspūdžiais ir įgūdžiais. Tegul ši vasara kiekvieną vaiką paaugins keliais neišmatuojamais laimės centimetrais", — kvietime prisijungti prie akcijos sako šalies vadovė.

Prezidentei raginant vis daugiau dėmesio skirti turiningoms vaikų vasaros atostogoms, jau antri metais iš eilės auga valstybės skiriamos lėšos vaikų vasaros stovykloms finansuoti.

Bendrai sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas, vaikų vasaros poilsiui šiemet teks per 1 mln. eurų, tačiau šių pinigų užteks vasaros poilsiui iš dalies apmokėti tik 15 proc. visų Lietuvos mokinių. Didelė dalis iš 19 tūkst. socialinės rizikos šeimose gyvenančių vaikų neturės galimybių vykti į vasaros stovyklas ar užsiimti kita turininga veikla.

Jau birželio 6 dieną pirmąją dovaną — dienos išvyką į Anykščius — gaus 120 "Gelbėkit vaikus" globojamų dienos centrų auklėtinių.

"Padovanok vaikui vasarą" kviečia aukojimo portale aukok.lt paremti vaikų išvykas į vasaros stovyklas, prie jūros ar dovanoti lavinančius susitikimus.

34
Tegai:
Padovanok vaikui vasarą, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Dar šia tema
Žemėlapis-žaidimas "Vilnius vaikams" kviečia kolekcionuoti miesto patirtis
Vilnius vaikų vasaros stovykloms skiria 130 tūkst eurų
Nuo rugsėjo vaikų ugdymo įstaigų maitinimas taps sveikesnis