Audra, archyvinė nuotrauka

Naktį per Lietuvą praūžė škvalas

56
(atnaujinta 08:36 2018.06.22)
Naktį per Lietuvą praūžęs škvalas daugiausiai žalos padarė Vakarų Lietuvoje

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Ugniagesiai gelbėtojai visoje šalyje mažiausiai 60 kartų vyko šalinti ant kelių užvirtusių medžių, kai kurie jų — ant automobilių, praneša LRT.

Škvalas daugiausiai žalos padarė Vakarų Lietuvoje.

Plungės rajone audra išvartė medžius,  nuo namų nuplėšė apdailos lenteles, sulaužė ūkinius pastatus, kai kur nuplėšė stogus. Gyventojai patyrė daug nuostolių.

Kaip teigia Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pranckus, škvalas Plungėje truko apie 10 minučių.

Vidurnaktį be elektros visoje Lietuvoje buvo likę apie 4 tūkst. namų ― didžioji dalis Klaipėdos regione, taip pat elektros tiekimo sutrikimų užfiksuota Plungės ir Alytaus rajonuose.

Nuotraukomis po nelaimės gyventojai dalinosi socialiniuose tinkluose.

Pareigūnai ragina žmones atsargiai šalinti škvalo padarinius, o pastebėjus nutrūkusius elektros laidus ― prie jų nesiartinti ir kviesti specialistus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja perkūnijos metu išjungti elektros energiją naudojančius prietaisus ― žaibui trenkus į elektros tiekimo linijas, išlieka tikimybė, kad elektros prietaisai gali būti sudeginti. Nekalbėti judriojo ir stacionaraus ryšio telefonu. Griaudžiant nereikia bėgioti, važinėti motociklu ar dviračiu, rankose laikyti metalinių daiktų. Nuo audros geriausia slėptis pastatuose arba atviroje teritorijoje.

Jeigu audra užklupo lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškokite prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, venkite aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

Iškylaujantiems poilsiautojams palapinei vietą patartina rinktis žemesnėje vietovėje, įduboje, atokiau nuo medžių, įvertinus aplink esančių medžių aukštį ir atstumą iki jų. Škvalo metu vėjas dažniausiai būna sūkurinis ir negalima nuspėti, į kurią pusę medis virs. Miškas nėra saugi vieta, pučiant stipriam vėjui. Atviroje teritorijoje saugiau ir dėl to, kad netrenks žaibas.

56
Tegai:
škvalas, Lietuva
Dar šia tema
Sinoptikai perspėja: į Lietuvą ateina škvalas