Kalėjimas, archyvinė nuotrauka.

Didinami pataisos pareigūnų atlyginimai

50
(atnaujinta 12:08 2018.07.12)
Kalėjimų departamente pataisos pareigūnų darbo užmokesčiui papildomai panaudoti 3 milijonai eurų

VILNIUS, liepos 12 — SputnikPataisos pareigūnams 2017 metų gruodžio mėnesio atlyginimai, įgyvendinant tarnybos Kalėjimų departamente statuto pakeitimo įstatymą, susijusį su pataisos pareigūnų darbo užmokesčių didinimu, buvo išmokėti iš 2017 metais sutaupyto darbo užmokesčio, rašoma Kalėjimų departamento pranešime žiniasklaidai.

2017 metų pabaigoje papildomų biudžeto asignavimų, skirtų Statuto įgyvendinimui, Kalėjimų departamentas negavo. Tai buvo pirmasis įgyvendintas darbo užmokesčio didinimo etapas.

2018 metų sausio mėnesį papildomai gavus tikslines lėšas, t. y. 3 mln. eurų, skirtų pataisos pareigūnų darbo užmokesčiui 2018 metams, Kalėjimų departamentas proporcingai (atsižvelgiant į pataisos pareigūnų skaičių ir jų darbo užmokesčio padidinimą įsigaliojus Statuto pakeitimams) juos paskirstė Kalėjimų departamentui pavaldžioms įstaigoms ir pinigai buvo panaudoti atlyginimų didinimui. Dėl pataisos pareigūnų atlyginimo didinimo (atitinkamai — ir dėl papildomų lėšų nurodytos sumos) buvo derinta su Teisingumo ministerijos ir Profesinės sąjungos atstovais.

Visi duomenys apie numatytą darbo užmokestį yra skelbiami viešai teisingumo ministro valdymo sričių strateginiame veiklos plane, kurį galima pamatyti Teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

2018 metų pradžioje, atliekant eilinį tarnybinės veiklos vertinimą, kai tarnybinė veikla buvo įvertinta labai gerai, vėl buvo padidintas pataisos pareigūnų darbo užmokestis. Tai yra, 38 proc. pataisos pareigūnų buvo paskatinti, nustatant aukštesnį pareiginės algos koeficientą (padidėjo jų darbo užmokestis). Šis darbo užmokesčio didinimas buvo vykdomas iš 2018 metų biudžeto asignavimų.

Taigi, 2018 metais kasmetinio eilinio tarnybinės veiklos vertinimo metu darbo užmokestis buvo padidintas 1 476 bausmių vykdymo sistemos darbuotojams — iš jų 948 pataisos pareigūnams. 2018 m. po kasmetinio eilinio tarnybinės veiklos vertinimo darbo užmokestis padidėjo 579 jaunesniesiems specialistams, 278 specialistams, 44 vyriausiesiems specialistams, 9 skyrių viršininkų pavaduotojams, 35 skyrių viršininkams, 1 direktoriaus pavaduotojui, 2 pataisos įstaigų direktoriams. Šio, trečiojo etapo metu, Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų vadovai privalėjo atsižvelgti į 2018 metais skirtus biudžeto asignavimus darbo užmokesčiui.

Siekiant tinkamai suvaldyti galimą lėšų trūkumo riziką 2018 metų pabaigoje Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų direktoriams buvo priminta, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 6 punktu, įstaigos vadovo pareiga užtikrinti racionalų ir taupų lėšų naudojimą. Taip pat  įstaigų direktoriams buvo nurodyta užtikrinti darbo užmokesčiui skirtų lėšų naudojimą, neviršijant kiekvienai įstaigai 2018 metams skirtų lėšų darbo užmokesčiui.

50
Tegai:
atlyginimų didinimas, Kalėjimų departamentas, Lietuva
Dar šia tema
LSDP: Miškų reformos imamasi nuo vadovų atlyginimų "išpūtimo"
Palangos statybų bendrovės direktorius dalį atlyginimų mokėjo vokeliuose
Nuo kitų metų pensijos priklausys nuo atlyginimų šalyje
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių

(atnaujinta 15:05 2020.09.21)
Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių — 99

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Reaguojant į pastaruoju metu išaugusį koronaviruso protrūkį, nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių, tokių kaip miestų ar derliaus šventės, teigia ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Jis šiandien galimas apsaugos priemones, padidėjus atvejų skaičiui, aptarė Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete.

"Šiandien COVID-19 valdymo komiteto posėdyje iš medicinos profesorių darsyk išgirdome: svarbiausias ginklas prieš virusą yra mūsų pačių atsakingas elgesys. Todėl dar kartą prašau visų: atstumas, rankų higiena, veido apsaugos priemonės — ir teisingas jų dėvėjimas! Ir, žinoma, venkime nebūtinų kontaktų", — rašė Skvernelis savo Facebook paskyroje.

