Policija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje atsirado policijos kurjeriai

30
(atnaujinta 18:38 2018.06.20)
Kuomet pašto siuntų įkainiai tampa vis didesni policija ėmėsi inovatyvios naujovės – sukuria policijos kurjerių tinklą iš sistemoje jau tarnavusių pareigūnų

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Policijoje pradedama diegti policijos kurjerių tinklo veikla, kuri užtikrins greitesnį, efektyvesnį ir ekonomiškesnį popierinių dokumentų, daiktinių įrodymų, materialinių vertybių ir kitų daiktų gabenimą, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

Pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Rimanto Bobino, tokį pasirinkimą nulėmė ne viena priežastis, tačiau pagrindinės jų yra brangstančios pašto paslaugų kainos, policijos gabenamų daiktų "jautrumas" ir specifiškumas, reikalaujantis tam tikros atsargos bei atsakomybės, taip pat tam tikros organizacinės veiklos optimizavimas, kad ji veiktų efektyviai ir būtų tik už tai atsakingų kurjerių rankose.

Rengiant naująją sistemą buvo išanalizuotas pagrindinių policijos įstaigų dokumentų pasiskirstymas, kitų daiktų gabenimo srautai ir jų intensyvumas. Taip pat nustatyti piniginiai kaštai, patiriami daiktus, dokumentus ar kitas vertybes siunčiant paštu, kuomet pašto siuntų įkainiai tampa vis didesni. Analizės rezultatai parodė, kad naudingiausias sprendimas gabenimo problemai spręsti yra policijos kurjerių tinklo sukūrimas, nes siunčiamų ir gabenamų daiktų kiekis yra išties didelis, tuo pačiu nemažas ir žmogiškųjų išteklių poreikis šioms funkcijoms atlikti.  

Pastebėta, kad policijos įstaigų keitimasis dokumentais tarp vidaus padalinių, kitų policijos įstaigų ir kitų institucijų dažniausiai organizuojamas nesistemiškai, patiriama daug laiko, žmogiškųjų ir materialinių išteklių sąnaudų, tad nuspręsta, kad kurjeriai tinkamiausias ir praktiškiausias būdas šiems trūkumams pašalinti.

Policijos kurjerių mašina
Policijos kurjerių mašina

Keturiolika policijos kurjerių dirbs jiems priskirtose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos-Tauragės, Šiaulių-Telšių, Panevėžio-Utenos ir Alytaus-Marijampolės teritorijose ir išvyks iš jų esant poreikiui perduoti siuntas kitose teritorijose dirbantiems kurjeriams. Kurjerių ekipažą sudarys du kurjeriai.

Pasak Bobino, kurjeriais dirbs policijos sistemoje jau tarnavę pareigūnai, kurie žino sistemos niuansus ir gebės į veiklą įsitraukti iš karto, nestokodami papildomų mokymų ir pasiruošimo.

"Šiame darbe reikia išmoningai suprasti, ką ir kur vežti bei kaip atitinkamus daiktus gabenti, todėl kurjerių darbo policijoje patirtis išties bus naudinga. Taip pat tai viena iš galimybių integruoti policijos pareigūnus, kurie sąžiningai tarnavę ir baigę statutinio policijos pareigūno tarnybą, išėjo į užtarnautą poilsį, bet dar turi noro ir galimybių darbuotis. Džiugu, kad norinčiųjų netrūko ir atranka vyko iš keliasdešimt pageidaujančių", — pažymėjo Bobinas.

Kurjerių lankomi objektai bus policijos įstaigos ir nutolę padaliniai, teismai, prokuratūros, gydymo įstaigos, teismo medicinos įstaigos, savivaldybės. Preliminariai planuojama, kad vienam kurjerių ekipažui teks aplankyti apie 50 objektų per savaitę, o vidutinis dienos maršruto ilgis — 250-350 kilometrų.

30
Tegai:
kurjeris, policijos pareigūnai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos policija įsigijo bepiločių skraidyklių
Laukiniai devyniasdešimtieji: kaip atrodė Lietuvos policija 1992 metais
Vilniaus policijos pareigūnai gavo pirmus "kilnuojamuosius komisariatus"
Policijos pareigūnai persėda į modernius automobilius
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 1-osios šventės

(atnaujinta 19:14 2020.10.31)
Nuo lapkričio 1 dienos iki metų galo lieka 60 dienų, dienos ilgis — 09 val. 26 min. Savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas

Lapkričio 1 yra 305-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 306-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 60 dienų.

