Lietuvos konservatoriai surengė akciją šalia Rusijos ambasados, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos konservatoriai surengė akciją šalia Rusijos ambasados

103
(atnaujinta 19:01 2018.06.10)
Dalyviai susirinko skvere, kuris buvo pavadintas Rusijos politiko Boriso Nemcovo vardu

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Šalia Rusijos ambasados Lietuvoje įvyko rusų opozicijos atstovų minėjimo akcija, praneša Sputnik Lietuva korespondentas.

Dalyviai susirinko birželio 9 dieną skvere, kuris neseniai buvo pavadintas Rusijos politiko Boriso Nemcovo vardu. Tą pačią dieną ten buvo atidaryta memorialinė lentelė.

Консерваторы Литвы провели акцию поминовения российских оппозиционеров возле посольства РФ
© Sputnik/ Андрей Богданов
Akcija šalia Rusijos ambasados Lietuvoje dalyviai

Renginį organizavo konservatorių partija "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD). Tarp dalyvių buvo profesorius, Lietuvos politikos patriarchas Vytautas Landsbergis, kuris iš improvizuotos scenos kreipėsi į susirinkusius.

Консерваторы Литвы провели акцию поминовения российских оппозиционеров возле посольства РФ
© Sputnik/ Андрей Богданов
Vytautas Landsbergis sako kalbą

Akcija vyko tą pačią dieną, kai Vilniuje buvo švenčiama Rusijos kultūros diena Vingio parke.

Anksčiau Rusijos ambasada pasipiktino Vilniaus valdžios institucijų idėja skverą pavadinti Nemcovo vardu. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad Vilniaus meras negalėjo nekopijuoti, pamatęs, kad Vašingtone sklypas priešais Rusijos ambasadą buvo pavardintas žuvusio politiko garbei.

Консерваторы Литвы провели акцию поминовения российских оппозиционеров возле посольства РФ
© Sputnik/ Андрей Богданов
Akcijos dalyviai

Kaip interviu Sputnik Lietuva pareiškė Rusijos Federacijos Tarybos  tarptautinių reikalų komiteto narys Igoris Morozovas, miesto infrastruktūros pavadinimų  pakeitimas Lietuvoje neturi nieko bendra su demokratija ir nepagerina gyvenimo lygio šalyje.

TS-LKD atstovai yra žinomi dėl savo rusofobinės pozicijos ir radikalių pasiūlymų.

103
Tegai:
akcija, Borisas Nemcovas, Rusija, Lietuva, Vilnius
Dar šia tema
Rusijos deputatas: Nemcovo aikštė Vilniuje — bandymas kopijuoti JAV
Dovana Rusijos opozicijai: Vilniuje įamžintas Boriso Nemcovo atminimas
Beniakonių pasienio kontrolės punktas

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje eilėje stovi daugiau nei 300 sunkvežimių

Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija pastebimos jau daugiau nei savaitę, šiuo metu padėtis šiek tiek pagerėjo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 330 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija stebimos jau daugiau nei savaitę. Tam tikru momentu padėtis pagerėjo, tačiau po praėjusio savaitgalio spūstys vėl padidėjo — išvykimo iš Baltarusijos į ES šalis laukė daugiau nei 680 sunkvežimių.

Trečiadienio 8:00 duomenimis, eilės vėl pradėjo mažėti: šiuo metu pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija yra apie 400 sunkvežimių.

Daugiausia mašinų tradiciškai susikaupė Lietuvos kryptimi. "Beniakonių" kontrolės punkte yra daugiau nei 140 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 90. "Kamennyj Log" ir "Kotlovka" kontrolės punktuose yra atitinkamai daugiau nei 70 ir 30 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje prie "Urbanų" kontrolės punkto stovi daugiau nei 30 sunkvežimių, dar daugiau nei 40 sunkvežimių laukia išvykimo į Lenkiją "Bruzgų" kontrolės punkte.

Sekite situaciją Baltarusijos pasienyje oficialioje BPK svetainėje. Reikėtų nepamiršti, kad duomenis apie situaciją kontroliniuose punktuose, kur veikia elektroninė eilė, departamentui teikia laukimo vietų operatoriai.

Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo tarpu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, Baltarusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Paukščių būrys, archyvinė nuotrauka

Artėjantį savaitgalį paukščių palydos

(atnaujinta 09:16 2020.09.30)
Ateinantis savaitgalis skirtas paukščiams į šiltesnius kraštus išlydėti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, organizuojamos rudeninės sparnuočių palydos, praneša Aplinkos ministerija.

Saugomų teritorijų direkcijos kartu su Lietuvos ornitologų draugija kviečia gamtos bičiulius įsilieti į nuolat gausėjantį stebėtojų būrį ir skaičiuoti išskrendančius paukščius.

Spalio 3-ąją Nemuno deltos regioninio parko direkcija paukščių palydas organizuos Ventės rage prie švyturio. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia tą rytą sutikti ant Parnidžio kopos prie Saulės laikrodžio ir skaičiuoti bei palydėti paukščius. Metelių regioniniame parke prie Lankytojų centro susirinkę paukščių stebėtojai keliaus aplink Dusios ežerą ir stebės poilsiaujančių sparnuočių būrius. Išlydėti išskrendančius paukščius Žuvinte ir jo apylinkėse kviečia Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Paukščių stebėtojai bus laukiami ir Kamanų gamtiniame rezervate.

Šiemet per šią tradicinę akciją, kuri rengiama nuo 1993 metų, migruojančius paukščius stebės ir mėgins suskaičiuoti tūkstančiai žmonių beveik visoje Europoje. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija "BirdLife International" apibendrins ir paskelbs skaičiavimo rezultatus.

Tegai:
paukščiai