Pasieniečių mokymai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos pasieniečiai neįleido pusšimčio "sirgalių"

51
(atnaujinta 11:52 2018.07.03)
Nors pasaulio futbolo čempionato kovos Kaliningrade baigėsi dar praėjusį ketvirtadienį, Lietuvos pasieniečiai tebesulaukia į šalį bandančių patekti sirgalių pasais apsirūpinusių užsieniečių

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Per pasaulio futbolo čempionato laikotarpį Lietuvos pasieniečiai į šalį neįsileido 56 sirgalių pasus turėjusių įvairių šalių piliečių, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Pirmadienį priešpiet du Senegalo piliečius Kenos punkte dirbę pasieniečiai aptiko iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojančiame traukinyje Minskas — Vilnius. Abu vyrai turėjo pasaulio futbolo čempionato sirgalių pasus, kurie suteikia privilegijų Rusijoje ir Baltarusijoje, tačiau neturi jokios galios, vykstant į Šengeno erdvę.

Tam, kad į ją patektų, vienas keliautojas turėjo leidimą gyventi Italijoje, kitas — Norvegijoje. Pasieniečiai iškart nustatė, kad šie dokumentai yra suklastoti. Užsieniečius VSAT pareigūnai išlaipino ir grąžino į Baltarusiją.

Netrukus Kenos punkte pasieniečiai sulaukė kitų "sirgalių", irgi Senegalo piliečių. Šie vyko popiet į Keną atvykstančiu traukiniu Minskas — Vilnius. Septyni vyrai irgi buvo apsirūpinę sirgalių pasais. Pasieniečiai nustatė, kad vieni keliautojai pateikė ir suklastotus leidimus gyventi, kitų dokumentuose buvo suklastotos Šengeno vizos. Šie senegaliečiai irgi buvo grąžinti į Baltarusiją.

Beje, šeštadienį per Kenos punktą į Lietuvą bandė patekti ir grupelė futbolo "gerbėjų", Pakistano piliečių. Penki vyrai vyko traukiniu Minskas — Vilnius. Jie turėjo sirgalių dokumentus ir savo šalies pasus. Šengeno vizų ar leidimų gyventi šioje erdvėje nė vienas jų neturėjo, todėl pasieniečiai pakistaniečius išlaipino iš traukinio ir grąžino atgal į Baltarusiją.

Prieš prasidedant futbolo čempionato kovoms Kaliningrade, joms vykstant šiame mieste bei po to, kai rungtynės ten baigėsi, Lietuvos pasieniečiai iš viso neleido per Lietuvą traukiniais vykti 56 sirgalių pasus turėjusiems asmenims. Vieni jų neturėjo Šengeno vizų ar leidimų gyventi tose šalyse, kiti pateikė suklastotus leidimus gyventi kurioje nors Šengeno valstybėje ar suklastotas vizas.

Pagal pilietybes per minėtą laikotarpį daugiausiai tarp tokių sirgalių pasus turėjusių užsieniečių buvo Nigerijos (12), Pakistano ir Senegalo (po 9) bei Maroko ir Bangladešo (po 7) piliečiai. Taip pat pasieniečiai neleido per Lietuvą tranzitu vykti Alžyro, Indijos, Kinijos, Egipto, Sirijos, Ganos ir Rusijos piliečiams.

51
Tegai:
sirgaliai, pasieniečiai, Pasaulio futbolo čempionatas, Lietuva
Temos:
Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (85)
Dar šia tema
Rusijos rinktinė sensacingai nugalėjo Ispaniją FIFA-2018
Amerikos žiniasklaida pripažino FIFA-18 Rusijoje vienu įdomiausių čempionatų
Muitinė, archyvinė nuotrauka

Muitininkai sulaikė medžio anglies krovinį, kuriame buvo paslėpti kontrabandiniai rūkalai

(atnaujinta 20:50 2021.04.21)
Dėl sudėtingos patikros (darbas labai nešvarus, cigarečių pakeliai padengti anglimi) dar neaišku, kiek kontrabandos gabenta šiuo vilkiku

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Muitinės pareigūnai Šalčininkuose sulaikė medžio anglies krovinį, kuriame buvo paslėpta 15 tūkst. pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių, rašo Mutinės spaudos tarnyba.

Balandžio 4-osios rytą į Šalčininkų kelio postą vilkiku atvažiavęs Lenkijos pilietis deklaravo tranzitu į Lenkiją per Lietuvą gabenantis 1 287 maišų rusiškos medžio anglies. Muitininkai nusprendė siuntą patikrinti poste turėtu metalo ieškikliu — dalyje maišų buvo aptikos cigaretes.

Rūkalus bandyta slėpti — maišai su cigaretėmis buvo sukrauti į krovinio vidurį, o grynos anglies pilni maišai juos dengė iš šonų ir puspriekabės galo, lyg apsauga nuo patikrinimo.

Dėl sudėtingos patikros dar neaišku, kiek kontrabandos gabenta šiuo vilkiku. Pareigūnams teks detaliai patikrinti kiekvieną anglies maišą, o kol kas, peržiūrėjus nedidelę krovinio dalį, jau surasta daugiau nei 52 tūkst. eurų vertės cigarečių.

Dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
cigarečių kontrabanda, Muitinė
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Bilotaitė patikrino kontrolės sistemą pasienyje su Baltarusija
Muitininkai sulaikė du vilkikus su 3,5 mln. eurų vertės rūkalais
Utenoje rasta beveik 16 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių
Saulės halas

Lietuvos gyventojai užfiksavo Saulės halą

(atnaujinta 20:50 2021.04.21)
Kaip pažymėjo Hidrometeorologijos tarnyba, šis reiškinys laikomas artėjančių orų permainų pranašu

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Lietuvos danguje buvo užfiksuotas Saulės halas. Apie tai pranešė Hidrometeorologijos tarnyba savo Facebook paskyroje.

Internete buvo paskelbtos gyventojų padarytos šio reiškinio nuotraukos. Anot Hidrometeorologijos tarnybos, halo pasirodymas reiškia, kad artimiausiu metu orai pasikeis.

"Taip pat verta priminti, kad tokie ratilai gan dažnai matomas reiškinys, tereikia tik dažniau pasidairyti danguje. Lietuvoje halas aplink Saulę susidaro 40–60 kartų per metus, o aplink Mėnulį — apie 15–20 kartų", — sakoma pranešime.

Halas dažniausiai pasirodo aplink Saulę ar Mėnulį, kartais aplink kitus galingus šviesos šaltinius. Yra daug šio reiškinio rūšių. Tai daugiausia lemia ledo kristalai plunksniniuose debesyse viršutinėje troposferos dalyje nuo penkių iki dešimties kilometrų aukštyje.

Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Balandžio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
Lietuva, orai