Citroen C4 slėptuvės su kontrabanda, nuotrauka iš įvykio vietos

Baltarusis su sūnumi paaugliu gabeno į Lietuvą kontrabandines cigaretes

24
(atnaujinta 17:09 2018.06.13)
Kontrabandą gabenęs baltarusis pasieniečiams pasakojo, kad rūpinasi sūnaus ateitimi, todėl į Lietuvą jie atvyko susipažinti su sūnaus stojimo į aukštąją mokyklą galimybėmis

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Autostradoje sustabdytas baltarusis pasieniečiams pasakojo, kad atvyko pasidomėti galimybėmis jo sūnui studijuoti Lietuvoje, tačiau nutylėjo, kad automobilio "Citroen C4" slėptuvėse veža daugiau kaip 1,3 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienio pavakarę VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai autostradoje Kaunas-Klaipėda, Klaipėdos rajone, sustabdė uostamiesčio link važiavusį automobilį "Citroen C4" baltarusiškais numeriais. Jį vairavo 41-erių Baltarusijos pilietis, kuris vyko kartu su 17-mečiu sūnumi.

Vairuotojas teigė, kad skolintu automobiliu jie į Lietuvą atvykę susipažinti su sūnaus stojimo į aukštąją mokyklą galimybėmis bei aplankyti žymias šalies vietas.

VSAT pareigūnai jau turėjo duomenų, kad šiuo automobiliu gali būti gabenamas neteisėtas krovinys. "Citroen C4" buvo nuvarytas į Klaipėdos teritorinę muitinę. Čia atlikus automobilio patikrą rentgenu jo kėbule pastebėtos, įtarta, įrengtos slėptuvės. Detaliai mašina apžiūrėta ją pristačius į Klaipėdoje esančią VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinę. Variklio skyriuje užmaskuotose slėptuvėse pasieniečiai rado 1323 pakelius cigarečių "Minsk 5 Superslims" su baltarusiškomis banderolėmis.

Po apklausos baltarusis paleistas. Jam ir sūnui teko ieškoti būdų, kaip grįžti į savo šalį. Mat pasieniečiai 2009 metais pagamintą  "Citroen C4" kaip kontrabandos gabenimo priemonę saugo savo teritorijoje. Baltarusiui gresia bauda nuo keturių iki šešių tūkstančių eurų. Teismas, kuris nagrinės šią bylą, gali konfiskuoti ir automobilį "Citroen C4".

24
Tegai:
kontrabandiniai rūkalai, baltarusis, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (307)
Dar šia tema
Medininkuose sulaikyta 1,5 mln. eurų vertės cigarečių siunta
Sostinėje sulaikyta šimto tūkstančių eurų vertės kontrabanda
Muitininkai tarp baltarusiškų pušinių lentų aptiko "Minsk" cigarečių kontrabandą
Lyg Formulės 1 mechanikai: muitininkai per minutę iš padangos ištraukė kontrabandą