Открытие международного фестиваля музыки и песен “Праздник Песни 2018

Pareikšta padėka Dainų šventę gelbėjusiems verslininkams

49
(atnaujinta 19:52 2018.07.13)
Dainų šventėje dalyvavo apie 36 tūkst. dalyvių, iš jų 16,7 tūkst. — vaikai, akcijos dalyviai per šventę maistą jiems dalijo Lietuvos futbolo federacijos stadione, Vingio ir Kalnų parkuose ir Vilniaus pramogų arenoje, kur vykdavo ilgos repeticijos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Į kvietimą pamaitinti Dainų šventės dalyvius atsiliepę verslininkai sulaukė Vilniaus savivaldybės padėkos, o meras Remigijus Šimašius tikina, kad šventės organizatoriai "užsiiminėjo problemos neigimu", skelbia sostinės savivaldybė.

Kaip teigiama savivaldybės pranešime, prie akcijos prisijungė 26 įmonės – buvo išdalinta apie 33 tūkst. maisto porcijų, o Naujamiesčio Sierakausko bendruomenė liepos 6-ąją šventinės eisenos metu vandeniu gaivino ištroškusius jos dalyvius.

"Dėkoju akcijos dalyviams už pilietiškumą, greitą pagalbą, ir už tai, kad jums rūpi Vilniaus svečiai ir vaikai.  Bloguoju nustebino šventės organizatoriai, kurie gaudami milijonus, užsiiminėjo problemos neigimu, akcijos trukdymu", – kalbėjo Šimašius.

Prie maisto tiekimo Dainų šventės dalyviams prisidėjus verslininkams, šventės direktorius Saulius Liausa teigė, kad, nors mero inicijuota akcija sveikintina, jau prasidėjus šventei tai sukėlė chaosą.

Dainų šventėje dalyvavo apie 36 tūkst. dalyvių, iš jų 16,7 tūkst. — vaikai.  Akcijos dalyviai per šventę maistą jiems dalijo Lietuvos futbolo federacijos stadione, Vingio ir Kalnų parkuose ir Vilniaus pramogų arenoje, kur vykdavo ilgos repeticijos. Įmonės vaikams skyrė įvairius šaltus užkandžius ir karštus patiekalus.

Dainų švbentės atidarymas, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik/ Андрей Богданов

Daugiausiai — net 24 tūkst. porcijų — skyrė prekybos tinklas "Maxima", taip pat daug prisidėjo "Lidl", UAB "Namų dvasia", "Chief Pizza", VšĮ "Dvylika žirnių", "Piano Man bar", "AIBĖ", "Meat Lovers Pub", UAB "Gurmega", "IKI",  UAB "Grūstė", "Pizza di Ascari", "Rimi", UAB "Vilniaus duona", UAB "Biržų duona".  Kitos įmonės suteikė didžiules nuolaidas ar net nemokamai maitino Dainų šventės dalyvius savo restoranuose: "Leaye", "Mian", "Gastrobaras Plus Plus Plus", "Beigelio krautuvėlė", "Beigelistai", "Caffeine", "Forto dvaro" restoranai, "Ertlio namas", "Freunde". 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba patvirtino skunduose dėl Dainų šventės dalyvių nurodytus faktus. Pasak VMVT inspektorių, dalyvius maitinusi įmonė buvo įpareigota nedelsiant pašalinti nustatytus trūkumus ir užtikrinti, kad aprūpinimas maistu būtų vykdomas tinkamai. Vilniaus miesto savivaldybė spręsti problemą pakvietė verslininkus.

Anksčiau buvo pranešta, kad Vilniaus miesto savivaldybė šventės organizavimui skyrė apie 400 tūkstančių eurų. 

49
Tegai:
maitinimas, Lietuvos 100-mečio dainų šventė "Vardan tos", Vilnius
Dar šia tema
Dainų šventės maitinimo krizę išsprendė verslininkai
Videofaktas: Dainų šventės dalyviai ir šalies politikai gieda "Tautišką giesmę"
Roko opera "Eglė": lietuvių liaudies pasaka Vilniaus scenoje
Kaip šiemet vyko Dainų šventė
COVID-19 testas

Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000

(atnaujinta 20:55 2020.10.22)
Pastaruoju metu sergamumas koronavirusu šalyje didėja. Vyriausybė paskelbė karantiną 12 savivaldybių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai paskelbė koronaviruso plitimo Lietuvoje prognozę. Jų skaičiavimais, pirmadienį užsikrėtusių skaičius viršys dešimt tūkstančių.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ilgalaikės prognozės pagrįstos turimais duomenimis apie kasdienį sergamumą, sveikimą ir mirtingumą bei kitus rodiklius. Šiuo atveju skaičiuojant daroma prielaida, kad suvaržymai prognozuojamu laikotarpiu išliks nepakitę.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki spalio 26 dienos nustatytų paros užsikrėtimų skaičius neturėtų viršyti 323. Skaičiuojama, kad iki pirmadienio žmonių, sergančių koronavirusu, skaičius pasieks 5469, o bendras nuo pandemijos pradžios užsikrėtusių žmonių skaičius bus 10 273.

Pastaruoju metu Lietuvoje reguliariai nustatomi nauji koronaviruso atvejų rekordai. Per visą laiką COVID-19 atvejų skaičius viršijo 8,6 tūkst., mirė 125 žmonės.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantiną buvo pasiūlyta įvesti Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19
COVID-19 testas

Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19

(atnaujinta 20:51 2020.10.22)
Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno šalies gyventojo indėlis, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus — patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio.

NVSC informuoja, kad šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas.

Kaip elgtis susirgus?

  1. Izoliuotis.
  2. Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje.
  3. Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų.
  4. Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją.

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui?

Sąlytį turėjęs asmuo — tai su užsikrėtusiuoju 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus.

Jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 valandas iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo.

Didelės rizikos sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kuris:

  • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą;
  • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais;
  • buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių.

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių.

Tegai:
koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga papasakojo, kokiu atveju globos įstaigų pacientai bus vežami į ligonines
ULAC vadovas papasakojo apie kraujo grupės ir užsikrėtimo COVID-19 ryšį
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo