Politologas Armenas Gasparianas, archyvinė nuotrauka.

Gasparianas: skandalas su Noreikos anūke Lietuvoje liks be tęsinio

156
(atnaujinta 20:30 2018.07.18)
Akivaizdu, kad Lietuvos valdžios institucijos nekreips dėmesio į šią istoriją, nes dauguma nacionalinių didvyrių vienaip ar kitaip yra susiję su žydų žudynėmis, mano politologas Armenas Gasparianas

VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Amerikiečių žurnalistė Silvija Foti sakė, kad jos senelis Jonas Noreika, kurį ji laikė kovotoju už Lietuvos nepriklausomybę, paaiškėjo esąs nacių bendrininkas ir dalyvavo žydų sunaikinime per Antrąjį pasaulinį karą. Ji taip pat apkaltino Vilniaus valdžios institucijas jo padarytų nusikaltimų slėpimu.

Interviu su Sputnik Lietuva politologas ir žurnalistas Armenas Gasparianas pasakė, kad Foti pareiškimai nebuvo naujiena, nes Baltijos šalių požiūris į žydų tautą per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiems seniai žinomas.

"Tai, kad amerikietei Foti buvo labai nemalonus siurprizas faktas, jog jos pačios senelio biografija leido atidžiai įvertinti nacių nusikaltėlių šlovinimo faktus, kurie vyksta šiuolaikinėje Lietuvoje, yra tikrai reikšminga. O tai, kad kilęs skandalas liks be tęsinio, yra jau kitas klausimas. Kadangi akivaizdu, kad Lietuvos valdžios institucijos neperrašinės šios istorijos. Dauguma Lietuvos nacionalinių didvyrių vienaip ar kitaip susiję su žydu sunaikinimu taip pat, kaip buvo susijęs Jonas Noreika. Na, o tai, kad nemaloni tiesa atsivėrė amerikiečių žurnalistei, tai, žinoma, gera tendencija. Galbūt kas nors iš giedančių kovotojų prieš komunistų tironiją norėtų sužinoti kažką naujo. Kas žino, kokios dar paslaptys slypi daugelio buvusių emigrantų į JAV iš Baltijos šalių šeimų rūsiuose", — sako Gasparianas.

Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
© Sputnik
"Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
156
Tegai:
žydai, Armenas Gasparianas, Jonas Noreika
Dar šia tema
Mokestis už "miško brolius": ar Lenkija pareikalaus Lietuvos atsakyti už genocidą
Kodėl Lietuvos genocido aukų muziejus tapo Okupacijų ir laisvės kovų muziejumi
Ramanauskas-Vanagas bus palaidotas Antakalnio kapinėse, Lietuvos vadovų panteone
Burlaivis Meridianas Klaipėdoje

Gražiausias Klaipėdos simbolis "Meridianas" išvyko į doką remontui

(atnaujinta 14:18 2020.10.25)
Uostmiesčio gyventojai ir svečiai galėjo stebėti, kaip burlaivio tempimo metu buvo pakelti Pilies ir Biržos tiltai, kad pro juos būtų pratemptas "Meridianas"

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Burlaivis "Meridianas" buvo nuplukdytas į bendrovės "Klaipėdos laivų remontas" doką, kur bus atliekama privalomoji laivo dokinė techninė apžiūra ir būtinieji remonto darbai.

Kaip tai vyko nufilmavo kartu su kūrybine grupe ir pristate savo Facebook paskyroje režisierė ir prodiuserė Jūratė Klumbienė.

"Gražiausias Klaipėdos simbolis — "Meridianas" išvyko į doką grožio procedūroms ir žadėjo greitai sugrįžti", — parašė Klumbienė.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip burlaivio tempimo metu buvo pakelti Pilies ir Biržos tiltai, kad pro juos būtų pratemptas "Meridianas".

Burlaivio iškėlimas į doką yra būtinas pagal laivų registro reikalavimus, nes jau praėjo septyneri metai nuo to laiko, kaip buvo imtasi gelbėti skęstantį miesto simbolį, kai laivas buvo atstatytas ir nuleistas į vandenį. Remontas leis užtikrinti šio istorinio burlaivio tolesnį išsaugojimą ir jo ilgaamžiškumą.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki dviejų savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.

Tegai:
laivas, Klaipėda
Lietuvos policija

Jurbarke subraižytas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos automobilis

(atnaujinta 14:17 2020.10.25)
Įtariama, jog Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos tarnybinio automobilio variklio dangtis, dvejos durelės bei sparnas subraižyti aštriu daiktu

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Jurbarke apgadintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos automobilis, praneša Lietuvos policija.

Anot pranešimo, sekmadienį, spalio 25 dieną, apie 0:50, buvo pastebėta, kad apgadintas Giedraičio-Giedriaus gatvėje stovintis tarnybinis Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Tauragės apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) automobilis "Toyota Auris".

Pažymima, jog 2017 metais pagaminto automobilio variklio dangtis, dvejos durelės bei sparnas galimai subraižyti aštriu daiktu.

Šiuo metu nustatomas patirtas nuostolis. Pradėtas tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Tegai:
Lietuva, Jurbarko rajonas