Banko kortelės, archyvinė nuotrauka

Lietuvos bankas įspėja: sukčiai apgauna lietuvius dėl investavimo su "MasterCard"

81
(atnaujinta 15:35 2018.06.27)
Lietuvos bankas primena, kad "MasterCard" apsauga neveikia, kai kreipiamasi dėl nuostolių, atsiradusių, prekiaujant investiciniais produktais, todėl pinigai gyventojui negrąžinami

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Lietuvos banko duomenimis, vis dažniau pasitaiko apgautų gyventojų, kurie patiria nuostolių prekiaudami rizikingomis finansinėmis priemonėmis, o vėliau kreipiasi į bankus dėl "MasterCard" kortelėmis atliktų mokėjimų atšaukimo, taip siekdami susigrąžinti prarastus pinigus, rašoma banko pranešime spaudai.

Tokią galimybę paprastai jiems žada nelegaliai veikiančios brokerinės kompanijos.

"Pastebime, kad nesąžiningi tarpininkai atrado naują būdą manipuliuoti investuotojais ir sumažinti jų budrumą — įtikinėdami, kad investuojant patirtus nuostolius turės padengti "MasterCard". Norime pabrėžti, kad tai yra klaidinanti informacija, ir paraginti gyventojus nepasitikėti tokiais pasiūlymais", — sako Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis. 

Pagal "MasterCard" taisykles mokėjimai gali būti atšaukti, kai klientas negauna prekės arba paslaugos, už kurią jis sumokėjo. Tačiau "MasterCard" apsauga neveikia, kai kreipiamasi dėl nuostolių, atsiradusių prekiaujant investiciniais produktais, todėl pinigai gyventojui negrąžinami.

Pastaruoju metu plintantis sukčiavimo modelis paprastas — paskambinę sukčiai pateikia "itin patrauklų" investavimo pasiūlymą. Kartu su siūlymu prekiauti klientui pateikiami ir klaidinantys patarimai, kaip apsisaugoti nuo galimų nuostolių — jiems tereikia investavimui skirtas lėšas pervesti naudojantis mokėjimo kortele, esą tokios operacijos yra apdraustos ir nesėkmės atveju nuostolius kompensuos "MasterCard" organizacija. Tokie siūlymai yra klaidinantys. Jais susivilioję gyventojai pradeda prekiauti įvairiose internetinėse prekybos platformose "Forex" valiutų rinkų bei kitomis išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ir dažniausiai praranda didžiąją dalį investuotų pinigų, o neretai — ir visus.

Visais atvejais, kai gyventojai kreipėsi į Lietuvos banką dėl "MasterCard" apsaugos taikymo, šias paslaugas siūlė ir teikė brokerinės kompanijos, kurios neturi teisės teikti investicinių paslaugų Lietuvoje, todėl jų veikla yra nelegali.

Lietuvos bankas rekomenduoja, kaip nepakliūti į tokių sukčių spąstus

1. Atsargiai vertinkite visus su investavimu susijusius pasiūlymus ir būtinai patikrinkite, ar paslaugas siūlanti bendrovė yra įtraukta į finansų rinkos dalyvių sąrašą ir turi teisę teikti paslaugas Lietuvoje.

2. Patikrinkite, ar investuoti siūlanti bendrovė nėra įtraukta į Lietuvos banko reguliariai atnaujinamą nelegaliai veikiančių bendrovių sąrašą.

3. Neinvestuokite į produktus, kurių nesuprantate. Susipažinkite su Įspėjimu investuotojams dėl investavimo į išvestines finansines priemones ir prekybos internetinėse prekybos platformose.

81
Tegai:
MasterCard, investavimas, sukčiavimas, Lietuvos bankas, Lietuva
Gydytojas

SAM pateikė rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl apsaugos priemonių rezervo kaupimo

(atnaujinta 14:50 2020.10.01)
Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius siekia 4784, 92 žmonės mirė

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje ir padidėjusią riziką medicinos darbuotojams užsikrėsti COVID-19 infekcija, paskelbtos rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl apsaugos priemonių rezervo kaupimo, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tam, kad gydymo įstaigos dirbtų nepertraukiamai, rekomenduojama sukaupti ir laikyti apsaugos priemonių atsargas ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui. Ne mažiau kaip 20 proc. mėnesinio apsaugos priemonių poreikio savo pavaldumo gydymo įstaigoms rekomenduojama kaupti ir savivaldybėms.

Taip pat rekomendacijose pateikti per mėnesį sunaudojamų apsaugos priemonių vidurkiai vienai stacionaro lovai ir vienam ambulatorines paslaugas teikiančios gydymo įstaigos darbuotojui.