2020 metų lapkričio 1 dieną saulė teka 07:19, leidžiasi 16:45, dienos ilgis — 09 val. 26 min.

Visų šventųjų diena

Visoje Europoje žmonės nuo senų laikų tikėjo gyvųjų ir mirusiųjų bendravimu, pastarųjų pagalba savo artimiesiems. Tikėta, kad mirusiųjų vėlės lanko žmones vėlyvą rudenį. Tad ne veltui lapkričio pradžioje minimos net dvi vėlių minėjimo šventės. Lapkričio 1-ąją — Visų šventųjų diena, lapkričio 2-ąją — Vėlinės.

Pirmoji šventė skirta paminėti žmonėms, po mirties paskelbtiems šventaisiais. Tikima, kad šventieji padeda žmonėms, jei jiems meldiesi.

Lapkričio 1 d. Bažnyčia visada skelbė privaloma švente, Vėlinės kai kur Europoje yra darbo, kai kur — nedarbo diena. Prasidėjus Atgimimui, Lietuvoje 1990 m. vasario 9 d. priimtas įstatymas, pagal kurį lapkričio 1-oji paskelbta nedarbo diena. Vėlinės minėtina švente (tačiau darbo diena) paskelbtos 1990 m. spalio 23 d.

Pasaulinė veganų diena

Lapkričio 1-oji paskelbta Pasauline veganų diena. 1994 metais Didžiosios Britanijos veganų bendruomenei suėjo 50 metų.

Veganai — žmonės, kurie maitinasi vien augalinės kilmės maistu. Nuo vegetarų jie skiriasi tuo, kad nevalgo netgi žuvies, kiaušinių, pieno. Jų maisto racioną sudaro vaisiai, uogos, daržovės, grūdai, riešutai, grybai. Tiesa, gydytojai diskutuoja apie tai, ar tokia mityba yra visavertė, jų manymu, veganams vertėtų vartoti įvairių maisto papildų, nors šie teigia, kad tai tikrai nereikalinga.

Tarptautinė kovos su narkomanija diena

1987 m. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė birželio 26-ąją Tarptautinė kovos su narkomanija diena.

Ši diena skirta paskatinti kovą su narkomanija, išlaisvinti visuomenę iš priklausomybės nuo kvaišalų. Kasmet narkotikus vartojančių žmonių amžius vis jaunėja.

Narkotikai — tai cheminės medžiagos, sukeliančios centrinės nervų sistemos intoksikaciją (apnuodijimą) ar panašų psichinių funkcijų pokytį. Narkomanija — tai liga, kuri atsiranda dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo.

Šiandien savo vardadienį švenčia Andrius, Emerikas, Floribertas, Milvydė, Žygaudas.

Ši diena istorijoje

1512 metais pirmą kartą Vatikane viešai eksponuoti Mikelandželo kūriniai.

1695 — veiklą pradėjo pirmasis bankas Škotijoje — "The Bank of Scotland".

Šią dieną 1755 metais žemės drebėjimo aukomis Lisabonoje tapo mažiausiai 60 000 gyventojų; stichijos metu buvo sugriauti du trečdaliai miesto.

1894 — mirė Rusijos caras Aleksandras III, šalies monarchu tapo Nikolajus II.

1936 — Benitas Musolinis paskelbė Romos-Berlyno sąjungą.

1945 metais britai pranešė, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

1979 — gimė lenkų kilmės Lietuvos krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Šią dieną 1993 metais įsigaliojo Mastrichto sutartis, sukūrusi Europos Sąjungą.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Oro uostas

Nuo pirmadienio įsigalios naujas paveiktų šalių sąrašas

(atnaujinta 19:06 2020.10.31)
Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl COVID-19, atsidūrė dar daugiau Europos šalių ir regionų: Kipras, Estija, Vokietija, Švedija, visi Italijos regionai, Danijos Hovedstadeno (Hovedstaden) ir Šiaurės Jutlandijos (Nordjylland) regionai.

Tuo tarpu izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso patvirtinta daugiau kaip 13 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 150 pacientų. Kai kuriose savivaldybėse buvo paskelbtas vietinis karantinas. Pastaruoju metu vyriausybė griežtina saugumo priemones, kad užkirstų kelią infekcijos plitimui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 45,1 milijono infekcijos atvejų, daugiau kaip 1,1 milijono žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu
Vaistininkė parodė, kaip lengvai ir greitai vaikui uždėti kaukę
Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių