Buteliai, archyvinė nuotrauka

Vilnietis garaže atidarė neteisėtą alkoholio ir cigarečių pardavimo punktą

27
(atnaujinta 22:56 2018.06.11)
Sostinės gyventojas pripažįsta savo kaltę, tačiau tyrimo metu teigė, kad 180 litrų "naminukės" ruošėsi naudoti asmeninėms reikmėms

VILNIUS, birželio 11 – Sputnik. Vilniaus gyventojas garaže organizavo neteisėtą cigarečių ir alkoholinių gėrimų pardavimą, pranešė Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba. 

Buvo nustatyta, kad per kelerius kartus kaltinamasis savo pažįstamo garaže Vilniuje sukaupė nemenką kiekį Baltarusijos banderolėmis pažymėtų cigarečių ir cigarečių be banderolių. Daugiau nei 45 tūkstančiai pakelių cigarečių buvo surasti vilniečio naudojamame garaže. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, cigarečių vertė viršija 250 MGL (12500 eurų).

Pareigūnai išaiškino, kad kaltinamasis cigaretes pardavinėdavo į garažą atvykusiems pirkėjams. Iš pradžių cigaretes sukraudavo į vieną automobilį, o pirkėjai jau po kurio laiko atvykdavo atsiskaityti kitu automobiliu. Kaltinamasis cigaretes pirkdavo iš turgaus, kai įvairūs asmenys jam jas pasiūlydavo. Įsigytas cigaretes jis parduodavo nedideliais kiekiais, taip norėdamas šiek tiek užsidirbti.

Kaltinamojo naudojamame garaže taip pat aptikta ir 180 litrų namų sąlygomis pagamintos degtinės. Pasak vyro, jis alkoholį ruošėsi naudoti asmeninėms reikmėms.

Prokuroras, vadovavęs ikiteisminiam tyrimui, prašo Vilniaus apygardos teismo kaltinamajam paskirti bausmę — 22 su puse tūkstančio eurų dydžio baudą.

27
Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Sulaikyta didžiausia šiemet cigarečių kontrabandos siunta
Medininkuose sulaikyta 1,5 mln. eurų vertės cigarečių siunta
Trakų pilis, archyvinė nuotrauka

Trakuose "Tautišką giesmę" kviečiama giedoti Galvės ežero

(atnaujinta 14:20 2020.07.06)
Norintys dalyvauti minėjime turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur bus giedama Tautinė giesmė

VILNIUS, liepos 6 - Sputnik. Liepos 6 dieną Trakų rajono savivaldybė kviečia kartu minėti Valstybės dieną ir giedoti "Tautišką giesmę" Galvės ežere.

Pirmadienį vakare Trakų pilyje po istoriko pranešimo apie Karaliaus Mindaugo laikų Lietuvą susirinkusiųjų lauks valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis "Mindaugas". Po spektaklio visi norintieji galės "Tautišką giesmę" giedoti iš Galvės ežero.

20 val. Galvės ežero pakrantėje (nuo Gelbėjimo stoties iki meno galerijos-laivo "Vytinė"), taip pat ir prieplaukoje prie Salos pilies, dalyvių lauks Kultūros sostinės logotipu pažymėtas vandens transportas (valtys, vandens dviračiai, laiveliai, laivai, jachtos), kuris minėjimo dalyvius plukdys nemokamai. 

Norintys plaukti ir dalyvauti minėjime nuo 20 val. turi rasti laisvą ir patinkančią vandens transporto priemonę ir 20:30 val. drauge su visais plaukti į Galvės ežero akvatoriją šalia Salos pilies, kur 21 val. bus giedama Tautinė giesmė.

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Dar šia tema
Su pliažu Lukiškių aikštėje ir be Vyčio: kokia Lietuva mini Valstybės dieną
Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga
Valstybės dienos orai: po šilto savaitgalio orai atvės
Erkės, archyvinė nuotrauka

Kad netaptumėte neįgalūs: daryti, jei įkando erkė

(atnaujinta 15:25 2020.07.06)
Erkės yra kelių dešimčių ligų nešiotojos. Pavojingiausia yra encefalitas, labiausiai paplitusi yra boreliozė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Šių mažų kenkėjų padarytą žalą sunku pervertinti. 

Pasekmės gali būti katastrofiškos — iki visiško paralyžiaus. Apie galimas pasekmes ir kaip jų išvengti rašoma RIA Novosti straipsnyje.


I.M.Sečenovo vardu pavadinto Pirmojo Maskvos valstybinio medicinos universiteto medicinos etimologijos skyriaus vedėja Liudmila Ganuškina RIA Novosti paaiškino, kad pirmasis erkių aktyvumo pikas įvyksta ankstyvą pavasarį, kai pradeda tirpti sniegas.

"Dabar jos yra pakankamai sočios ir dauginasi. Tačiau rugpjūtį ir rugsėjį įvyks antrasis antplūdis — šiuo metu miškai pilni grybautojų, turite būti labai atsargūs," — sako medikė.

Erkės yra kelių dešimčių ligų nešiotojos. Pavojingiausias yra encefalitas, labiausiai paplitusi yra boreliozė. Encefalitas pažeidžia galvos ar nugaros smegenis, o tai gali sukelti paralyžių ir net mirtį. Boreliozė panaši į įprastą peršalimą, tačiau neatmetamos pasekmės po kelerių metų — lėtinis artritas ar kitos komplikacijos.

Pasak ekspertės, erkės yra užkrėstos įvairiais patogenais. Sezono metu ekspertai stebi jų skaičių, įkąstų ir sergančių žmonių skaičių. Kuo toliau į rytus, tuo daugiau užkrėstų erkių — vienoje vietoje rodiklis keičiasi sezonui bėgant.

Kanda neskausmingai

Boreliozė buvo laikoma lengva erkinio encefalito forma. Pakyla temperatūra, vėliau žmogus pasveiksta  ir apie tai pamiršta. Tačiau negydoma boreliozė yra pavojinga — po kurio laiko gali pasireikšti sąnarių ligos, atsirasti širdies komplikacijų. Kad būtų pritaikytas gydymas, reikia kreiptis į infekcinių ligų specialistą.

Boreliozės prevencijos nėra, tačiau nuo erkinio encefalito galima pasiskiepyti.

Niekada nepakenks apsauginės priemonės: kelnės turėtų būti sukištos į batus, užveržtos diržu, o galva — uždengta. Erkė ropoja į viršų kol randa neuždengtos odos plotą. Įsisiurbia neskausmingai", — perspėja ekspertė.

Jei erkė vis tik įsisiurbė, turite ją kuo greičiau pašalinti. Tai geriausia padaryti gydytojui, bet jūs galite tai padaryti patys. Svarbiausia, kad tai būtų padaryta per kelias valandas.

"Neišsigąskite, atsargiai nuimkite erkę, kad nepaliktumėte galvutės. Užsidėkite pirštines, suimkite nykščiu ir smiliumi, truputį pasukite. Jei galvutė vis tiek nutrūko, ištraukite ją kaip rakštį. Žaizdą apdorokite bet kokiomis priemonėmis, kurios yra po ranka — jodu, alkoholiu. Čia nėra nieko sudėtingo", — sako Ganuškina.

Erkę reikia pateikti tyrimams į artimiausią higienos ir epidemiologijos centro laboratoriją.

Apsauga nuo miško erkių
© Sputnik /
Apsauga nuo miško erkių
Tegai:
erkės