Ministerijoje priminta, kad įstatymai įpareigoja darbdavį užtikrinti darbuotojų aprūpinimą apsaugos priemonėmis ir nustatyti jų naudojimo tvarką.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius siekia 4784, 92 žmonės mirė. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 91 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis.

Tegai:
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuviai išgelbėjo turizmo sezoną Latvijoje
Estijos URM vadovas paragino atkurti "Baltijos burbulą"
Vienam iš "Lietuvos geležinkelių" konduktorių nustatytas koronavirusas
Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

VRK: rinkėjo korteles keičia nevardiniai pranešimai apie rinkimus

(atnaujinta 14:48 2020.10.01)
Šiais metais rinkėjai vietoj įprastų vardinių rinkėjo kortelių, gaunamų prieš rinkimus, sulauks pranešimų apie rinkimus 

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Prieš artėjančius Seimo rinkimus rinkėjai sulauks nevardinių pranešimų apie rinkimus, praneša Vyriausioji rinkimų komisija.

Pagal naują pranešimo apie rinkimus įteikimo rinkėjams tvarką, nuo šiol pranešimai apie rinkimus nebus įteikiami asmeniškai, o bus metami į rinkėjų pašto dėžutes. Taip pat juose nebeliks rinkėjų asmens duomenų. 

"Šiemet rinkėjai, užuot gavę įprastas vardines rinkėjo korteles, sulauks pranešimų apie rinkimus. Šie pranešimai nebus vardiniai, juose nebus jokių rinkėjų asmens duomenų. Kaip ir anksčiau, ateinant balsuoti nebus būtinybės jų atsinešti į rinkimų apylinkes — užteks turėti tik asmens dokumentą", — teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pranešime apie rinkimus rinkėjai ras rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimą, numerį ir balsavimo patalpos adresą, apygardos, kurios teritorijai priskirta rinkimų apylinkė, pavadinimą ir numerį, rinkimų datą, laiką ir kitą informaciją, susijusią su artėjančiais rinkimais. 

Kaip anksčiau, taip ir šiemet pranešimus rinkėjams pristatys ir kitą su rinkimais susijusią informaciją perduos apylinkių rinkimų komisijų nariai. 

Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose, pranešimai, kaip ir anksčiau, bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos narys, įteikdamas tokiam rinkėjui pranešimą, pasidomės, ar rinkėjas pasinaudos balsavimo namuose teise, bei suteiks informaciją, kaip jis tai galės įgyvendinti. 

Rinkimų dienomis balsuoti į apylinkes įprastiniu būdu atvykusiems rinkėjams reikės atsinešti tik asmens dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas — pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar pensininko pažymėjimą.

Eilinių Lietuvos Seimo rinkimų pirmasis turas vyks spalio 11 dieną, antrasis — spalio 25 dieną.

Tegai:
Lietuva, rinkimai, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Va dabar tai rinkimai — Karbauskis smogė "neliečiamiesiems"
Rinkimų agitacijos subtilybės
Trakų rajone apšaudyti rinkiminiai plakatai
Rusijos tankas T-72

JAV išbandė robotą, skirtą rusiškiems tankams T-72 sunaikinti

(atnaujinta 15:23 2020.10.01)
Robotas atpažino tanką T-72 naudodamas automatinio taikinių atpažinimo algoritmą, sukurtą daugiau nei 3,5 milijono karinės technikos nuotraukų pagrindu

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Jungtinėse Valstijose per pratybas Jumos poligone, Arizonos valstijoje, buvo išbandyti LIDAR robotai, kurių taikinys buvo Rusijos tankas T-72, praneša "Breaking Defense".

Šie robotai, aprūpinti mažais bepiločiais orlaiviais, atpažino tanką T-72 naudodami automatinio taikinių atpažinimo algoritmą "Aided Target Recognition" (ATR), sukurtą daugiau nei 3,5 milijono karinės technikos nuotraukų pagrindu.

Dirbtinis intelektas įkėlė duomenis apie taikinį, bet kadangi jo įmontuotų ginklų nuotolis buvo nepakankamas, kad smogtų į tanką, jis, gavęs operatoriaus pritarimą, iškvietė artilerijos palaikymą.

Anksčiau "Breaking Defense" pranešė, kad JAV kariuomenė dėl būgštavimų, susijusių su Rusija ir Kinija, iki 20 sekundžių sutrumpino artilerijos sistemų perjungimą į kovinę parengtį.

Tegai:
robotas, ginkluotė, tankas, JAV, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" įvertino sovietinį "supertanką" branduolinio karo atveju
Nauja Rusijos ginklų pergalė: kodėl Egiptas pasirinko 500 T-90MS
Lenkijos žiniasklaida įvertino Rusijos prieštankinę patranką "Sprut"