Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, archyvinė nuotrauka

Korupcija įtariamas Panevėžio meras nušalintas nuo pareigų

18
(atnaujinta 14:24 2018.06.21)
Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybės nariai galėjo už kyšius padėti kai kurioms kompanijoms laimėti viešųjų pirkimų konkursus

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir trims mėnesiams nušalino nuo pareigų Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Seimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Андрей Богданов

Račkauskui skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Mero patarėją Gintarę Maskoliūnienę teismas nuo pareigų nušalino vienam mėnesiui.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

STT pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais — paslaugomis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtarimai pareikšti šešiems asmenims. Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai Gintarei Maskoliūnienei bei kelių privačių bendrovių

18
Tegai:
korupcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Rytis Mykolas Račkauskas, Panevėžys, Lietuva
Dar šia tema
STT: beveik penktadalis savivaldybių darbuotojų yra giminės
Karbauskis: Lietuvos didžiausia problema — korumpuoti politikai
Prekyba poveikiu: dėl Landsbergio uošvio įdarbinimo kreiptasi į STT
Dėl giminaičių protegavimo į aukštas pareigas biudžetas praranda 20% pajamų