Popiežius Pranciškus, archyvinė nuotrauka

Misiūnas: popiežiaus vizitas Lietuvai ne tik džiaugsmas, bet ir iššūkis

31
(atnaujinta 17:09 2018.07.17)
Ministras papasakojo, kaip Lietuvoje vyksta pasirengimas Šventojo Tėvo vizitui

VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą yra rimtas įvykis, ir valstybė aktyviai ruošiasi jam, antradienį interviu "Žinių radijui" sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

"Lietuvai tai ne tik džiaugsmas, bet ir iššūkis. Vidaus reikalų ministerijai, Vadovybės apsaugos departamentui, policijai, pasieniečiams tikrai yra daug darbo. Važinėja ir stebi, kaip vyksta tokie vizitai, kaip organizuojami, kaip organizuojamos apsaugos", — sakė ministras laidoje.

Pasak jo, per popiežiaus Pranciškaus susitikimą susirinks daug žmonių, todėl būtna pasirūpinti saugumu.

"Rengiami evakuacijos planai. Dėliojami greitosios pagalbos ekipažai. Kauno santakoje planuoja susirinkti iki 120 tūkst. žmonių. Tai yra labai didelė masė žmonių. Turime imtis ir prevencinių priemonių, nereikėtų pamiršti, kokiu laiku gyvename, reikia imtis ir antiteroristinių priemonių. Rūpinsimės kelių saugumu, ten, kur vaikšto daug pėsčiųjų, pasirūpinsime, kad nevažinėtų sunkieji transportai", — tvirtina Misiūnas.

Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22-23 dienomis, vėliau vyks į Latviją ir Estiją. Pagal vizito programą, šeštadienį, rugsėjo 22 dieną, popiežius susitiks su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite ir kitais vyriausybės pareigūnais Simono Daukanto aikštėje, priešais Prezidento rūmus, po kurio Katedros aikštėje susitiks su jaunimu, apsilankys Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčioje.

Sekmadienį Kaune Šventasis Tėvas aukos šv. Mišias Lietuvos žmonėms. Iš Kauno popiežius grįš į Vilnių, kur aplankys Genocido aukų muziejų.

Anksčiau Lietuvos Vyriausybė pranešė, kad, remiantis preliminariais duomenimis, popiežiaus Pranciškaus vizitas valstybei kainuos beveik 1,75 mln. eurų.

31
Temos:
Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (40)
Dar šia tema
Dalia Grybauskaitė gavo laišką nuo Popiežiaus Pranciškaus
Vilnius ruošiasi pasitikti popiežių
Rugsėjį popiežius Pranciškus apsilankys Lietuvoje