Policija, archyvinė nuotrauka

Policija sučiupo automobilių ridos klastotoją

41
(atnaujinta 13:20 2018.07.10)
Paaiškėjo, kad šiaulietis, neturėdamas leidimo, ne tik ėmėsi prekybos automobiliais verslo, bet ir automobiliais prekiaujantiems asmenims padėdavo nuslėpti parduodamų transporto priemonių defektus ir tikrąją automobilių ridą

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Šiaulių pareigūnai nutraukė visoje Lietuvoje tarp automobilių prekeivių paklausaus automobilių ridų klastotojo neteisėtą veiklą.

57 metų šiaulietis į policijos pareigūnų akiratį pateko, nes, neturėdamas leidimo, vertėsi ūkine, komercine veikla — prekiavo naudotais automobiliais. Siekdami nustatyti šios veiklos apimtis, kriminalistai pradėjo ikiteisminį tyrimą ir kartu su Šiaulių apskrities valstybine mokesčių inspekcija pradėjo patikrinimą.

Paaiškėjo, kad vyras, neturėdamas leidimo, ne tik versliškai ėmėsi prekybos automobiliais, automobilių elektros instaliacijos remonto, bet ir užsiėmė nusikalstama veikla — automobiliais prekiaujantiems asmenims padėdavo nuslėpti parduodamų transporto priemonių defektus ir tikrąją automobilių ridą.

Šiauliečio paslaugomis naudojosi automobilių pardavėjai iš visos Lietuvos. 57 metų vyras savo automobilį buvo pavertęs mobiliąja dirbtuve. Joje buvo įranga ir prietaisai, reikalingi automobilių prekinei vertei pakelti.

Esant poreikiui, naudodamasis programavimo įranga, "auksarankis" užmaskuodavo ir kai kuriuos automobilių defektus. Indikatoriai defekto, pavyzdžiui, apsaugos pagalvių trūkumo, tiesiog neberodydavo. Tokia paslauga tarp automobiliais prekiaujančių asmenų buvo labai paklausi, nes ji kainuodavo daug pigiau negu pačių defektų šalinimas.

Įtariama, kad tokia neteisėta veika šiaulietis užsiėmė ne vienerius metus. Tačiau šių metų liepos 2-ąją Šiaulių apskrities policijos pareigūnai ją nutraukė — "auksarankis" buvo sulaikytas vienoje automobilių pardavimo aikštelėje, jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla ir transporto priemonės ridos klastojimo. Už transporto priemonės ridos klastojimą jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Įtariamųjų ratas šioje baudžiamojoje byloje plėsis, nes baudžiamoji atsakomybė laukia ir tų, kas, naudodamasis šiauliečio paslaugomis, sumažino automobilio ridą ar nuslėpė jo defektus ir taip apgavo automobilių pirkėjus.

41
Tegai:
automobiliai, Šiauliai
Dar šia tema
Kauno policija įtaria įmonę vogtų automobilių detalių prekyba
Automobilyje patikros metu rasta galimai narkotinių medžiagų už 300 tūkst eurų
"Regitra" nuo gegužės 20-osios keičia automobilio išregistravimo tvarką