Kūdikis, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje kūdikiai jau skiepijami nuo meningokoko

14
(atnaujinta 08:52 2018.07.02)
Nuo liepos mėnesio visi Lietuvos kūdikiai pradedami nemokamai skiepyti nuo B tipo meningokokinės infekcijos

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Nemokamas kūdikių skiepijimas vyksta pagal schemą, kurioje reikalingos trys vakcinos dozės: pirmoji skirta dviejų mėnesių kūdikiams, antroji — keturių mėnesių ir trečioji — nuo metų iki penkiolikos mėnesių vaikams.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad dėl šių skiepų tėvai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Per pastaruosius dešimt metų nuo meningokokinės infekcijos Lietuvoje mirė 61 žmogus. Kasmet šia liga suserga nuo 50 iki 90 žmonių, dažniausiai serga vaikai iki 5 metų. 

Skiepams nuo B tipo meniningokokinės infekcijos skirta daugiau nei 2,5 milijono eurų. Nuo šiol Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje, pradėjusių skiepyti vaikus nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Iki šiol šie skiepai buvo įtraukti tik į Airijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos skiepijimų kalendorius.

Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šiai meningokokinei vakcinai įsigyti skirta 2,6 mln. eurų. Vaikams skiepyti skirtas vakcinas Valstybės ligonių kasos perka kasmet, už jas sumokama PSDF lėšomis.

14
Tegai:
kūdikiai, B tipo meningokokinė infekcija, skiepijimas, Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (347)
Dar šia tema
Skiepai keliautojams
SAM parengė kūdikių skiepijimo nuo meningokokinės infekcijos planą
Keliautojams reikia turėti Tarptautinį skiepijimo pažymėjimą
Kova su rotavirusu: nuo kitų metų vaikai bus skiepijami nemokamai
Nuo rudens visi šauktiniai bus skiepijami nuo meningokoko
Kaunas atsisveikino su Šarūnu Jasikevičiumi

Ne "viso gero", o "iki pasimatymo" kauniečiai atsisveikino su Šarūnu Jasikevičiumi

(atnaujinta 17:10 2020.07.06)
Kaune, greta kelio A1, iškilęs didžiulis plakatas "Ačiū, Šarai. Adeu!" netruko sulaukti visuomenės reakcijų ir žiniasklaidos dėmesio

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Tai jau ne pirmas toks spontaniškas kreipimasis į Šarūną Jasikevičių, kurį visų miestiečių vardu inicijavo Kauno miesto savivaldybė, rašoma savivaldybės pranešime.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis šypsosi, esą prieš trejus metus tuometinis "Žalgirio" strategas išgirdo kauniečių žinutę su prašymu "Šarai, pasilik", todėl dabar metas perduoti ir padėką.

Matijošaitis neabejoja, kad Jasikevičiui ne tik Barselonos krepšinio arenų sienos, bet ir katalonų kalba puikiai pažįstama.

"Šaras tikrai supranta, ką reiškia "Adeu". Kaunas nesako jam "Viso gero", o tvirtai taria: "Iki pasimatymo!". Šis krepšinio asas turi kaunietišką mentalitetą — kovoti tik dėl pergalių. Todėl nuoširdžiai linkim jam aukštų laimėjimų ir naujų titulų. Šarūnas žino, kad Kaune visada yra laukiamas", — sako miesto meras.

Padėka visų kauniečių vardu viešumoje pasirodė netrukus, kai buvo oficialiai patvirtinta informacija apie trenerio karjeros pasikeitimus. Jau pirmosiomis valandomis žinutę pamatę kauniečiai suprato jos esmę ir ėmė dalintis nuotraukomis, kurios pasiekė ir žiniasklaidos atstovus.

Pasak šį sumanymą įgyvendinusių savivaldybės atstovų, tam specialiai pasirinkta vieta prie magistralinio kelio. Per ilgąjį savaitgalį čia numatomi ypač intensyvūs transporto srautai iš visos Lietuvos, tad nekasdieniškai ištartas "ačiū" bus matomas ne vien kauniečiams.

Prieš 2 metus Šarūnui Jasikevičiui už gimtojo miesto vardo garsinimą suteiktas Kauno garbės piliečio vardas. Iki trečios vietos Eurolygoje "Žalgirį" atvedęs strategas tąkart iškilmingoje ceremonijoje įteikiant regalijas sakė ir toliau sieksiantis garsinti savo miestą.

