Lietuvos policija, archyvinė nuotrauka

Vilniaus policija netyčia rado atminties kapsulę, pavogtą Lukiškių aikštės

186
(atnaujinta 13:54 2018.06.26)
Pirmadienio rytą iš Lukiškių aikštės buvo pavogta kapsulė su nacionalinėmis relikvijomis, tačiau vakare teisėsaugos pareigūnai netyčia rado dokumentus

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Policininkai Vilniuje, atvykę į iškvietimą dėl muštynių, pas vieną dalyvį aptiko Lukiškių aikštėje pavogtus daiktus, praneša RIA Novosti su nuoroda į policijos spaudos tarnybą.

Muštynės vyko Žygio gatvėje pirmadienio vakarą. Kapsulė surasta pas vieną iš konflikto dalyvių.

1996 metais gimęs įtariamasis pristatytas į policijos komisariatą.

Kapsulė su dokumentais, susijusiais su "kovotojų už Lietuvos laisvę" asmenybėmis, buvo pavogta iš Lukiškių aikštės pirmadienio rytą.

Iš viso Lukiškių aikštėje į tam skirtą angą buvo nuleistos keturios kapsulės, dvi su įvairiausiomis relikvijomis, o kitos su tų relikvijų dokumentais, kuriuos rinko po visa Lietuvą. Relikvijos surinktos iš vietų, kur vyko Žalgirio, Saulės bei Salaspilio mūšiai. Taip pat ir iš Kryžių kalno, pagrindinių partizanų žūčių bei jų išniekinimo vietų. Be to, tarp Lukiškių aikštėje palaidotų relikvijų buvo ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago ženklelis bei kitų "miško brolių" vadų daiktai.

Rekonstruotoje Lukiškių aikštėje turėjo būti pastatytas memorialas. Buvo planuojama, kad paminklas atsiras iki kitų metų gruodžio 1-osios, tačiau darbai iki šiol net nepradėti.

Lietuvoje partizanai vadinami ir "miško broliais" — tai nacionalistiškai nusiteikusios ginkluotosios grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais. Antisovietinis nacionalistinis judėjimas suklestėjo Lietuvoje 1944-1947 metais.

Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių žudymo karo metu bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paprastų tarybinei valdžiai palankių piliečių sunaikinimo.

186
Tegai:
Lukiškių aikštė, policija, Vilnius
Dar šia tema
TS-LKD kaltina Vilniaus valdžią padidinta Lukiškių aikštės darbų sąmata