Эпидемия гриппа

Įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas

275
(atnaujinta 09:01 2018.07.12)
Vaistų gamintojai ir vaistinės teigia, kad kompensuojamųjų vaistų galutinį sąrašą gavo, likus tik dienai iki jam įsigaliojant, todėl kai kurių medikamentų vaistinėse gali ir nelikti, o pigiausi vaistai gali pabrangti

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Nuo ketvirtadienio įsigalioja naujasis kompensuojamųjų vaistų kainynas, praneša LRT su nuoroda į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Jame nelieka beveik ketvirtadalio vaistų pavadinimų. Taip pat įvedamos vadinamosios priemokų lubos — tais atvejais, kai vaistai visiškai kompensuojami, paciento priemoka, kuri priklauso nuo vaistinės, negalės viršyti 4,11 euro.

Naujosios kainos, anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), leis sutaupyti ir žmonėms, ir valstybei.

Pacientų organizacijos nerimauja, koks bus pigesnių vaistų poveikis ir kokio dydžio priemokos.

Vaistų gamintojai ir vaistinės teigia, kad kompensuojamųjų vaistų galutinį sąrašą gavo, likus tik dienai iki jam įsigaliojant, todėl kai kurių medikamentų vaistinėse gali ir nelikti, o pigiausi vaistai gali pabrangti.

Ministro Aurelijaus Verygos teigimu, nė viena veiklioji medžiaga neišbraukiama.

"Paprastai ūkiškai sakant, tie vaistai, kurie būdavo kompensuojami, pavyzdžiui, 80 procentų, dabar bus kompensuojami 100 procentų. Išskyrus kardiologinius, kurių yra labai daug, tai jų kompensavimo lygis turėtų didėti nuo 80 iki 90 procentų", — sako Veryga.

Ministras taip pat teigia, kad dėl naujos kainodaros sutaupytos valstybės lėšos leis vėliau į sąrašą įtraukti daugiau preparatų, kurių iki šiol valstybė nekompensuodavo.

Taip pat gerėja medicinos priemonių prieinamumas cukriniu diabetu sergantiems žmonėms. Pacientai, kurių sveikatos priežiūrai reikalingos insulino pompos, jau gali jas išsinuomoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo  biudžeto lėšomis.

Žmonėms, norintiems išsinuomoti insulino pompą, reikia kreiptis į įmonę, turinčią sutartį su Valstybine ligonių kasa dėl medicinos prietaisų, būtinų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, nuomos išlaidų kompensavimo. Įmonė su pacientu pasirašys sutartį dėl insulino pompos išdavimo, garantinio aptarnavimo, nuolatinės priežiūros ir keičiamųjų dalių tiekimo.

275
Tegai:
kompensuojamieji vaistai, Lietuva
Dar šia tema
Žmonės norėtų įsigyti vaistų ne tik vaistinėse
Pokyčiai vaistų pardavimo srityje: receptinius vaistus galima bus įsigyti internetu
Pernai vaistų kainos Lietuvoje nuosekliai mažėjo