Premjero teigimu, komitete taip pat nutarta stiprinti ligoninių apsaugą, testuoti medikus "tiek, kiek reikės". Be to, siekiama užtikrinti, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių.

"Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai — nė kiek", — rašė Skvernelis.

Jis teigia suprantantis dalies žmonių nuovargį bei susierzinimą, tačiau paragino nepasiduoti ir nenuleisti rankų. "Privalome imtis visų būtinų priemonių tam, kad apsaugotume mūsų visų sveikatą ir gyvybes", — rašo Skvernelis.

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių — 99. Tuo tarpu daugiausia naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu, balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinta 3814 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1511 asmenų, 2199 pasveiko.

Tegai:
Saulius Skvernelis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šalna

Nepaisant rudeniškai šiltų orų, Lietuvoje pasirodė pirmosios šalnos

(atnaujinta 13:05 2020.09.21)
Pažymima, kad pirmadienio naktis jau buvo truputį šiltesnė, visur išsilaikė teigiama temperatūra

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Nepaisant rudeniškai šiltų orų, dėl naktimis krintančios temperatūros šalyje pasirodė pirmosios šalnos, pranešama Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad šeštadienį šalnos pasirodė Panevėžio ir Varėnos apylinkėse.

Panevėžio meteorologijos stoties duomenimis, minimali oro temperatūra 5 cm aukštyje buvo 0 °C, Varėnos -0,1 °C.

Taip pat pranešime teigiama, kad sekmadienio naktį buvo dar šalčiau. Labiausiai šalo Vidurio ir Rytų Lietuvoje: Panevėžio meteorologijos stoties duomenimis, minimali oro temperatūra 5 cm aukštyje nukrito iki -2,5 °C, Šiaulių ir Ukmergės apylinkėse — iki -1,2 °C, Utenos -0,6 °C, o Dotnuvoje, Varėnoje buvo 0 °C.

Pažymima, kad pirmadienio naktis jau buvo truputį šiltesnė, visur išsilaikė teigiama temperatūra, tik Varėnoje 0 °C.

Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
ruduo, šaltis, orai
Dar šia tema
Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
Sinoptikai papasakojo, kada į Lietuvą vėl sugrįš šiluma
Rusijos URM

Rusijos URM pareiškė, kad šalis nepriims JAV sąlygų START-III sutarčiai pratęsti  

(atnaujinta 14:46 2020.09.21)
Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus keistis informacija apie kovinių galvučių ir ginklus pristatančių transporto priemonių skaičių

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Nebus įmanoma patvirtinti pagrindinio ginklų kontrolės dokumento, kurį JAV siūlo sudaryti kaip sąlygą, norint pratęsti START-III sutartį. Taip sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas, praneša RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidento pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis (Marshall Billingslea) paskelbė ultimatumą: START sutartis nebus pratęsta, nebent šalys iki vasario susitars dėl "ginklų kontrolės memorandumo".

Vašingtonas užsiminė, kad po galimo Donaldo Trampo perrinkimo lapkritį bus iškelta "klausimo kaina".

"Atsižvelgiant į tai, ką amerikiečiai siūlo, norint sudaryti susitarimą, patvirtinti tam tikru pagrindu paremtą dokumentą nepavyks, nes JAV mums keliamų reikalavimų pobūdis neatitinka mūsų idėjos apie tai, ką reikia daryti, siekiant sustiprinti strateginį stabilumą", — žurnalistams sakė Riabkovas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksčiau siūlė pratęsti sutartį penkeriems metams be išankstinių sąlygų. JAV administracija teigia, kad būtina įtraukti KLR į derybas dėl naujo trišalio Rusijos, Kinijos ir JAV branduolinio susitarimo sukūrimo. Jungtinės Valstijos taip pat siūlo išplėsti sutartį, įtraukiant daugybę naujų ginklų klasių.

START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Dokumente numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje ginklų skaičius neviršytų 700 ICBM, SLBM ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nepaleistų raketų.

Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus keistis informacija apie kovinių galvučių ir ginklus pristatančių transporto priemonių skaičių. 2018 metų vasario 5 diena buvo terminas, iki kurio Maskva ir Vašingtonas turėjo pasiekti susitarime nustatytus kriterijus.

Tegai:
sutartis, JAV, Rusija
Dar šia tema
"Nacionalinis susivienijimas". Neolandsbergizmas "nesisteminės opozicijos" kailyje
Trys ES šalys vykdys stebimąjį skrydį virš Rusijos