pesticidų siunta iš Kinijos, byitrauka iš įvykio vietos

Sulaikyta beveik 100 tūkst. eurų vertės pesticidų siunta Kinijos

41
(atnaujinta 15:34 2018.06.11)
Pesticidus gabeno Ukrainos pilietis, turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje; jis negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys, ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Šiaulių apylinkėse muitininkai sulaikė daugiau nei 4 tonų nelegalių pesticidų siuntą, praneša spaudos tarnyba.

Gegužės 15 dieną automobilius kelyje Ryga-Šiauliai stabdęs ir tikrinęs Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis sustabdė patikrinti ir į Lietuvą važiavusį sunkvežimį "Mercedes Benz".

Atvėrę mašinos puspriekabės duris, pareigūnai išvydo, jog ši pilna dėžių su neaiškiais plastikiniais, jokiomis pakuotėmis nežymėtais 10 litrų buteliukais. Iš viso rastos 374 dėžės, kuriose buvo 3 740 buteliukų su neaiškiu įvairių spalvų skysčiu. Mašiną vairavęs Ukrainos pilietis G. V. (turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje) negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys, ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų.

Химикаты из Китая
Falsifikuoti pesticidai ir herbicidai iš Kinijos

Tad krovinys buvo sulaikytas, o jo mėginiai perduoti Muitinės laboratorijos ekspertams, kurie ir nustatė, jog į Lietuvą mėginta įvežti falsifikuotus pesticidus ir herbicidus. Preliminariais duomenimis, sulaikytų chemikalų vertė — 95 225 eurai. Įtariama, kad jie gali būti pagaminti Kinijoje — nors buteliukai nežymėti, vidinėje jų kamštelio pusėje pareigūnai pastebėjo, iš pažiūros, kiniškus rašmenis.

Buvo surašytas prekių sulaikymo protokolas, vairuotojas po apklausos paleistas.

41
Tegai:
Kinija
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (290)
Dar šia tema
Sulaikyta didžiausia šiemet cigarečių kontrabandos siunta
Ateityje Lietuvos gyventojai galės skubiau gauti siuntas iš Kinijos
Didžioji dalis siuntų į Lietuvą atkeliauja iš Kinijos