Žinutė Jasikevičiui didelio formato reklaminiame stende — nebe naujiena. Analogišku būdu į Šarą kreiptasi 2017-ųjų birželį, kuomet buvo kilę abejonių dėl jo tolesnio darbo "Žalgiryje". Tuomet treneris nutarė likti ir tęsė sėkmingą karjerą Kaune.

"Tai buvo jo asmeninis sprendimas, bet niekas nepaneigs, kad kauniečių prašymas irgi neliko nepastebėtas. Šaras išgirdo tuos žodžius, pasilikdamas "Žalgiryje" ne vienam sezonui. Todėl dabar būtų garbinga taip pat šiltai, žmogiškai padėkoti, jog garsūs komandų vardai ar dideli pinigai tada netapo jam lemiamu argumentu", — sakė Matijošaitis.

Tegai:
Kaunas, Šarūnas Jasikevičius
Policija, archyvinė nuotrauka

Klaipėdoje BMW avarijoje žuvo 20-metis jaunuolis

(atnaujinta 17:03 2020.07.06)
Uostamiestyje moters vairuojamas automobilis trenkėsi į medį, jaunas vaikinas, sėdėjęs keleivio vietoje, žuvo 

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Pirmadienio naktį Klaipėdoje įvyko tragiška avarija, kurios metų žuvo 20-metis jaunuolis. 

Policijos departamento duomenimis, incidentas įvyko apie 3 val. 30 min. Pamario gatvėje.

"BMW 328", vairuojamas 1998 metais gimusios moters, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį.

Eismo įvykio metu žuvo 2000-aisiais gimęs keleivis.

Tegai:
avarija, Klaipėda
Dar šia tema
Kaune po nuotekų tinklų avarijos į Nemuną pateko nevalytos nuotekos
Kauno rajone į avariją pateko policijos pareigūno automobilis
Kokie vairuotojų įpročiai per karščius gali sukelti avarijas
Andžejus Duda, archyvinė nuotrauka

Lenkijos prezidentas ketina uždrausti įvaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms

(atnaujinta 18:51 2020.07.06)
Jis pridūrė, kad tikisi projekto palaikymo iš daugelio respublikos partijų atstovų, anksčiau pareiškusių panašų požiūrį šiuo klausimu

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda pasirašė šalies Konstitucijos pataisų projektą, kuris apima ir draudimą įvaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms. Dabar dokumentas bus išsiųstas Seimui svarstyti, rašo Polskie radio.

Anot valstybės vadovo, jo siūlomas projektas yra nedidelis pagrindinio įstatymo pakeitimas.

"Aš vis dar vykdau tai, ką ketinau nuveikti nuo pat savo prezidentavimo pradžios, ir koks buvo mano tikslas dar prieš tampant Lenkijos prezidentu — palaikyti lenkų šeimą ir apsaugoti lenkų vaikus. Vaikai bus apsaugoti nuo įvaikinimo tos pačios lyties asmenų, gėjų porų", — sakė Duda.

Jis pridūrė, kad tikisi projekto palaikymo iš daugelio respublikos partijų atstovų, anksčiau pareiškusių panašų požiūrį šiuo klausimu.

Birželį antrą kartą ketinantis tapti prezidentu Duda pasirašė taisyklių rinkinį, kuriuo vadovausis priimdamas sprendimus dėl Seimo priimtų įstatymų pasirašymo. Dokumente numatyta apsaugoti šeimos ir vaikų institucijas nuo LGBT ideologijos, taip pat nurodoma, kad Lenkijoje santuoka laikoma "vyro ir moters sąjunga". Šia deklaracija prezidentas tikisi sustiprinti savo pozicijas tarp konservatorių rinkėjų.

Prezidento rinkimai Lenkijoje vyko birželio 28 dieną. Nė vienas iš kandidatų neįgijo daugiau kaip 50 % balsų. Dabartinis valstybės vadovas Andžejus Duda ir jo konkurentas, opozicijos partijos "Civilinė koalicija" kandidatas Varšuvos meras Rafalas Tšaskovskis pateko į antrąjį turą, kuris numatomas liepos 12 dieną.

Tegai:
šeima, Andrzejus Duda, Lenkija