Фура на трассе

Vilkikų vairuotojai Europoje yra nesaugūs

52
(atnaujinta 18:27 2018.07.13)
Prieš porą dienų Belgijoje smarkiai sumuštas tolimųjų reisų vairuotojas iš Klaipėdos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pastaruoju metu, gabendami krovinius per Europą, lietuviai vis dažniau tampa nusikaltėlių aukomis, rašo LRT.

Prieš porą dienų Belgijoje smarkiai sumuštas tolimųjų reisų vairuotojas iš Klaipėdos parvežtas namo. Šis incidentas, pasak vežėjų, ne vienintelis.

Vežėjai suka galvas, kaip apsaugoti vairuotojus, nes įprastų atsargumo priemonių jau nepakanka, o saugomų automobilių stovėjimo aikštelių Europoje nėra daug.

Lietuvos vežėjai sako, kad išpuolių prieš vairuotojus lietuvius Europoje pastaruoju metu padaugėjo.  

Pasak "Linavos" prezidento Erlando Mikėno, pastaruoju metu gaunamas jau antras ar trečias pranešimas apie atvejį, kai grasinama, bandoma jėga užvaldyti automobilį ar įlipti į krovinių skyrių, pagrobti krovinius. Svarbiausia, kad bandoma įlįsti į kabiną, ir tai daroma įvairiausiais būdais. Per vieną iš paskutiniųjų įvykių vairuotojui buvo purškiamos dujos. Tai yra gana dažnas atvejis.

Vežėjai tvirtina, kad dažniausiai vilkikus puola po Europą pasklidę nelegalūs imigrantai. Pavojingiausia esą Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje, Britanijoje. Vairuotojai piktinasi, kad ne tik negali apsiginti nuo užpuolikų, jiems draudžiama vežiotis net dujų balionėlį, bet dar ir nemenkas baudas tenka mokėti, jei vilkikuose aptinkami pasislėpę nelegalai. Tačiau kur kas didesnį pavojų kelia kriminalinio pasaulio atstovai.

Vairuotojus nuo užpuolikų pirmiausia bando apsaugoti pačios krovinių gabenimo kompanijos. Rengiami mokymai, kaip elgtis užpuolimo atveju, kaip apsisaugoti. Įsigyjamos brangios spynos, GPS įranga ir kitos priemonės.

52
Tegai:
tolimųjų reisų vairuotojai
Dar šia tema
Lietuvoje dirba 12 tūkst darbo migrantų
Vežėjai dėl prastovų Medininkuose kasdien praranda apie 100 tūkst eurų
Vilkikų eilės Medininkuose sumažės geriausiu atveju po penkerių metų