Открытие международного фестиваля музыки и песен “Праздник Песни 2018

Pareikšta padėka Dainų šventę gelbėjusiems verslininkams

46
(atnaujinta 19:52 2018.07.13)
Dainų šventėje dalyvavo apie 36 tūkst. dalyvių, iš jų 16,7 tūkst. — vaikai, akcijos dalyviai per šventę maistą jiems dalijo Lietuvos futbolo federacijos stadione, Vingio ir Kalnų parkuose ir Vilniaus pramogų arenoje, kur vykdavo ilgos repeticijos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Į kvietimą pamaitinti Dainų šventės dalyvius atsiliepę verslininkai sulaukė Vilniaus savivaldybės padėkos, o meras Remigijus Šimašius tikina, kad šventės organizatoriai "užsiiminėjo problemos neigimu", skelbia sostinės savivaldybė.

Kaip teigiama savivaldybės pranešime, prie akcijos prisijungė 26 įmonės – buvo išdalinta apie 33 tūkst. maisto porcijų, o Naujamiesčio Sierakausko bendruomenė liepos 6-ąją šventinės eisenos metu vandeniu gaivino ištroškusius jos dalyvius.

"Dėkoju akcijos dalyviams už pilietiškumą, greitą pagalbą, ir už tai, kad jums rūpi Vilniaus svečiai ir vaikai.  Bloguoju nustebino šventės organizatoriai, kurie gaudami milijonus, užsiiminėjo problemos neigimu, akcijos trukdymu", – kalbėjo Šimašius.

Prie maisto tiekimo Dainų šventės dalyviams prisidėjus verslininkams, šventės direktorius Saulius Liausa teigė, kad, nors mero inicijuota akcija sveikintina, jau prasidėjus šventei tai sukėlė chaosą.

Dainų šventėje dalyvavo apie 36 tūkst. dalyvių, iš jų 16,7 tūkst. — vaikai.  Akcijos dalyviai per šventę maistą jiems dalijo Lietuvos futbolo federacijos stadione, Vingio ir Kalnų parkuose ir Vilniaus pramogų arenoje, kur vykdavo ilgos repeticijos. Įmonės vaikams skyrė įvairius šaltus užkandžius ir karštus patiekalus.

Dainų švbentės atidarymas, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik/ Андрей Богданов

Daugiausiai — net 24 tūkst. porcijų — skyrė prekybos tinklas "Maxima", taip pat daug prisidėjo "Lidl", UAB "Namų dvasia", "Chief Pizza", VšĮ "Dvylika žirnių", "Piano Man bar", "AIBĖ", "Meat Lovers Pub", UAB "Gurmega", "IKI",  UAB "Grūstė", "Pizza di Ascari", "Rimi", UAB "Vilniaus duona", UAB "Biržų duona".  Kitos įmonės suteikė didžiules nuolaidas ar net nemokamai maitino Dainų šventės dalyvius savo restoranuose: "Leaye", "Mian", "Gastrobaras Plus Plus Plus", "Beigelio krautuvėlė", "Beigelistai", "Caffeine", "Forto dvaro" restoranai, "Ertlio namas", "Freunde". 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patvirtino skunduose dėl Dainų šventės dalyvių nurodytus faktus. Pasak VMVT inspektorių, dalyvius maitinusi įmonė buvo įpareigota nedelsiant pašalinti nustatytus trūkumus ir užtikrinti, kad aprūpinimas maistu būtų vykdomas tinkamai. Vilniaus miesto savivaldybė spręsti problemą pakvietė verslininkus.

Anksčiau buvo pranešta, kad Vilniaus miesto savivaldybė šventės organizavimui skyrė apie 400 tūkstančių eurų. 

46
Tegai:
maitinimas, Lietuvos 100-mečio dainų šventė "Vardan tos", Vilnius
Dar šia tema
Dainų šventės maitinimo krizę išsprendė verslininkai
Videofaktas: Dainų šventės dalyviai ir šalies politikai gieda "Tautišką giesmę"
Roko opera "Eglė": lietuvių liaudies pasaka Vilniaus scenoje
Kaip šiemet vyko Dainų šventė