Mokytojas, archyvinė nuotrauka

Seimas pritarė siūlymui įvesti mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelį

44
(atnaujinta 18:00 2018.06.27)
Seimas pritarė siūlymams nuo rugsėjo įvesti mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį ir pataisoms taikyti naują mokyklų finansavimo modelį — bazinių ugdymo lėšų finansavimo krepšelį

VILNIUS, birželio 26― Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir Švietimo įstatymų pataisoms, rašoma Seimo pranešime spaudai.

Seimas pritarė siūlymams nuo rugsėjo įvesti mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį ir pataisoms taikyti naują mokyklų finansavimo modelį ― bazinių ugdymo lėšų finansavimo krepšelį.

Siekiant teisingai ir adekvačiai įvertinti visas mokytojui nustatytas pareigas, siūloma visas mokytojo etato valandas, kontaktines ir nekontaktines, apmokėti vienodu įkainiu.

Projektais nustatoma, kad mokytojo darbo užmokestį sudarytų pareiginės algos pastovioji dalis, o kintamoji dalis būtų nenustatoma. Mokytojų pareiginių algų pastoviosios dalies koeficientai būtų nustatomi už 36 valandas (kontaktines ir nekontaktines) per savaitę, 1 512 — per mokslo metus.

Pareiginių algų pastoviosios dalies koeficientai būtų nustatyti, atsižvelgiant į pedagoginio darbo stažą ir kvalifikacinę kategoriją.

Per ateinančius dvejus metus papildomai mokytojų atlyginimams bus skirta 95 mln. Eur, iš jų 17,4 mln. Eur — jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Aiškinamajame rašte pabrėžiama, kad jau kitąmet mokytojų vidutinis atlyginimas peržengs 1 000 Eur ribą. Toks augimas numatytas, pereinant prie mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistemos modelio, kai mokytojams bus atlyginama už visus atliekamus darbus, ne tik pamokas, bet ir pasiruošimą joms.

Pakeitimais numatoma reglamentuoti, kokios veiklos ir funkcijos sudaro mokytojo etatą, nustatoma darbo krūvio sandara, įvardijami kriterijai, kuriais remiantis algos pastoviosios dalies koeficientai būtų didinami dėl veiklos sudėtingumo, nurodoma, kokios bendros įstatymo nuostatos taikomos mokytojams už papildomą darbo krūvį ir kt.

Mokytojai, dirbantys pagal bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir neformaliojo (išskyrus mokytojus, dirbančius pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas) švietimo programas, yra vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kuriems atlyginimas skaičiuojamas ne už etatą, o už tarifikuotas valandas.

Šiuo metu mokytojo atlyginimo dydis priklauso nuo kiekvienos pedagoginės valandos. Trečdalis mokytojų uždirba tik apie keturis šimtus eurų, atskaičius mokesčius, nes jų pamokų krūvis mažas.

Pasak pataisų iniciatorių, mokytojų, kurie dirba visu etatu, tai yra, turinčių 36 pamokas, šiuo metu yra tik 5 procentai.

44
Tegai:
mokytojų atlyginimai, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
Graužinienė ragina grąžinti mokytojams autoritetą ir pagarbą
Mokslo darbuotojų atlyginimai nuo 2018-jųjų didės 20%
Lietuvoje bus didinami biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai
Atlyginimai ir pensijos Lietuvoje — mažiausi Baltijos valstybėse